Skocz do zawartości
  • 0

Proszę o identyfikacje hełmu


sebol13

Pytanie

Witam trafił mi się taki hełmik:
Sprzedawca napisał mi że hełm pochodzi z lini zygfryda i że przywiózł go jego dziadek (anglik)(niezła bajka ale...)
-nr. nad lewym uchem to bite pionowo w kolejności:4,7,10G
-napis na pasku to:PELZER&CO KIRN/N 1942
-w środku posiada farbę szarą,na nad karczku jest już zielona wraz z inicjałami m.m, a cały hełm jest biały z domieszkami brązu.
-z lewej strony spod farby wystaje czerwony kolor może to naklejka???
W jaki sposób zmyć tę farbę nie niszcząc naklejek i czy warto???
To tyle:)
Wszystkie sugestie wskazane:)
Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam podwazac orginalnosci tego helmu ale dziwi mnie wystawianie opini orginalnosci na podstawie zdjec nienajlepszej jakosci dlatego powtarzam nie z przekory czy tez zlosliwosci pytam na jakiej podstawie bo bardzo mnie to ciekawi tymbardziej ze kiedys ktorys z kolegow na tym forum ku przestrodze zaprezentowal helm ktory poddal renowacji metoda suchego pedzla i kilku innych po czym helm wygladal jak dobrze zachowany strychowiec z oznakami zuzycia w epoce.

Jeszcze raz powtorze ze nie zamierzam podwazac jego oryginalnosci ale logicznie rownie dobrze farba ktora jest pokryty moze byc z epoki a rownie dobrze moze byc z epoki lat 70-80 na ktora naniesiono kalki i pokryto je wierzchnia warstwa jakiejs farby ujawniajac kawalek czerwonej kalki w celu zwiekszenia zainteresowania (przynajmniej tak na mnie zadzialalaby kalka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeśli to podróba" to dlaczego? ten nie jest z allegro:(
dodaje jeszcze fotkę z zawalcowania koło numeru rdza wychodzi spod niego na farbę a nie z pod niej jeśli to podróba" to chyba ktoś po malowaniu w kwasie trzymał:)
Proszę o identyfikacje czy to wz 35 czy 40 i jak ruszyć tę farbę? czy w ogóle ruszać?
Dziękuje !
Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie