Jump to content

jak to odczyścić?(pas)


Hebda

Recommended Posts

witam kolegów
ostatnio znalazłem pas wojskowy szeregowego z lat 50 LWP.

http://www.odkrywca.pl/pas-do-id,649576.html#649576

Niestety ma trochę plam od białej farby,podejrzewam że olejnej.
Co muszę zrobić by je usunąć i jak?

Pozdr
Link to comment
Share on other sites

Woda z mydłem olejnej nie ruszy. Jak zeskrobać to się lico uszkodzi. Jak potraktować rozpuszczalnikem to skóre diabli wezmą. Znaczy jak się nie obrócić dupa z tyłu :(
Wojtek

Ps
Tak się głośno" zastanawiam. Gdyby napuścić tradycyjnie lanoliną skóra zmięknie i uzyska elastyczność. Wtedy przy zgięciu pasa zaschnięta, stwardniała farba powinna się wykruszyć.
Link to comment
Share on other sites

...dywagując dalej...

...gdyby najpierw natłuścić dobrze pas, a następnie pędzelkiem amoczyć" punktowo farbę olejną benzyną ekstrakcyjną... i skóra by się uchowała i może nawet farba by zeszła. Wojtek poddał ciekawą mysl-od tłustego farba odejdzie-ale jednak farba wniknęła głębiej pewnie i trzeba ją będzie 'ruszyć'.
Link to comment
Share on other sites

dzięki za pomysły.
popróbuje natłóścić i zmiękczyć potem wyskrobać szczoteczką,
jak nie zejdzie,trudno,wtedy przypierdziele rozpuszczalnikiem.co do lica,jest już sporo pouszkadzane więc mi już to nie robi różnicy,byle te białe plamy zeszły.pozdro wielkie
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Tutaj jest instrukcja jak naprawiać podobne uszkodzenia skóry przy użyciu płynnej skóry" http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/meble-skorzane/naprawa-dziur-i-rys-w-skorze.html
Oczywiście wszystko zależy ile chcesz zainwestować w naprawę, niestety wszystkie preparaty profesjonalne są dość drogie. Przy małym uszkodzeniu może taniej byłoby zanieść do specjalistów zajmujących się renowacją skór.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dziękuje za porady , kupiłem tą płynna skórę i zalepiłem te pęknięcia oraz zamówiłem lanolinę , pas był w użytku do chwili obecnej , aż nie zabrałem go właścicielowi :] , czy trzeba przeprowadzić jakiś zabieg z nim przed nasączeniem lanoliną?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Podczepię się pod temat.
Panowie trafiła mi się ładnie zachowana skóra od fasunku do niemieckiego hełmu. Skóra jest miękka, jednak bardzo brudna, a tam gdzie powinna być przymocowana do obręczy rozwarstiwa się na krawędziach - miejscami sypie się w rękach.
- jak myć przedmioty skórzane w dobrym stanie aby nie zesztywniały i nie skurczyły się?
- jak poradzić sobie z tymi rozwarstwieniami? Może spróbować zalać to jakimś klejem lub innym specyfikiem, który wypełniłby ubytki i wzmocnił skórę?
Chciałbym założyć tę skórę na przygotowaną wcześniej obręcz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
STWARDNIAŁA SKÓRA jest wynikiem złej konserwacji i przetrzymywania mebli w przegrzanym pomieszczeniu. Przywrócenie jej elastyczności jest niezbędne, aby później można było obicie normalnie konserwować. Przygotowujemy wówczas mieszaninę składającą się z 3 łyżek oleju jadalnego, 1 łyżki octu, 3 łyżek terpentyny i 3 łyżek chudego mleka. Mieszać aż do otrzymania doskonale gładkiej i jednolitej emulsji. Za pomocą miękkiej flanelki wcieramy ją w powierzchnię skóry, ruchem kolistym, długo i systematycznie, aż do całkowitego wchłonięcia. Po wyschnięciu natłuścić pastą, odczekać i polerować. co prawda dotyczy to mabili, ale można zastosować do skórzanych fantów, a tu link do strony http://www.porady.co.pl/meble_skorzane.html
Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, żeby opłacało się robić takie domowe mieszanki z olejem itp. Wydaje mi się, że do wartościowych fantów lepiej odżałować trochę i kupić profesjonalne środki.
Ja stosuje niemieckie środki firmy Lederzentrum (do dostania w Polsce w Internecie) i nie narzekam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information