Skocz do zawartości
  • 0

kilka rzadkich niemieckich odznaczeń 1939-1945 z szuflady


czerkies

Pytanie

Witam, mam taką sprawę, że niemieckie odznaczenia to dla mnie czarna magia i prócz żelaznego krzyża, nie potrafię zbyt wiele zidentyfikować...a ostatnio kolega w ramach spłaty długu dał mi w zastaw 5 odznaczeń, które jak twierdził dostał za młodu od dziadka.. dlatego proszę wszystkich którzy mają jakiekolwiek pojęcie o pomoc w rozpoznaniu i ewentualną wycenę. odznaczenia za zdjęciach poniżej. Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

wronka z datą 1942 jest odznaczeniem WHW z 3 wojennej pomocy zimowej zorganizowanej pod hasłem Dzień Policji"
14.i 15 luty 1942
zbiórka uliczna w całej rzeszy zorganizowana została przez Policje i TN (Technische Nothilfe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT szeroki,można by na temat znaczków napisać wiele,nie jestem autorytetem,może się mylę,proszę popytać znawców w muzeum,na pewno pomogą,albo w desach,giełdy staroci,jak się zorientujesz to napisz co znawcy powiedzieli.pozdrawiam,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stg1971 opisz dokładnie po czym poznałeś, że chociaż jeden znaczek jes kopią.Poza tym wątpie by ktoś bawił się w podrabianie odzn. WHW...według mojego skromnego zdania są to oryginały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerkies ładnych masz kolegów skoro w ramach oddawania długu wciskają Tobie taka lipę.
Pytanie czy zrobił to świadomie?
Wprawdzie zdjęcia są słabej jakości, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nr 4 i 5 to kopie. A pozostałe również nie wyglądają za ciekawie.
stock84 rozumiem, że chodzi ci odznaki pomocy zimowej? Jeżeli tak to wiesz, o czym w ogóle piszesz?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie ci wytłumaczę ,wszystko co masz to tandetne kopie,najgorsze i najtańsze na rynku,zdziwiony jestem tą whw policyjną 1942 r że też już walą,walą dosłownie wszytko.na allegro 70 procent to lewizny ,są sztuki naprawde super zrobione,to co masz możesz śmiało oddać koledze,ładny kumpel.do mnie do domu by już nie wszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się garnąć do desy, bo jeżeli to kopie, to raczej nie najtandetniejsze :) Bo i tak wytwórcy się chciało sygnatury robić, dziękuję Panu stg1971 za podniesienie na duchu :). Mam tylko jeszcze jedno pytanie, na jakich podstawach Pan sądzi, że to kopie? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie