Skocz do zawartości

Kolejny artykuł w Wyborczej o rekonstrukcjach


Rekomendowane odpowiedzi

A jak GW raczy zakończyć temat rekonstrukcji wojsk niemieckich to się zabierze za wydawnictwa poświęcone niemieckim oddziałom, monografiom sprzętu niemieckiego, zajmie się także ielegalnym" i oburzającym" zjawiskom sprzedaży w sklepach modeli sprzętu niemieckiego z II wojny światowej. Przecież na czołgach są krzyże, a na samolotach swastyki....

Żałosne ale prawdziwe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dave- po prostu pudełka będą otwierane, a zakazane symbole będą wycinane nożyczkami z planszy, bądź traktowane markerem olejowym- tego typu obłęd uszczęśliwia" niemieckich modelarzy od lat.
Uważam ,że oni" ogólnie nie chcą i zapewne nie potrzebują obiektywnej", czyli prawdziwej historii. W Niemczech obecnie środowisko odtwórców wczesnośredniowiecznych (Germanie,Wikigowie,Alemanowie, itd.) przeżywają ataki Antify" i są masowo osądzane jako pronazistowskie. Powody? Tak, np. symbole solarne na tarczach, bądź broszach...Czysty absurd, gdzie nie pomoże nawet ikonografia archeologiczna z wykopaliskami tych artefaktów...Tragiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał prześledzić sobie niektóre inne publikacje dot. rekonstrukcji w mediach, to może być przydatny link, choć oczywiście nie ma wszystkiego i czysto informacyjnych materiałów:

http://www.reenacting.eu/index.php/category/media-o-rekonstrukcji/

Jak komuś wpadną w ręce jakieś inne publikacje, to podsyłajcie (również z prasy lokalnej) i będziemy zamieszczać/linkować - może okaże się, że negatywne teksty są w mniejszości!

Duży szacunek dla osób, które wypowiedziały się w komentarzach pod tekstem w GW - naprawdę nieźle i z głową napisane.

Pomerania - dawno się tak nie uśmiałem, jak dziś po wejściu na Waszą stronkę (swoją drogą to już drugi raz, chyba powinniście zacząć cyklicznie robić taki layout, żeby uprzedzać teksty GW) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mnie również odezwał się pan Sowula z prośbą o udzielenie wywiadu. Mając na uwadze jego wcześniejszy tekst pt. SS jak bumerang wraca do Gdańska" (w którym WH mylono z SS, pisano o imprezie z 2007 roku, a zdjęcie wstawiono z imprezy z 2005, czyli totalny misz-masz), podziękowałem mu z góry za współpracę. Pan Sowula tłumaczył mi (podobnie jak Wam, współwinnym"), że tym razem ma zamiar nas poznać, porozmawiać o mamy ciekawe hobby" i napisać pozytywny tekst. Spytałem, czy nie przyszło mu czasem do głowy, aby najpierw nas poznać, a potem pisać teksty w których oceni nas czy jesteśmy naziolami, zielonoświątkowcami czy może piratami z Karaibów. I to był koniec rozmowy. Teraz wiem, że przeczucie mnie nie myliło - pozytywny wywiad miał być tylko podpuchą do wyłapania naszych lapsusów i smaczków, nadania im trwożno-sensacyjnego tonu i spłodzenie artykułu od którego nawet skinheadowi zjeży się włos na łysej głowie.

Po prostu róbmy swoje.

