Skocz do zawartości

Zapach metalu.


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam.Może część z was-forumowiczów będzie zdziwiona moim stwierdzeniem,ale zauważyłem,że każdy metal ma swój zapach.Inaczej pachnie żealzo,inaczej aluminium,miedż lub mosiądz.Najbardziej jest to zauważalne w procesie czyszczenia metalu.Wydaje mi się,że najbardziej intensywny zapach wydaje mosiądz.Ciekawe czym jest to spowodowane.Może wypowie się jakiś chemik?
Napisano
http://kopalniawiedzy.pl/zapach-metalu-zelazo-Dietmar-Glindemann-Leipzig-Environmental-Research-Center-zwiazki-organiczne-1-okten-2-ol-945.html
Saluto!
Napisano
roznice sa wieksze podczas obrobki.moglem to zaowazyc jak dawno,dawno temu pracowalem przy prodokcji wozow bojowych w szczgolnosci gdy stosowalo sie chlodziwo
Napisano
Oczywiscie ze Metale maja zapach xD napewno ktos z Was robił kawe z aluminiowej kafeterce... wtedy gdy alu sie nagrzeje czuc charakterystyczny zapach xD
Napisano
Witam.Kiedyś sie nad tym zastanawiałem...jak można pieska wyszkolić na narkotyki itp.to dlaczego miał by niewyczuć powiedzmy aluminium,bądz złota?
Napisano
Witam ponownie.Teoria z linku,który podał kolega 1000WATT,jest dosyć ciekawa,jednak moim zdaniem błędna.Metalu nie trzeba dotykać,aby poczuć jego zapach.Kolego mowglyn - nie,nie pracuję na lotnisku,chociaż często latam samolotami.Zgodzę się za to z kolegą tomakzr.Kiedyś pracowałem na frezarkach i tokarkach,więc mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić,że obrabiany metal też wydziela zapach.Jest to pewnie związane z rozgrzewaniem się metalu w procesie skrawania.
Napisano
każdy metal też inaczej smakuje,np.ołów da się w ustach rozdrobnić i połknąć,gorzej jest ze stalą,miedzią ,ja osobiście wolę schabowe.
Napisano
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapach

Żeby coś jednoznacznie stwierdzić lub zaprzeczyć należy najpierw zrozumieć istotę działania danego zjawiska lub mechanizmu.

Aby pierwiastek lub związek chemiczny mógł posiadać zapach, musi on być przede wszystkim lotny, czyli mieć zdolność do parowania w temperaturze pokojowej."

To nie metal pachnie,pachnie reakcja chemiczna jaka towarzyszy mu w danym momencie np.przy obróbce lub wykorzystaniu w użytku codziennym
Czy zna ktoś was zapach spiżu?Lub czy potrafi ktoś odróżnić zapach mosiężny od brązowego? I wreszcie czy w słownictwie ludzkim chociażby potocznym występują słowa związane z wonią metalu np. śmierdzisz jak żeliwo :)
Saluto!
Napisano
Witam!

Głupia sprawa, ale ja często wącham metal... szczególnie przy odznakach, odznaczeniach. Pocieramy palcem dla podniesienia temperatury i niuch niuch. Często pomaga w identyfikacji oryginalności.

Pozdrawiam, Łukasz
Napisano
Może jeszcze po zapachu odznaki poznacie, czy delikwent się myl pod pachami. Obciach jakich malo:D
ZDROW
Napisano
Sztuczna patyna ma specyficzny zapach po potarciu. Ja się już w gówniane wykopki nie bawię. Nie jarają mnie stany agonalne, składaki, puzzle czy inne kombinatory. W dziejszych czasach dobrze każdy fant sprawdzić na wszelkie możliwe sposoby. Amen.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie