Skocz do zawartości

Który odrdzewiacz wybrać?


sławek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić odrdzewiacz do mocno skorodowanych przedmiotów np. bagnet wykopkowy , stalowe łuski itd. wazne jest oczyszczenie do zdrowego metalu a nie konserwacja bo do tego kupie coś innego. Czy mogli byście mi coś polecić na allegro np.? http://aukcja.onet.pl/showcat.php?id=49170&order=t&view=gtext&p=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Czy wy chcecie abym oszalał do końca czy jesteście takimi ignorantami????????!!!!!!!!!!!!
Wyjaśniam
Elektrolit z CPN to kwas i nie ma nic wspulnego z elektrolizą! Kwasem można trawić, co czyści i jednocześnie niszczy przedmiot, bo zjada wszystko łącznie z przedmiotem a nie wybiurczo samą rdze. Te preparaty z Alledrogo nie są do usówania rdzy a do rozruszania zardzewałych mechanizmów czy połączeń. Mają jedynie właściwości czyszczące, smarne i penetrujące. W najlepszym wypadku mogą rdze zmiękczyć ale nie usunąć. Aby czyścić z rdzy to elektroliza, autoliza, szczotka druciana czy piaskowanie.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak powiedział kolega Cyrograf15 ludzie jak chcecie żeby fant wyglądał normalnie to nigdy kwasu , niszczy metal okropnie , nie ma nic lepszego od elektrolizy a nie wierzę w to że ktos nie ma jak jej zrobić , poprostu się nie chce , mysle że trzeba będzie zrobić w tym dziale wątek elektroliza kontra kwasy(za zgodą adminów) , wziąść 2 podobne do siebie przedmioty -wielkościowo i w podobnym stponiu zardzewiałe , i każdy początkujący zobaczy jaka jest różnica i nie będzie wydawał kasy na kwasy a fanty bedą lepiej wyglądać , sam kiedys byłem leniem i nie chciało mi się zrobić elektro i cudowałem z kwasami , naszczęśćie fanty testowe były zwyczajnymi fantami , nie ma prównania co do tych metod .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plomyk bardzo dobry pomysl jestem ciekawy jaka bylaby roznica bo ja jak narazie jej nie widze mysle ze slabiutki kwas jak ocet np nie ruszy metalu. Ostatnio klamra carska moczyla sie tydzien w occie i wyszla bardzo ladnie. obecnie moczy sie bagnet jeden w occie a drugi jest pod elektro jak zrobie fotki postaram sie wstawic by porownac bo nie wydaje mi sie zeby sie ta porzadna stal w lekkim roztworze rozpuscila, co innego monetki i inne drobne kolorowe rzeczy tu na pewno bym nie ryzykowal ani z kwasem ani nawet z elektro nawet rozne opinie kraza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam całkowicie ocet,na powierzchni zdrowego nieskorodowanego przedmiotu nie będzie znać jego działania ale elegancko nadgryzie metal w miejscach osłabionych przez korozje i w efekcie widać głębokie wżery a z cienkiej zardzewiałej blachy robi dosłowne sito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ocet ładnie czyści ale robi wżery. Czasem to taka alternatywa dla elektrolizy (notabene w mieszkaniu w kamienicy trudno przeprowadzić elektrolizę-bo gdzie? W łazience?).

Tak jeszcze o odrdzewiaczach-ostatnio testowałem jakiś nowy z marketu, pryskam na żelazo a ono robi się czarne, i nie szło tego odczyścić... więc źle że pożałowałem octu, mogłem trochę poczekać i wsadzić na 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie