Skocz do zawartości

Do producentów wykrywaczy na tym forum


Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z Was jest zainteresowany, abym poddał jego sprzęt(y) niezależnym porównawczemu badaniu skuteczności jakim została poddana Proxima?
Jest szansa na lepszego przygotowanie sprzętu do testów, może wybranie lepszego egzemplarza, nie wiem...
Test dotyczy czułości na mały przedmiot kolorowy, dokładnie tak, jak w teście Proximy opisanym na Thesaurusie.
Tak czy owak będę testował różne sprzęty które mi wpadną w ręce, a niniejszą propozycję należy traktować jako szansę na pokazanie się z dobrej strony a nie kłopoty.

Nie ma co ukrywać, że detektory różnią się czułością, tak jak samochody pojemnością bagażnika. Zawsze coś musi być przed czymś. Jest to stan całkowicie normalny i nie należy demonizować jego istnienia. Potwierdzenie dobrej, choć mniejszej nieco czułości nie jest katastrofą, lecz powodem do zadowolenia, w moim odczuciu przynajmniej. Jednak jest to pewna forma rywalizacji - nie da się ukryć. Liczę na Waszą odwagę cywilną :)

Test bezpłatny, wysyłka PP z powrotem na mój koszt, sprzęt nie musi być nowy, byle parametrami odpowiadał nowemu, może być zaplombowany, nie ma sprawy. W załączeniu sugestie, co do sposobu użycia dla uzyskania najlepszych rezultatów (np jak szybko przemiatać [m/s]) i instrukcja obsługi.

Wyniki testów nie podlegają dyskusji i negocjacji, bo straciłyby na wartości. Pewne sformułowania, które zostałyby uznane za krzywdzące oraz moje krytyczne uwagi które znajdą wytłumaczenie w postaci mojego błędu zawsze mogą zostać ponownie wyedytowane.
UWAGA: Nie ulegam naciskom ani sentymentom.

Jeśli ktoś będzie chętny, zapraszam do kontaktu w kanale PRYWATNYM.
Oferta zawsze aktualna. Ale jeśli najpierw zdobędę sprzęt od jakiegoś użytkownika, oferta traci moc.

P.S.
Testuję sprzęt tylko na kolor!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczykiewicz szukasz naiwnego?żeby testować sprzęty trzeba mieć jakieś pojęcie o tym sprzęcie jaki się testuje mieć do czegoś porównanie a czytając twój post takowego nie posiadasz,może się mylę ale pośledzę ten post i przekonam się czy tylko ja mam takie zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wprowadzić na tym forum jakieś kryteria żeby mieć uprawnienia do pisania postów? Chociażby wiekowe bo czasem mam wrażenie jakby wymądrzały się tu jakieś dzieci..
Jeśli poczytacie uważnie posty Brzęczyszczykiewicza, to zauważycie mam nadzieję, że pojęcia ma i to bardzo dobre. Podchodzi do sprawy konkretnie i echnicznie", co akurat mi się podoba bo sam potrafię sprzęt przetestować i ocenić z punktu widzenia użytkownika natomiast nie jestem elektronikiem i chętnie poznaję też tę stronę wykrywaczy.
Czemu od razu założenie, że ktoś musi mieć w czymś jakiś interes? To takie charakterystyczne dla nas Polaków, tymczasem fajnie by było gdyby więcej osób myślało o tym co piszą, zanim wcisną enter" i gdzieś to wyślą.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanworden nikt się nie wymądrza ale już parę wykrywaczy zostało przetestowanych i co? są to odczucia jednego powiedzmy specjalisty odnośnie wyglądu bo osiągi raczej są podane przez producenta.Dla ciekawych takich testów odsyłam na stronę poszukiwania.pl.Dla leniwych podaję link do testu ace 250
http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=460
Czy o takie testy chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy czy brzęczyszczykiewicz będzie miał tyle zaparcia w sobie żeby wykonać taki test i jeszcze go opisać tak precyzyjnie jak na tej stronie którą podrzucił vanworden i znając realia rynku wątpię żeby któryś producent zaryzykował takiego testu(myślę i negatywnym opisie i osiągach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od kilku lat piszę na forach, żeby najpierw opracować METODYKĘ BADAWCZĄ lub mówiąc językiem ludzkim ramowy program przeprowadzenia testu. Zastąpcie słomiany zapał ambitną pracą. Kolego B..., czy opracowałeś taką metodykę? NIE! To jak chcesz testować? Dzisiaj tak, a jutro może będzie padał deszcz i przetestujesz inaczej?
Wszystkie testowane wykrywacze powinny być oceniane tą samą miarą, czyli tymi samymi metodami.
2. Brak kontaktu z producentem przy robieniu testu tworzy sytuacje takie jak z kol. Rutusem - pewne niezadowolenie, wykazano wycinek możliwości wykrywacza, a nie jego wszechstronność. Testownicy", nie traktujcie producentów jako aciskaczy", tylko jako źródło uzupełnienia Waszej wiedzy o wykrywaczu. Kol. Rutus napisał mądre zdanie: Wystarczyło zadzwonić...
3. Nie testujcie dwa wykrywacze przeciwko sobie, który lepszy [rodzi to podejrzenie o stronniczość], tylko pojedynczo, ale TYMI SAMYMI KATEGORIAMI.
4. Dobrym przykładem testów były testy w pismach komputerowych, korzystajcie z doświadczeń innych, a nie wyłącznie na podstawie własnej intuicji i upodobań np. monetkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, na innym forum już dawno bym Cię zmiażdżył, ale obiecałem sobie że na forach eksploratorskich nie będę się zniżał do pewnych poziomów.
Zobacz tylko chłopie, kto ten test na Thesaurusue zrobił :)

Ding-dong! Kto tam? Dostawa oleju do głowy...

Dodam jeszcze, że mogę sobie kupić DOWOLNY wykrywacz na rynku, albo nawet wszystkie na raz i nawet tego moje finanse specjalnie nie odczują.
Nie muszę żebrać o wypożyczenie. Sprzęt odeślę w ciągu kilku dni i będą na nim co najwyżej moje linie papilarne.
Sam używam XLT i nie planuję wymiany, bo wyższej półki w sklepie póki co nie ma.

Longwood. Interes mam prosty. Płaci mi sowicie za te testy Międzynarodowe Stowarzyszenie Masonów Żydów i Cyklistów :)

Ja nie liczę na cuda. Myślę, że będzie problem z chętnymi. Ale chcę mieć czyste ręce, żeby nie było potem pretensji, że testy wyszły do d..y bo trafiłem wyjątkowo nieudany egzemplarz". Bo przecież każdy z uporem twierdzi że produkuje najlepsze wykrywacze w Polsce" :]
Wiem że producenci czytują to forum, więc środowisko niniejszym uważam za poinformowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzęczyszczykiewicz po to jest forum aby dyskutować a nie się jak to napisałeś miażdżyć,każdy może mieć prawo do swojego zdania i wyrazić je na forum.Po co piszesz takie posty wystarczy napisać mejla do producenta albo w końcu zadzwnić i po problemie a testy nawet ja z ciekawością poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź też jest poważna.

Do Armand.
Juz to wcześniej komuś tłumaczyłem. Test uważam za dobry i w tym kierunku będę go rozwijał.
Jest to test TYLKO na kolorowy drobiazg, dla wykrywaczy które są reklamowane jako przeznaczone do tego celu (wyłącznie lub między innymi). Dlaczego? Bo to MNIE interesuje i jest wielu takich jak ja, których nie interesują menażki, zardzewiałe bagnety czy kawałki karabinów. Ci którzy poszukują militariów niech sobie robią testy we własnym zakresie.

Test ma odpowiedzieć na pytanie, czy wydając np 1000zł zamiast 3000zł bardzo stracę na możliwościach. Test ma pomagać w podjęciu decyzji a nie kosić" producentów. Jeśli np wyszło, że Proxima jest o 25% słabsza od XLT a jednocześnie 2x tańsza, to jest to świetna informacja dla Proximy a nie XLT! Jakiekolwiek żale są więc co najmniej dziwne. Jeśli by dalej np wyszło, że ACE150 jest o 30% słabszy od XLT, to jest to... zła wiadomość dla Proximy, bo ACE można kupić za połowę Proximy.
Tak ja to widzę.
Ale nie oczekuję poklasku, szczególnie od producentów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chcesz przyjąć do wiadomości, że dla odbiorców testu jest dość istotne kto przeprowadza test i czy robi to zawodowo czy jako hobby.Twoja sprawa.

Z Twojej wymiany zdań z Rutusem dało się wywnioskować że nie przeczytałeś instrukcji obsługi proximy.Ot, taka uwaga

Powodzenia w kolejnych testach oraz przy miażdżeniu dyskutantów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, to była reakcja na paskudne insynuacje. Cieszę się że zmieniłeś charakter wypowiedzi, ja się chętnie dopasuję.

