Skocz do zawartości
Widd39

Przyczepa 1939

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmie z ewakuacji WP na Węgry w roku 1939 znalazłem takie ujęcie. Panowie co to za przyczepa? Ma maskowanie, ogumione koła, a w zaprzęgu konnym. Wiem, że nie ma za dużo zdjęć tego typu przyczep więc wstawiam.

Film dostępny tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=Vy8k94H8ucc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo chialbym sie mylic ale to chyba saperski woz CKS czyli woz ciezki konio-samochodowy ale sie nie upieram. Nie pamietam akurat w jakich opdzialach saperskich CKSy sluzyly poza kompaniami budowlanymi brygad pancerno-motorowych. Mozliwe ze w kompaniach mostowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No właśnie ja sam nie jestem pewien.
Mnie się wydaje że CKS miała zdublowane koła - albo zupełnie mylę przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ta akurat nie stanowi nowości. Jest w miarę dobrze sfotografowana i pojawia się na wielu zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A odnosnie pierwszej przyczepy to przeczytalem wlasne posty w watku o pontanach i zmienilem zdanie (nie tylko kobietom wolno). Chyba jednak Cieciwa ma racje i jest to woz saperski LKS. Jakby na tym filmiku udalo sie policzyc sruby na felgach to by sprawe rozwiazalo na amen (je nie ma dostepu :( ).

Na CKSach kola byly pojedyncze (w kazdym razie na tych ktore widzialem na zdjeciach) co mozna tez sprawdzic w watku 'pontonowym'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi