Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

abcd

Amunicja do granatnika 46 mm.wz.36

Recommended Posts

Ile rodzajów pocisków było przewidziane do granatnika wz.36 (łącznie z dymnymi,oświetlającymi czy szkolnymi-jeżeli były takowe),może ktoś zna adres strony z ich wizerunkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za linki,słyszałem kiedyś opowieść kombatanta (ponoć tego używał w wojsku)o istnieniu pocisku-flary oświetlającej do tego granatnika,miał mieć kształt blaszanego walca bez brzechw,w opisach na podanych stronach nie występuje,czy słyszał ktoś może o czymś takim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zerkinij w 'Artyleria' > 'Amunicja moździerzowa 81 mm'. Na końcu masz coś podobnego, może temu kombatantowi chodziło właśnie o amunicję do sztokesa", a nie do granatnika wz.36...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeszcze odnośnie granatników - czyżby w 4 pp Leg. mieli tylko atrapy do strasznie? ;)

Wygrzebałem sporo ciekawych papierzysk m.in. fajne rzeczy odnośnie remontów kuchni polowych dla 4 pp Leg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Abcd było coś takiego, ma to kształt walca, brak lotek, w dolnej części znajduje sie napęd, dolne denko ma po środku spłonkę, taka jak od naboju myśliwskiego, a na około jest chyba 9 otworów, od góry zamykane to coś jest kapturkiem z uszkiem z drutu. Wielkość podobna do ormalnych" ogórków.
Nie jestem przekonany że to jest flara, bardziej wygląda na dym.
ps. co do ilości rodzai tej amunicji to raczej nikt nie wie ile ich było, na stronie Przemka brak na pewno 3 rodzai, ale może sie okazać ze jeszcze coś było o czym nikt nie wie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information