Skocz do zawartości

Antyczne monety


Rekomendowane odpowiedzi

W najgorszym razie zostaniesz oskarżony o paserkę. Pocieszające jest, że większość oferowanych monet to ogromne loty skupowane za grosze ( dosłownie ) w Chorwacji, Bułgarii,Rumunii, Turcji. Zawsze możesz, przyciśnięty do ściany, prosić Sprzedającego o świadectwo legalności pochodzenia" ( mając nadzieję, że On także w miarę legalnie kupił i wwiózł do Polski - a z tym może być problem. Bodajże z Bułgarii nie wolno legalnie wywozić antyków- tych dosłownych i w przenośni ).
A, że powoli zakupy na Alledrogo to loteria, wiemy wszyscy. Jak nie lewizna, to ciepłe lub na bakier z interpretacją przepisów.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ma co :-). Nie chcę Cię straszyć, ale uważam, że przy dowolnych interpretacjach, nagonce, bałaganie, lewiznach ( o tym też należy pamiętać ) zakup droższych blaszek mija się z celem. Zapewne dużo bezpieczniej jest robić zakupy w zamorskiej konkurencji ( ale, nie obraź się musisz mieć wiedzę ).
A, patrząc jeszcze, na działania US ( które akurat popieram ) kontrole krzyżowe mogą być na porządku dziennym.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam się na antycznych blaszkach. Niestety, gdyż w jakimś stopniu mnie fascynują- za parę złotych możesz położyć na biurku kawałek metalu, który ma ponad dwa tys. lat i przeszedł przez dłonie dziesiątek tysięcy ludzi.
Ale ponieważ doszedłem do wniosków, które Ci powyżej przedstawiłem, ograniczam się do oglądania, czytania, prób nauki.
Co do do gradingu- poczytaj wątki w portalu aukcyjnym, a zobaczysz jakie cuda-wianki się dzieją. Nie wiem nawet, czy w Polsce można profesjonalnie ogradować monety antyczne.

Pozdrawiam.

P.S. Wg mojej wiedzy kupno w locie czegoś ciekawego ( a może i atrakcyjnego cenowo ) graniczy z wygraną w lotka. Sprzedawcy zazwyczaj dokładnie wiedzą, co akurat wypychają ( i to z zarobkiem ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz już coś kupić, to kup od kogoś kto się określa sklepem numizmatycznym (np. na alledrogo-większa cena ),ale możesz zażądać paragonu i masz podkładkę.Kupiłeś w sklepie w razie co niech on się martwi tłumaczeniem o pochodzeniu towaru.Ty śpisz spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie