Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

gwiazda1010

Forum members
 • Content Count

  213
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam. Odświeżam trochę temat. Czy ktoś może wie gdzie w ZSRR w czasie II WŚ lub zaraz po znajdował się obóz dla niemieckich jeńców wojennych nr 297. Nie mogę znaleźć info. A próbuję wyjaśnić losy jednej osoby. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Dzięki za info. Na tym podłużnym elemencie z jednej strony blisko siebie jest kilka numerów tylko nie znam żadnego klucza do ich rozszyfrowania. najdłuższy:29008 to przypuszczam jest może numer seryjny kadłuba??? a 44 w kółku to przypuszczam rok produkcji. Jest jeszcze nr 200 lub 210 potem 91, i 1..3. Muszę tam jeszcze raz podejść i dokładnie numery odczytać.
 3. lub zna numery zakładów produkujących t34/85?
 4. Dzięki za sugestię. Wiesz może gdzie t-34/85 miał bite numery seryjne?
 5. Witam! Zauważone przez przypadek u jednego jegomościa. Podobno elementy radzieckiego czołgu rozbitego w 1945r. Proszę o pomoc w identyfikacji - jaki mógł to być pojazd. Na jednej płycie wśród róznych numerów nr 44 w kółku - przypuszczam że to rok produkcji. Z góry dziękuję za pomoc.
 6. Właśnie piszę w imieniu czeskiej i polskiej profesjonalnej grupy poszukiwawczej, która już wyjaśniła wiele losów zestrzelonych pilotów radzieckich i niemieckich na terenie Czech - około 50 maszyn, powiadomiła rodziny i zorganizowała pogrzeby na cmentarzach wojennych (W tych pracach bierze udział archeolog, antropolog A szczątki są poddawane badaniom DNA). Po kolejnych mozolnych dniach w archiwach wyszły na jaw nowe informacje, które trzeba znów w miarę możliwości potwierdzać zgodnie z prawem w terenie...A że spadające maszyna nie uznawała granic i spadła na polskiej stronie do tego pojawiły się informacje- stąd pytanie.
 7. Woodhaven - dzięki wielkie za informację. Jednak ta maszyna którą opisujesz to w Bieszczadach jak dobrze zrozumiałem. Ja jednak szukam info o samolocie w rejonie Jastrzębia Zdroju na Śląsku. Ale jeszcze raz dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information