Pisze post na forum, bo chcę żeby WSZYSCY o tym wiedzieli, w tym producenci.
To producent się do mnie odezwie, jeśli będzie chciał, ja na pewno do nikogo nie będę pisał a tym bardziej dzwonił. Niby w jakim celu i dla czyjej przyjemności? Na pewno nie mojej. Jest to inicjatywa hobbystyczna a nie biznesowa, żebym się miał kanałami biznesowymi z kimkolwiek kontaktować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longwood, przeczytałem instrukcję dużo wcześniej, jeszcze pobraną z sieci, w całości. Zapomniałem że ma regulowany SAT, bo nie ma go w nastawach głównych. I tyle.
Zresztą to nie wpłynęło na wyniki testów. Tak samo jak ilość i ton dźwięków na nie nie wpływa, a w XLT 10 innych parametrów.

Skoro nadal nie zrozumiałeś, to napiszę wprost: hobbystycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś chce przeprowadzić takie testy, bo po prostu chce się swoimi uwagami podzielić z innymi, proszę bardzo. Jeśli komuś się to nie podoba, nie musi ich czytać. Każdy wyciągnie wnioski dla siebie. Takie jest moje zdanie. Natomiast mała uwaga do kol. Brzęczyszczykiewicz. Mam nadzieję, że testy te nie mają na celu wyłonienia najlepszego sprzętu do szukania współczesnych groszówek. Bo chyba nie po to ludzie wydają setki złotych, żeby zbierać współczesny bilon?
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeker, zapewniam Ciebie, że sprzęt który najgłębiej zobaczy 2-groszówkę z mosiądzu, również najlepiej zobaczy monetę SAP.
Poza tym test nie jet konkursem na najlepszy wykrywacz. Test ma być pomocny w zakupie, uwzględniając możliwości finansowe kupującego. A po drugie ma rozprawić się z mitami, których szczególnie na tym forum rozpuszcza się tyle, że świata nie widać.

Longwood, ja nikogo nie zmuszam do współpracy. Nie mam na to ani chęci, ani czasu. I tak prędzej czy później zmierzę co mam zmierzyć ;) I mam dziwne przeczucie, że mało kto będzie z tego zadowolony :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. I tu jest pies pogrzebany. Jesteśmy tak zapsuci przez otaczającą rzeczywistość, że pojąć nie możemy, że ktoś chce coś zrobić bezinteresownie, obiektywnie i jeszcze (o zgrozo), twierdzi że umie. Jak to? I nie pisze w internecie po angielsku? :)))
Ja już z czymś takim mam osobiste doświadczenie. Zdaję sobie sprawę, że choćbym mierzył wszystko suwmiarką, do machania sondą zatrudnił maszynę i zrobił 1000 prób z pełną analizą statystyczną i jeszcze udowodnił swoje kalifikacje, zawsze zostanę posądzony o stronniczość a w najlepszym przypadku o brak obiektywizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Brawo kolego.każdy użytkownik wykrywacza chce wiedzieć na co może liczyc w praktyce, testy porównawcze ludzi którzy tego typu sprzętu używają ,i tych którzy mają zamiar używać, a nie dane producentów jak czesto opisywane - boratynka-25cm,jak wiemy każdy kto posiada wykrywacz sam go testuje w praktyce i często okazuję się że dany sprzęt nie spelnia oczekiwań, i co wtedy ???test ,,gruntowy wydaję się byc najlepszym z testów- oddaje wówczas realne zasięgi na pojedynczą monetę.producenci wiedzą co produkują ,i nie bede sie wypowiadał .ale jak zauważyłes wystarczyło uderzyć w stół i kolega armand juz się wypowiedział, pozdrawiam ,,Dasz Dół"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się wypowiadam w ciekawych tematach, kolegę B... na pewno nie posądzam o stronniczość, ale powtarzam:
Od kilku lat piszę na forach, żeby najpierw opracować METODYKĘ BADAWCZĄ lub mówiąc językiem ludzkim ramowy program przeprowadzenia testu czyli co badamy, jak badamy, w jakich warunkach badamy. Jeżeli nie będzie takich reguł, to porównanie będzie żadne i nie będzie to test, ale tzw wrażenia z użytkowania.

I od kilku lat nikt nie wykonał opisu metodyki badawczej. Np kiedyś ukazał się artykuł test VW w Odkrywcy, i brak w nim było uporządkowania badawczego, nie kojarzyłem jaka cewka, do jakiego gruntu i przede wszystkim jakie wnioski z tego wynikały. Było mnóstwo treści zamiast wniosków praktycznych. I też nie posądzałem wtedy VW o stronniczość, bo wtedy tamten wykrywacz był rewelacją i do dzisiaj jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie