Skocz do zawartości

jak to odczyścić?(pas)


Hebda

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
witam kolegów
ostatnio znalazłem pas wojskowy szeregowego z lat 50 LWP.

http://www.odkrywca.pl/pas-do-id,649576.html#649576

Niestety ma trochę plam od białej farby,podejrzewam że olejnej.
Co muszę zrobić by je usunąć i jak?

Pozdr
Napisano
Woda z mydłem olejnej nie ruszy. Jak zeskrobać to się lico uszkodzi. Jak potraktować rozpuszczalnikem to skóre diabli wezmą. Znaczy jak się nie obrócić dupa z tyłu :(
Wojtek

Ps
Tak się głośno" zastanawiam. Gdyby napuścić tradycyjnie lanoliną skóra zmięknie i uzyska elastyczność. Wtedy przy zgięciu pasa zaschnięta, stwardniała farba powinna się wykruszyć.
Napisano
...dywagując dalej...

...gdyby najpierw natłuścić dobrze pas, a następnie pędzelkiem amoczyć" punktowo farbę olejną benzyną ekstrakcyjną... i skóra by się uchowała i może nawet farba by zeszła. Wojtek poddał ciekawą mysl-od tłustego farba odejdzie-ale jednak farba wniknęła głębiej pewnie i trzeba ją będzie 'ruszyć'.
Napisano
dzięki za pomysły.
popróbuje natłóścić i zmiękczyć potem wyskrobać szczoteczką,
jak nie zejdzie,trudno,wtedy przypierdziele rozpuszczalnikiem.co do lica,jest już sporo pouszkadzane więc mi już to nie robi różnicy,byle te białe plamy zeszły.pozdro wielkie
  • 4 years later...
Napisano

Ten sam problem co u Hebdy z farbą i dodatkowo pęknięcia skóry , ile gram kupić lanoliny żeby poprawić jego kondycję ?

Napisano
Jak skleisz pęknięcia, to zaraz znów pęknie w tym samym miejscu, no chyba że już nie będzie możliwości jego zginania. Może zatrzyj po prostu pastą.
Na farbę olejną ja bym spróbował punktowo nałożyć Skansol.
Napisano
Tutaj jest instrukcja jak naprawiać podobne uszkodzenia skóry przy użyciu płynnej skóry" http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/meble-skorzane/naprawa-dziur-i-rys-w-skorze.html
Oczywiście wszystko zależy ile chcesz zainwestować w naprawę, niestety wszystkie preparaty profesjonalne są dość drogie. Przy małym uszkodzeniu może taniej byłoby zanieść do specjalistów zajmujących się renowacją skór.
  • 2 weeks later...
Napisano
U mnie pas okazał się popularesem"
Drobniutkim papierem ściernym zdrapałem farbę,potem zapastowałem brązową kiwi do butów.
W każdym razie wygląda lepiej niż z plamami.
Napisano
Dziękuje za porady , kupiłem tą płynna skórę i zalepiłem te pęknięcia oraz zamówiłem lanolinę , pas był w użytku do chwili obecnej , aż nie zabrałem go właścicielowi :] , czy trzeba przeprowadzić jakiś zabieg z nim przed nasączeniem lanoliną?
  • 3 weeks later...
Napisano
Podczepię się pod temat.
Panowie trafiła mi się ładnie zachowana skóra od fasunku do niemieckiego hełmu. Skóra jest miękka, jednak bardzo brudna, a tam gdzie powinna być przymocowana do obręczy rozwarstiwa się na krawędziach - miejscami sypie się w rękach.
- jak myć przedmioty skórzane w dobrym stanie aby nie zesztywniały i nie skurczyły się?
- jak poradzić sobie z tymi rozwarstwieniami? Może spróbować zalać to jakimś klejem lub innym specyfikiem, który wypełniłby ubytki i wzmocnił skórę?
Chciałbym założyć tę skórę na przygotowaną wcześniej obręcz
  • 2 weeks later...
Napisano
STWARDNIAŁA SKÓRA jest wynikiem złej konserwacji i przetrzymywania mebli w przegrzanym pomieszczeniu. Przywrócenie jej elastyczności jest niezbędne, aby później można było obicie normalnie konserwować. Przygotowujemy wówczas mieszaninę składającą się z 3 łyżek oleju jadalnego, 1 łyżki octu, 3 łyżek terpentyny i 3 łyżek chudego mleka. Mieszać aż do otrzymania doskonale gładkiej i jednolitej emulsji. Za pomocą miękkiej flanelki wcieramy ją w powierzchnię skóry, ruchem kolistym, długo i systematycznie, aż do całkowitego wchłonięcia. Po wyschnięciu natłuścić pastą, odczekać i polerować. co prawda dotyczy to mabili, ale można zastosować do skórzanych fantów, a tu link do strony http://www.porady.co.pl/meble_skorzane.html
Napisano
Super.
W składzie specyfiku brakuje tylko jadu żmii i oka ropuchy.
Już to widzę, jak skóra wchłania ocet a potem miesiącami kwitną purchle rdzy spod wmontowanych w skórę klamerek, nitów, itp.
Napisano
Nie sądzę, żeby opłacało się robić takie domowe mieszanki z olejem itp. Wydaje mi się, że do wartościowych fantów lepiej odżałować trochę i kupić profesjonalne środki.
Ja stosuje niemieckie środki firmy Lederzentrum (do dostania w Polsce w Internecie) i nie narzekam.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie