Skocz do zawartości

co potrafi ACE 150?


Rekomendowane odpowiedzi

Te drzwiczki od pieca znalazłem mniej więcej na głębokości 50 cm, z tym że leżały na płask - na terenie zburzonego młyna wodnego na potrzeby pruskiego poligonu k.Poznania. Poza tym mnóstwo łusek, guziki, monety plus rozmaite żelastwo kolorowe - wszystko średnio na głębokość sztychu łopaty tj. ok 30 - 35 cm. Na marginesie - będąc ostatnio na Mierzeji Wiślanej w Mikoszewie przeraził mnie widok lasu przy ujściu Wisły - takie doły, że chłop z koniem by się zmieścił, a jednak ludziska kopali... Niemniej coś tam jeszcze z drobnicy wyciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam, właśnie wróciłem z nad morza, poszukiwania skromne, niestety nie ma złota,ale są inne fanty!
plaża to jednak bardzo dobra szkoła dla nowicjuszy takich jak ja, w końcu wiem jak pika piszczałka na monetki i inne fanciki:)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz mapy pomagają, mimo iż nie mam jeszcze wykrywki mam już kilka ciekawych miejsc, stare już nie istniejące drogi, kilka gospodarstw, miejsce gdzie kiedyś stał wiatrak, i najbardziej obiecujące folwark. Miejsca mam wyznaczone na teranie pól, których właścicielem jest ojciec mojej dziewczyny oraz mój kuzyn więc z chodzeniem nie będzie problemów:) a jest tego kilkadziesiąt hektarów (u dziewczyny)i jakieś 400 u kuzyna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!
oto dzisiejsze wykopki!
stary scyzoryk, dwie łuski od mausera(zbite spłonki), 13 czubków" i ostrze nie wiadomo od czego bo wygląda jak siekiera ale nie ma otworu na trzonek! zdjęcie na dole, może wiecie od czego to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto te ostrze!
muszę wrócić w tą miejscówkę bo znalazłem małą grotę i mi tam piszczało że aż miło:) ale przyszli w rejon na libację żule i nie chciałem żeby mnie zobaczyli bo by jeszcze zaczeli tam kopać:)
sorki za nie ostre zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grota jest jakieś 8m. powyżej melinki i jest to strome podejście więc chyba nawet gdyby chcieli to by i tak tam nie weszli, na powierzchni nie było widać żadnych kapsli, a ja odkopałem już jakieś 30cm i dalej piszczało więc może coś tam być:) i przysypane to grubym żwirem, zastanawia mnie to bo 15m. po drugiej stronie wzniesienia odkryłem coś na wzór punktu obserwacyjnego które ma dobry punkt widokowy na okolicę i natrzepałem tam od groma kulek" dosłownie 5 kulek na 1m2 więc kloś tam był ostrzeliwany ostro i tylko 2 łuski od Mausera więc wnioskuję że ktoś kto tam siedział mało strzelał. Siedział i trząsł portkami ze strachu!a może udało się mu tam wycofać i coś zamelinować?
wrócę tam niebawem bo teraz mam jeszcze inną okolicę do wytrzepania:)
obiecującą okolicę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, o ace 150 mogę powiedzieć tyle że co wyjście w teren to jestem z niego coraz bardziej zadowolony, kosi to co mnie interesuje i co wyjście coraz to ciekawsze fanciki.
ale to sprawa że co wyjście to coraz lepsze miejscówki:) i większe doświadczenie w ustawieniu tego sprzęcika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie