Wielka PL Posted August 14, 2008 Author Posted August 14, 2008 Witam jak w temacie,dzis wyszlo cos takiego,moze ktos wie co to za symbole(herbowe?)
abcd Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 Nie chodziło mi o żaden kontyngent turecki ale o oddziały niemieckie,które walczyły wraz z turkami przwciwko anglikom i ich sojusznikom.
abcd Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 A dokładniej o oddziały korpusu ekspedycyjnego ¨Pasha¨.
8total4 Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 Czemu krzyż charakterystyczny akurat dla WH ? Moim zdaniem więcej takich widuje się na biżuterii związanej z Rzeszą niemiecką podczas IWŚ..Może coś związanego z Turcją w I Wojnie Światowej?pozdro!
abcd Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 Podczas I wojny światowej Turcja była sojusznikiem Niemiec,może na tamtym froncie walczył jakiś niemiecki kontyngent i sygnet stanowi żołnierską pamiątkę.
abcd Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 Na sygnecie oprócz krzyża i półksiężyca z gwiazdą jest jeszcze chyba jakiś emblemat,przydałoby się lepsze zdjęcie
8total4 Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 dokladnie to samo sugerowałem kol. abcd, bardziej pasuje taka teza niż ostlegiony, zbyt 'biedne' wykonanie.zdrów!!
coriolan Posted August 18, 2008 Posted August 18, 2008 Nie było żadnych kontygentów tureckich" podległych dowództwu armii niemieckiej w czasie I wojny światowej
Wielka PL Posted August 14, 2008 Author Posted August 14, 2008 Witam jak w temacie,dzis wyszlo cos takiego,moze ktos wie co to za symbole(herbowe?)
Question
Wielka PL
Witam jak w temacie,dzis wyszlo cos takiego,moze ktos wie co to za symbole(herbowe?)
12 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.