Jump to content

A propos filmów patriotycznych"


Czlowieksniegu

Recommended Posts

Tam na dole ( ale to może się zmienić ) kwitnie wątek o Westerplatte. A ja wczoraj w nocy widziałem zapowiedź kolejnego filmu, który może niektórym podnieść ciśnienie. Lada moment wejdzie na ekrany ... superprodukcja rosyjska 1612". Z tego co czytałem film mocno antypolski ( i to nie tylko od strony obrony ojczyzny przed Polakami ). I co teraz? Można iść czy trza okupację pod kasami założyć?
Link to comment
Share on other sites

1612" to nie jest odpowiedz na Katyn".

1612" ogladalem chyba rok temu, tak ze juz troche zapomnialem. Musze isc do kina, zeby sobie odswiezyc. Tak czy siak film jest dobry dobry i pobudza rosyjskie uczucia patriotyczne.
Co do antypolonizmow - tu mozna dyskutowac.
Sporo tu np. autentycznej fascynacji husaria, rycerskim szykiem, szumem skrzydel, galopem itp. ale oczywiscie Polacy robia za wielkich Panow i za najezdzcow, co to chca zniszczyc matuszke Rossije.
Moim zdaniem dzieki swietnej i malowniczej roli Michala Zebrowskiego (gra Polaka - czarny caharakter), ewentualny rys antypolski jest silnie oslabiony.
Link to comment
Share on other sites

Oglądałem ten film i żadnej strasznej antypolskości tam nie ma. Ot, zwykły film przygodowy osadzony w okresie wojny moskiewskiej. Jest tam nawet watek magiczny. Z tego co czytałem, to miał mieć takie właśnie przesłanie (tego oczekiwał Putin) ale reżyser na to nie poszedł. Owszem, Polacy pokazani są tam jako rezuni i okupanci ale ten kto zna historie tego konfliktu, wie, że takie właśnie były realia. W sumie fajny film, tak samo antypolski, jak Ogniem i mieczem" jest anty ukraiński.
Link to comment
Share on other sites

A wiesz, że nie wpadłem na to, żeby poszukać w starych wątkach? Ale i tak dopadło mnie czujne ramię rewolucyjnego porządku i pouczyło :-).

A, bardziej, serio- z zajawek w necie i z powycinanych zdjęć wynika, że film zrobiony z rozmachem ( kasa wcale wg mnie nie duża- 10 mln papierków ). Może warto go zobaczyć choćby dla batalistyki ( takie małe dziecko ze mnie wyłazi )?

P.S. Oczywiście, zaraz przeczytam tamten wątek.

Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

E tam, od razu czepiasz się" :)
1 część obejrzałem z przyjemnością.
2 część z rosnącym zdziweniem.
3 części nie dałem rady.
Ale gdybym wiedział, że to Twó prezent urodzinowy... ;)))


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 19:49 07-09-2008
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information