Jump to content

Witam mam problem !!!


okrezna5

Recommended Posts

kolego tyle sie tu pisze o wykrywaczach, moze warto wczesniej poczytac. Kazdy bedzie zachwalał woj detektor, to normalne. Wybór zalezy od tego czy chcesz na monety,na militarke, na ufo albo na zaby.
Ja polecam proxime, bo taka mam, uwazam , ze jest uniwersalna, ma bardzo dobre zasięgi, co wazne- serwis w polsce( wiadomo polski produkt), na monety odkurzacz, na militarke tez dobry. Poczytaj porównania roznych detektorów na forum, moze Ci cos podejdzie
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam !
Ja , miałem przez prawie rok dwa wykrywacze .
1.Cibola
2.Xterra 50
Chodziłem to z jednym to z drugim , i prawdę mówiąc , to miały bardzo podobne osiągi . Xterra50 może ma większe możliwości w zaśmieconym terenie , ale za dużo bajerów . Cibola , to uniwersalny sprzęt ,lekki , mało skomplikowany i naprawdę sympatyczny w pracy . X terrę 50 dałem synowi , Cibolę sprzedałem , a w tej chwili jestem posiadaczem Tejona . Myślę jednak poważnie o powrocie do Ciboli .
Link to comment
Share on other sites

Mam poważne zastrzeżenia co do ardzo podobnych osiągów". Zasięg na dużą monetę srebrną (rubel 36 mm) w powietrzu: Cibola do 37 cm w Superstrojeniu, X-Terra 50 do 31 cm. To wcale wg. mnie nie jest podobne!
Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać o tym, że z kolei X50 znacznie różni się czułością i zasięgiem od X30. W większości terenów Cibola będzie miała większy zasięg, zwłaszcza na tzw. superstrojeniu, gdzie Cibola dorównuje wykrywaczom kilka razy droższym od siebie. Jednak Cibola nie ma strojenia do gruntu tak jak ma to X50 i w pewnych terenach to właśnie ten drugi sprzęt może mieć przewagę.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Około 380 zadowolonych użytkowników Ciboli w tym kraju, to mówi za siebie. Ludzie z reguły kupuja towar dobry i sprawdzony, a dobra opinia idzie z ust do ust, użytkownicy spotykają się, porównują i patrzą kto, co i jakim wykrywaczem znajduje.
Link to comment
Share on other sites

A ile jest zadowolonych uzytkownikow X-50...
Moim zdaniem najwieksza przewaga x-50 nad Cibolą to strojenie do gruntu,czytelny wyswietlacz(którego natabene Cibola nie ma),przydatny wskaznik baterii,wzorce dyskryminacji itd,itp...
Ja mam x-50 i jestem bardzo zadowolony.Teraz po wejsciu na rynek x-505 zastanawiam sie nad tym modelem.Podobno ma zasieg jak x-70.
Link to comment
Share on other sites

Zwierzu,
Twoja x-50 też ma zasięg jak x-70.Te bajania o 'znacznych' różnicach to fajnie wyglądają na stronie Vikinga, w terenie tracą wiarygodność.
Owszem-jest jakiś bajer- że w powietrzu różnicę widać wyraźnie.Ale w ziemi już nie.Używam naprzemiennie dwóch x-terrek i naprawdę wiem co mówię.Cała seria ma zbliżone zasięgi!
Link to comment
Share on other sites

loggwood.
Tutaj mnie zaskoczyłes.Chodz chodze z kumplem który ma x-70 i wydaje mi cie ze ciągnie faty troche głebiej.
A testy w powietrzu nie są MIARODAJNE.Moim zdaniem nie powinno sie ich w ogóle wykonywac.Jest za duzo nazwijmy to warunkow glebowych" aby takie testy były wyznacznikiem kupna wykrywacza.
Link to comment
Share on other sites

Dwie sprawy - oczywiście, że X50 ma mniejszy zasięg od X70 i jeśli ktos temu zaprzecza to po prostu nie wie jak porządnie ustawić X70.
Druga rzecz to w tej chwili 505 ma zasięg X70 i 705 (oprócz trybu Prospecting, którego ani X50 ani 505 nie posiada) i dodatkowo 505 korzysta już ze wszystkich trzech częstotliwości. To faktycznie jest dobry powód by zaktualizować swoją X50;)

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaki ma zasięg x-505, jako że sprzęt wszedł na rynek 3 dni temu i nie miałem okazji sprawdzić, przeto nie będę się kompromitował cytując folder reklamowy.

Stare modele x-terra 30/50/70 mają bardzo zbliżone zasięgi na kolor.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information