Michał
GRH Festung Breslau

PS: Warto dodać, że rekonstruktorzy Waffen-SS stanowią zaledwie 1/3 stanu osobowego naszej grupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że teraz nikt im wywiadu nie udzieli.
MANIPULATOROM mówię stanowcze NIE!
Zobaczymy jaka będzie riposta i oddźwięk w innej prasie? Poczytałem komentarze i listy czytelników, mam spore podejrzenie,że najwieksi krytykanci nigdy nie mieli styczności z rekonstruktorami osobiście. No może szczytem kontaktu było hasło: przebierańcy, pajace, daj karabin,albo cześć Helmut, ty patrz jaki kozak itp. teksty wysokich lotów.
Czas powrócić do meritum sprawy.
Czy Wam,innym rozmówcom,zadawano pytania psychologiczne?
Wiecie, syndromy, zjawiska, odczucia, euforie itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA HAHAHA O RANYYY HAHAHAHHA!!!!....przepraszam za moj pierzasty smiech ale wlasnie odwiedzilem stronke Pomeranii:-)))))Serdecznie pozdrawiam Pomeranie w imieniu calej grupy ktora wlasnie lezy w szpitalu psychiatrycznym po ogladnieciu stronki-)Jestesmy w trakcie tworzenia wlasnej i chyba pojdziemy za przykladem a innym tez radze.Musimy jednak pamietac by nie zamieszczac pieskow ras niemieckich-))))).....przepraszam ide po Relanium!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie buldogi, bo może być to skojarzone z byłym premierem W. Brytanii z czasów wojny. I postulowałbym zmienić kształt kwiatków. Ich falliczność jest zbyt wymowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, czy macie jakiś ranking dziennikarzy, którym warto udzielać wywiadów, a których unikać jak ognia. Czy wszystko zależy od humoru naczelnego.
Przypomina mi się tu sytuacja chyba z Poznania, gdzie w jednym wydaniu GW były dwa artykuły o rekonstrukcji o przeciwbych nastawieniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety,moga sie kojarzyc z kibolami albo z KKK bo pochodza z USA.Zle moga sie kojarzyc:pinczer miniatorowy,doberman ktory pochodzi od tego wariata,szpice,owczarki niemieckie(Hitler)teriery(Bush,Ewa Braun Hitler)leonberger(ja sie obraze-))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musi to być ten brutalny germański(panzer)shreck.Myślałem bardziej o Teletubisiach.Redaktorom z GW miło by się kojarzyły.Wtedy to strona miała by może szanse na jakąś pomoc merytoryczną czyt.finansową od ich wydawców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, czy macie jakiś ranking dziennikarzy, którym warto udzielać wywiadów, a których unikać jak ognia. Czy wszystko zależy od humoru naczelnego.
Przypomina mi się tu sytuacja chyba z Poznania, gdzie w jednym wydaniu GW były dwa artykuły o rekonstrukcji o przeciwbych nastawieniach"


kolego Atyl wszystko zalezy od humoru naczelnego,jest tam bogiem i on o wszystkim decyduje,tlumaczy sie tylko przed swoimi szefami-Michnikiem i Blumsteinem.Mialem okazje poznac srodowisko dziennikarzy GW i zapewniam ze panuje tam atmosfera wielkiej wojny w ktorej nie ma zadnych zasad,napisza wszystko dzieki czemu dostana lepsza posadke i podwyzke(odp.na pierwsze pytanie)Liczy sie tylko skandal(jak nie ma trzeba go stworzyc)co jest powiazane czesto odgornymi dzialaniami.Co do odmiennych arykulow to sie zgodze.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na portal NK. Po zalogowaniu się, wpiszcie moje imię i nazwisko, miejscowość Iłża-Kielce i zobaczcie komentarz do mojego profilu, wysłany przez niejakiego Samuela Goldbauma, który próbował mnie sprowokować, ale mu się nie udało:)Podobna sytuacja dotknęła mojego znajomego, który opisał prowokację na moim profilu. Gdybym nie przeczytał, nigdy bym nie uwierzył, że można być tak ograniczonym.Pozdrawiam.
Paweł Skiba
17 infranterie division
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji swojej profesji poznałem dziennikarzy od tej złej strony jako rządnych sensacji dyletantów i tępię ich ogniem, mieczem, kadzidłem i osikowym kołkiem.
Myślałem,że może jednak istnieją jakieś gazety lub czasopisma w miarę rzetelnie opisujące fakty bez konieczności tzw artukułów sponsorowanych.
A z tego artykułu widać, że trzeba się pilnować, bo jesteśmy drudzy w kolejce po grupach iemieckich".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

W ręce dziennikarzy GW wpadły kolejne rewelacyjne materiały z prywatnego wewnętrznego forum Pomeranii 1945. Ich treśc obnaża prawdziwe oblicza członków tej grupy.

SS-Obergrenadier Martin Dyzien- Słuchajcie chłopaki, dzisiaj jest super wyprzedaż w Galerii... można dostać rewelacyjne różowe T-schirty w dobrej cenie!"

SS-Rottenfuhrer Fritz Rauch- o jejku! chyba zaraz tam polecę!"

SS-Rottenfuhrer Erik Krumm- o coś ty, ciuchy które tam ostatnio kupowałem nie były fajne, po praniu strasznie kolorki bladziutkie mi sie zrobiły."

SS-Grenadier Max Holm- a jakiego proszku używałeś Eriku?"

SS-Obersturmfuhrer Markus Leiber- słuchajcie rewelacja! Jest nareszcie na youtubie film o Pomeranii!!!
sami zobaczce jaki piękny. Koniecznie obejżyjcie go do końca!" http://pl.youtube.com/watch?v=mA7fES5wU_E

SS-Untercharfuhrer Peter Waeder- świetny film, nareszcie ktos odwarżył się pokazać prawdę, ale nie uważacie że jest zbyt brutalny?"

SS-Obergrenadier Martin Dyzien- uważam że ten film zbytnio epatuje przemocą, zupełnie niepotrzebnie. Ale to nieważne, wazne jest to że dziś kupiłem sobie cudny różowy golf!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie