Jump to content

gwiazda1010

Forum members
 • Posts

  216
 • Joined

 • Last visited

gwiazda1010's Achievements

0

Reputation

 1. Witam! Pracuję nad pewną publikacją dotyczącą walk w 1945r. do opracowania tematu potrzebuję koniecznie dziennik bojowy jeszcze jednej jednostki Armii Czerwonej, mianowicie 59 (samodzielnego) pułku pancernego (czołgów), niestety nie jest on jeszcze opublikowany (np na strony pamyat-naroda). Przypuszczam, że dziennik taki może znajdować się w Centralnym Archiwum Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej w Podolsku. Niestety nie mam możliwości pojechania (nie wiem nawet czy ktoś z zagranicy może mieć dostęp do zbiorów na miejscu). Czy posiada może ktoś dziennik bojowy tej jednostki za okres 30.03.-02.04.1945r.? Generalnie szukam kontaktu do kogoś w Rosji, kto ma dostęp/może wyszukać informacje w archiwum i przesłać (oczywiście zdaję sobie sprawę że za odpłatnością). Może ma ktoś takiego znajomego, instytucję ... Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pzdr
 2. Witam. Odświeżam trochę temat. Czy ktoś może wie gdzie w ZSRR w czasie II WŚ lub zaraz po znajdował się obóz dla niemieckich jeńców wojennych nr 297. Nie mogę znaleźć info. A próbuję wyjaśnić losy jednej osoby. Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Dzięki za info. Na tym podłużnym elemencie z jednej strony blisko siebie jest kilka numerów tylko nie znam żadnego klucza do ich rozszyfrowania. najdłuższy:29008 to przypuszczam jest może numer seryjny kadłuba??? a 44 w kółku to przypuszczam rok produkcji. Jest jeszcze nr 200 lub 210 potem 91, i 1..3. Muszę tam jeszcze raz podejść i dokładnie numery odczytać.
 4. lub zna numery zakładów produkujących t34/85?
 5. Dzięki za sugestię. Wiesz może gdzie t-34/85 miał bite numery seryjne?
×
×
 • Create New...

Important Information