Skocz do zawartości

guziki kjfg


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Najciekawsze w tym guziku jest to że dostałem go na prezent urodzinowy. I faktycznie jest najfajniejszym prezentem jaki dostałem, a tych urodzin juz trochę miałem. Znaleziony był już dość dawno przy torach kolejowych między Koninem a Kolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem
Guziki z orłem polskim noszone były przez generałów i ich adiutantów, pracowników sztabu głównego oraz administrację wojenną, w której skład wchodzili urzędnicy, lekarze i audytorowi.
Jest to guzik urzędnika administracji wojennej. Różni się od generalskich kształtem orła. Na guzikach generalskich orzeł ma szyję wygiętą, natomiast w przypadku guzików administracji wojennej szyja orła jest prosta. Guzik został wykonany w pracowni Zygmunta Munchheimera. Guziki te są rarytasem kolekcjonerskim. Używano je aż do Powstania Styczniowego. Ze względu na wizerunek orła polskiego były pożądane i zaczęły pojawiać się również na mundurach szeregowych żołnierzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

kolejny raz wielkie dzieki. Czy ten spód może być od ostatniego guzika? srednica pasuje ubytek też jest podobny. Jest jeszcze napis, ale nie jestem w syanie odczytac nawet pojedyńczych liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kjfg - about begin of post

1. почтовая 1857-1885
2. ливрейная с гербом дворян Времевых

http://www.pugoviza.ru/files/class_butt_cat.shtml?d=4&n=post&fn=post
http://www.pugoviza.ru/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1190490327
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kjfg

гладкая с буртиком, скорее всего не российская.
а России гладкие были без буртика.

а Шумилов, либо Петр Дмитриевич, который торговал мануфактурным товаром с 1876 года, либо его сын Николай Петрович 1893 года рождения.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni guzik to guzik liberyjny, sluzby kogos kto byl tylko zwykłym szlachcicem bez wyzszych tytułów.
Litera pod koroną to prawdopodobnie H.
moze byc to pierwsza litera nazwiska, lub skrot od wykonywanej funkcji.
zdrow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ШУМИЛОВ ПЕТР ДМИТРИЕВИЧ Купец. Один из основателей петербургской торговой фирмы Шумилов П.Д. и Дернов И.М." Умер в середине 1880-х, его капитал был выведен из дела и передан наследникам.
To ten,wskazany przez ded'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, coraz bardziej podoba mi się ta dziedzina kolekcjonerstwa. przez ostatni rok uzbierało się około 50 szt, teraz trzeba się zastanowić jak je praktycznie przechowywać. Narazie mam je w drewnianej kasecie z przrgródkami, a jak to robią profesjonaliści?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coriolan

ШУМИЛОВ ПЕТР ДМИТРИЕВИЧ Купец, в справочнике по петербургским купцам за 1897 год, жив и здоров.
а купцом он стал только в 1887 году.
это конечно неважно, но все таки - ИСТОРИЯ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie