Jump to content
  • 0

Co to za ryngraf?


Nemo94

Question

Witam.
Kolega znalał u dziadka na strychu ten oto bardzo dobrze zachowany niemiecki ryngraf. Chciałbym sie dowiedzieć do jakiej jednoski należał, z którego może być roku i ile jest wart. Mimo wszystko przydały by się dane potrzebne do odróżnienia oryginału od kopii. Zdjęcie jest nei wyraźne, ale lepszego nie posiadam. Na środku jest niemiecki orzeł i zaokraglona swastyka.
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.johnnyg.westhost.com/sp30-sa-ss-gorget-star-s.JPG&imgrefurl=http://www.johnnyg.westhost.com/A-honor-goblet-1.html&usg=__Zhb6iAW-mGvC9HgbYCYFnDWrvyU=&h=480&w=640&sz=35&hl=pl&start=7&um=1&tbnid=qPaJkVkq5mSfKM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dgorget%2Bss%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3D8XO%26sa%3DG%26um%3D1
Link to comment
Share on other sites

Ryngraf noszony przez sztandarowych SA oraz wczesnego SS, wczesna wersja, do połowy lat '30. Oryginały w ładnych stanach są rzadkie i kosztują dużo, a po takim zdjęciu nikt niczego Ci nie powie, gdyż ryngrafy te były ostro kopiowane w latach '80. Szukaj z tyłu oznaczeń i podawaj na bieżąco albo postaraj się o lepsze zdjęcia. Z reguły na strychach u dziadka powinny prędzej leżeć rzeczy z czasów wojny niż kopie z lat '80 czy '90, więc wywiad środowiskowy to podstawa.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information