Jump to content
  • 0

Wąż, guzik, obrączka, pieczęć


butchcassiddy

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

Wąż lub żmijka jest fragmentem napoleońskiej klamry, guzik został prawidłowo zidentyfikowany jako Kaiserliche Marine, obrączka na pewno nie jest złota a z tombaku lub mosiądzu, a pieczęć jest prywatną pieczęcią do listów z XIX w., prawdopodobnie żołnierza.
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem obrączka może być wykonana ze złota próby 333. Proszę zauważyć, że prawie 67% stopu stanowi metal nieszlachetny, który podlega korozji. Widziałem obrączkę próby 583, która przeleżała kilkadziesiąt lat w ziemi i była pokryta warstewką tlenków, które jednak łatwo można było usunąć i przywrócić dawny wygląd przedmiotu.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Do kolegi Raned. Jak widać Cibola daje radę..dzięki:-) A czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej klamrze napoleońskiej? Ponieważ w tyma samym miejscu znalazłem wcześniej ładny guzik wojsk Bonapartego nr1 więc wygląda na to, że mam napoleońską miejscówkę.
Link to comment
Share on other sites

żmijka spinała 2 elementy, bądź w formie wydłużonego zamkniętego O, bądź ozdobnych tarczek np z głową lwa, skrzyżowanych armat i stosu kul i innych. Podobne zapięcie było stosowane również w pasach wojskowych i szkolnych jeszcze w latach 50 tych XX w. Wielkiej Brytanii.
Parę dni na All. było wystawiane kilka klamer napoleońskich z takim zapięciem, może aukcje jeszcze się nie skończyły.
A co do Ciboli to ja wiem, Ty wiesz, inni wiedzą...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information