Skocz do zawartości

prośba o prztłumaczenie listu


KRANIK

Rekomendowane odpowiedzi

jest to już maksymalnie najwyższa rozdzielczość scanu jaki można wsadzić na forum, a jak to nie pomoże to jeszcze większe na fotosiku
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ecc41fa8774beaa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, na fotosiku widzę, ze tez dałeś tą rozdzielczość i kompresje co na forum - po prostu weź obrazek prosto ze skanera i załaduj na fotosika :)

bo szkoda męczyć wzrok, a na pierwszy rzut oka charakter pisma dosyć ładny tylko w tym rozmiarze się literki rozmywają i trzeba się mocno na główkować co jest co :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRANIK masz, ale kurde na okulary mi się zrzucasz bo chyba sobie wzrok zepsułem na tym skanie

Królewiec 24.12.1944

Moje drogie dziecko

Zbliżył się nam Wieczór Wigilijny. Pierwsze Święta Bożego Narodzenia poza domem rodzinnym. Ojczyzna i las. Będzie Ci ciężko, ale Ty przecież nie jesteś sam(a), gdyż nasze myśli są przy tobie drogie dziecko. Tylko dzięki sukcesom naszych dzielnych żołnierzy na froncie zachodnim nie tracimy nadziei, że wojna może do następnych Świąt Bożego Narodzenia zakończy się sukcesem i wtedy możesz powiedzieć, że mimo Twoich młodych lat przyczyniłeś(aś) się do zwycięstwa, gdyż Twoją służbę, żołnierza młodszego rocznika wykonujesz dobrowolnie. W sumie chyba żadna rodzina nie może być w 100% wykorzystana tak jak my. Jak matka otwiera punkt wyłapywania??? (zbiórki???) w rejonie wojennym wtedy przecież jesteśmy wszyscy zaangażowani i z tego musimy być dumni, a nie za hale górskie z tym??? (chyba jakieś powiedzenie żeby nie kryć dumy). Może dzięki temu nie jeden weźmie się do pracy, który dotychczas stał na boku. I z tą myślą wejdź w nowy rok.
Poczucia obowiązku nie muszę cię uczyć, gdyż na Twój wiek jest ono w takim wymiarze, że pragnę go przedstawiać jako przykład. Dzisiaj otrzymałem starą pocztę od Ciebie.


pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werwolf jak żywy! Po rozszyfrowaniu wygląda to tak:
bliżył się nam Wieczór Wigilijny. Pierwsze Święta Bożego Narodzenia poza domem rodzinnym", czyli: bliża się nam wieczorna akcja. Pierwsza poza miejscem postoju".
Ojczyzna i las", to znaczy; akcja odbędzie się w lesie".
Będzie Ci ciężko, ale Ty przecież nie jesteś sam(a), gdyż nasze myśli są przy tobie drogie dziecko", to leci jako: Akcja będzie ciężka, ale chociaż jest was wielu, gdyż myśli dowództwa...".
Dalej jeszcze nie rozszyfrowałem, sorry.
Pozdro!
Trzykrotne pozdro dla starych towarzyszy z Werwolfu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie