Skocz do zawartości

Kto to jest prof. Włodzimierz Borodziej?


Rekomendowane odpowiedzi

Wielce szanowni forumowicze zwracam się do Was z prośbą dotyczącą podania Mi informacji dotyczącej osoby, wykształcenia, działalności Pana profesora Włodzimierza Borodzieja. Konkretnie czy ten Pan wykładał na jakieś uczelni? (czy są jacyś byli studenci?) kto i za co przyznał mu tytuły naukowe i z jakiego zagadnienia i tematu robił habilitację oraz gdzie?
Myślę że chęć poznania prze zemnie tych faktów nie jest sprzeczna z Naszym prawem do poszanowania prywatności (w ogólnym pojęciu tego prawa w końcu ta osoba udziela się publicznie i reprezentuje Polskę więc jako Polak mam prawo co nieco wiedzieć). Proszę o konkretne posty mieszczące się w tym pytaniu, sama wiedza nabyta prze zemnie przy pomocy „googli” jest dla mnie nie zadawalająca. (interesuje mnie również przynależność partyjna jak i procesy przyczyniające się do uzyskania obecnych stanowisk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.i-ksiazka.pl/view_autor.php?a_id=14806

Ur. w 1956 r. w Warszawie,
1997-2007 polski współprzewodniczący Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej,
1992-1994 dyrektor generalny w Kancelarii Sejmu,
1999-2002 prorektor Uniwersytetu Warszawskiego,
1994/95 profesor gościnny na Uniwersytecie Filipa w Marburg,
2004-2005 na Uniwersytecie Schillera w Jenie

Autor m.in. Der Warschauer Aufstand 1944/ The Warsaw Uprising of 1944 (Fischer-TB 2004/ The University of Wisconsin Press 2006),
współredaktor m.in. Option Europa. Deutsche, polnische und ungarische Europapläne des 19. und 20. Jahrhunderts (3 tomy, Vandenhoeck & Ruprecht, 2005); redaktor m.in. Polska wobec zjednoczenia Niemiec 1989-1991. Dokumenty dyplomatyczne (Scholar 2006).
Na zlecenie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych redaktor naczelny serii Polskie Dokumenty Dyplomatyczne (ukazują się od 2005 r., PISM)


Czy To jest malo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T o mniej więcej wiem ale chodzi mi dokładniej o tematy prac i u kogo ( jak w temacie) oraz czy gdzieś w Polsce wykładał zna go ktoś nie z netu a tak normalnie Czlowieksniegu wie o co mi chodzi tak ujmując pytanie chciałem uniknąć ewentualnych przepychanek słownych
Dzięki Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie UW faktycznie, w spisie pracowników można znaleźć nazwisko Profesora ale w dalszym ciągu nie mogę dowiedzieć się nigdzie czy aktualnie prowadzi jakieś zajęcia ze studentami, bo z tego co wiem jest bardzo zajęty uczestnictwem w pracy komisję historyków przy Unii Europejskiej powołanej przez szefa Parlamentu Europejskiego (celem opracowania wspólnej europejskiej historii). Także nigdzie nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji dotyczących ( gdzie ukończył studia magisterskie, jaki był temat pracy, kiedy gdzie i u kogo się habilitował, kto i kiedy przyznał mu tyt. profesorski. Pytań mam wiele, ale w dalszym ciągu niewiele odpowiedzi Może jest ktoś kto studiował u profesora?
Dane ze strony UW)
prof. dr hab. Włodzimierz Wiktor Borodziej
Wydział Historyczny
Instytut Historyczny
Zakład Historii XX wieku
Stanowisko: profesor zwyczajny
Funkcje:
członek komisji rektorskiej ds. stypendiów naukowych
Tel.służ: 55 20 415
borodz@srv.pl
Specjalność naukowa: historia najnowsza

--------------------------------------------------------------------------------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej taki list chcę napisać od siebie i obywatela co o tym sądzicie?

prof. dr hab. Włodzimierz Wiktor Borodziej
Wydział Historyczny
Instytut Historyczny
Zakład Historii XX wieku


W związku z nasuwającymi się pytaniami po przeczytaniu dwóch artykułów zamieszczonych, jeden na witrynie internetowej „PARDON” Pana Pawła Rybickiego pt. „Historia według Unii Europejskiej: Polski nie było” oraz drugiego dotyczącego tej samej sprawy „TVP: Unia pisze własną historię Europy. Bez historii Polski” ze strony internetowej gazeta.pl wiadomości. Proszę bezpośrednio Pana Profesora o udzielenie Mi jednoznacznej odpowiedzi na męczące po przeczytaniu tych artykułów kilka pytań, Ja jako osoba wykształcona w tej potocznie zwanej „komunie” zdając sobie sprawę z wielu wypaczeń i nie ścisłości oraz wręcz nieprawd jakimi Nas faszerowano (sądząc po Pana wieku Pana również) pragnę zapytać Pana Profesora jak to konkretnie wyglądało. Czy faktycznie nie było nigdy Bitwy pod Grunwaldem jest to li czysty wymysł Sienkiewicza i wiejska legenda? Następnie czy jest prawdą jak podaje również Pański dokument mówi się w nim, że na początku października 1939 r. ostatecznie ustał opór Polski wobec nazistów. Ale po czym nasuwa się pytanie czemu tak się opierali ci Polacy przystąpieniu do Unii (Ci naziści to kto? Unia Europejska?) nieco wcześniej? Ponadto jak to było z tym Powstaniem Warszawskim, dziadek Mi opowiadał że tłukli się z Niemcami w Warszawie pono sporo luda zginęło czyżby kłamał starowinek? Acha Bym zapomniał o Lechu to w końcu tak jak mówi (zresztą ktoś )
Nie on obalił komunę tylko Niemcy obalając mur Dzięki Bogu że są Niemcy i Niemcy zawsze o Nas dbają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie takie coś wysłałem, adres inny nie działa ten na
borodziej-na-yahoo.co.uk)



prof. dr hab. Włodzimierz Wiktor Borodziej
Wydział Historyczny
Instytut Historyczny
Zakład Historii XX wieku


W związku z nasuwającymi się pytaniami po przeczytaniu dwóch artykułów zamieszczonych, jeden na witrynie internetowej „PARDON” Pana Pawła Rybickiego pt. „Historia według Unii Europejskiej: Polski nie było” oraz drugiego dotyczącego tej samej sprawy „TVP: Unia pisze własną historię Europy. Bez historii Polski” ze strony internetowej gazeta.pl wiadomości. Proszę bezpośrednio Pana Profesora o udzielenie Mi jednoznacznej odpowiedzi na męczące, po przeczytaniu tych artykułów kilka pytań,
Ja jako osoba wykształcona w tej potocznie zwanej „komunie” zdając sobie sprawę z wielu wypaczeń i nie ścisłości oraz wręcz nieprawd oraz przekłamań jakimi Nas faszerowano (sądząc po Pana wieku Pana również) pragnę zapytać Pana Profesora jak to konkretnie wyglądało.
Czy faktycznie nie było nigdy Bitwy pod Grunwaldem? Jest to li czysty wymysł Sienkiewicza i wiejska legenda? Następnie
czy jest prawdą jak podaje również Pański dokument mówiący o tym, że na początku października 1939 r. ostatecznie ustał opór Polski wobec nazistów. Ale po czym nasuwa się pytanie czemu tak się opierali ci Polacy? Chodzi o przystąpienie do Unii (Ci naziści to kto? Unia Europejska?) nieco wcześniej?
Ponadto jak to było z tym Powstaniem Warszawskim, dziadek Mi opowiadał że tłukli się z Niemcami w Warszawie pono sporo luda zginęło czyżby kłamał starowinek? (Pan jest Warszawiakiem to pewnie lepiej wszystko wie) Aha Bym zapomniał o Lechu to w końcu tak jak mówi (zresztą ktoś )Nie on obalił komunę tylko Niemcy obalając mur Dzięki Bogu że są Niemcy i Niemcy zawsze o Nas dbają .

Pozdrawiam




Zatroskany obywatel

(Moje dane + adres)
P.S Liczę na Pańską odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotny fragment z większej całości nieco przyblożający Nam postać profesora napisany przez Bogdana Musiała (Bogdan Musiał) niemiecki historyk polskiego pochodzenia, specjalizujący się w dziejach II wojny światowej.

Pewien czas temu prof. Borodziej zasłynął pracą zrzucającą wszelką winę za wypędzenia na Polaków. Na łamach "Rzeczpospolitej tak poglądy Borodzieja opisywał Bogdan Musiał:

Twierdzenia Włodzimierza Borodzieja o rzekomo polskiej genezie "wypędzeń oraz inne jego poglądy wpisują się nie tylko w niemiecki, zdeformowany obraz polskiej historii, lecz również w komunistyczną propagandę o rzekomej suwerenności PRL. (…) Włodzimierz Borodziej, uwiarygadniając te deformacje niemieckiej pamięci zbiorowej, z dumą wyrażał się w 2004 r. o swoich dokonaniach naukowych: "Sądzę, że opracowanie rozdziału „wypędzenia” udało nam się, polskim i niemieckim historykom, wzorowo. Tak więc wymazanie z historii głównego sprawcy wypędzeń Borodziej ogłosił… wzorowym osiągnięciem naukowym.

Na przykładzie komisji historycznej oraz samego prof. Borodzieja możemy przekonać się w jaki sposób funkcjonują europejskie instytucje."
i
Na gościnnych łamach Rzeczpospolitej" historyk z IPN Bogdan Musiał oskarżył prof. Włodzimierza Borodzieja, uznanego badacza zajmującego się relacjami polsko-niemieckimi w latach 40., o sprzyjanie niemieckim interesom, dostarczanie argumentów Erice Steinbach" i powielanie tez komunistycznej propagandy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiem tylko tyle że ciężko jest dyskutować (cokolwiek by to było) kiedy moderator wojtas nadużywa swoich praw (chodzi mi o zakańczanie dyskusji autoratywnym tonem i zamykanie tematu bez dania racji (Gratuluję demokratycznego podejścia)
Aha ten wątek też pewnie usuniesz? Nie będę płakał z tego powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaraca- tego wątku ( przynajmniej na razie ) nikt nie usunie lub zablokuje. Tylko chyba nikt ( może poza Tobą ) nie wie o czym on jest.
Jeśli masz zastrzeżenia do osoby Profesora Borodzieja- Twoje prawo. Jeśli szukasz informacji o Jego osobie- chwała Ci za poszerzanie horyzontów.
Natomiast jeśli zakładasz wątek tylko dla draki" lub zadajesz pytania mając gotowe na nie odpowiedzi, to wybacz. Nikt nie będzie wraz z Tobą bił piany, a Mod ma prawo wysłać wszystko do kosza ( dla Ciebie jest to wtedy super łagodny wymiar kary ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coriolan ten „kotlet” faktycznie śmierdzi, Ale jeśli nie będziemy odgrzewać takich śmierdzących spraw to co z Nas zostanie? Twój komentarz jest w stylu lekko zaczepnym i lekceważącym oraz nie w temacie.
Dla mnie sprawa jest zbyt poważną aby wdawać się we jakieś walki słowne i inne bzdetne udowadniania własnej głupoty. Więcej nie zabiorę głosu odpowiadając na tego typu posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie