Jump to content

sławek1989

Forum members
 • Content Count

  914
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Coś dla klamerkowiczów. Pozłacana i to dosyć grubo, nosi ślady naprawiana. Musiała miec dla kogoś dużą wartość materialną albo sentymentalną.
 2. Ostatnio też tak wyglądałem, wybrałem się w deszczowy dzień na wykopki. i calutki dzień padało, po paru godzinach byłem cały przemarznięty, przemoczony a do tego wyglądałem jak dzik cały w błocie. Po 7 godzinach łażenia znalazłem 2 butelki niemieckie od piwa i miske szklaną rozbitą ze śmietnika . czego sie nie robi dla fantów, szkoda ze już ich tak niewiele zostało.
 3. najpierw mieszasz składniki w odpowiednich proporcjach z wodą , gotujesz do temp około 140 stopni , a nastepnie wrzucasz przedmioty na około 20 - 30 min i mają sie gotowac
 4. pierwszą próbe przeprowadziłem a oko " oprocz ilosci składnikow i czasu nic nie kontrolowałem . ale zamierzam sie zaopatrzyc w termometr
 5. 750 gram sody kaustycznej , 250 g azotanu potasu , 1,2 litra wody
 6. zdjęcie niestety nie pokazuje dokładnie efektu jaki udało sie uzyskac.
 7. Przeprowadziłem pierwszą próbe oksydacji stali na gorąco i według mnie wyszło pozytywnie. Równomierna , trwała i połyskliwa warstwa oksydy. Uzyłem azotanu potasu , wodorotlenku sodu czas gotowania około 20 min. oksydowałem 2 gwożdzie jeden wypolerowany a drugi zmatowiony tak jak by widoczne były slady obrabiarek. oksyda na wypolerowanym wyszla ciemniejsza i chyba ładniejsza.
 8. Jak kultowa muzyka to polecam twórczość pana Gracjana. http://www.youtube.com/user/GRACJAN64
×
×
 • Create New...

Important Information