Jump to content

Czy to moneta?


Recommended Posts

Posted
Spielmarka albo żeton, na stronie z wybitym 'GB' prawdopodobnie dookola resztki napisu 'Spielmarke', a więc niemiecka lub austryjacka.
pozdro!!
Posted
Nie SPIELMARKE(żeton do gry),raczej WERTH-MARKE(bon,moneta zastępcza), pochodzi zapewne z pocz XX w,lub lat międzywojennych,żetony były wybijane standardowo,a osoba wprowadzająca je do obiegu w zakładzie przemysłowym,stołówce,kantynie,sklepie przyzakładowym czy spółdzielczym, itp.dobijała swoje sygnatury.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information