Skocz do zawartości

Ciągnik luftwaffe z pilicy


blaszak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Zdjęcia archiwalne znajdziesz w miesięczniku Nowa Technika Wojskowa- NTW nr 04/2006 wraz z artykułem o geneziw pojazdu. 2 pojazdu próbnego i jedno ciekawe wojenne porzuconego pojazdu.
Swoją drogą spodziewałem się że Skansen wyda publikacje o pojeździe, wydobyciu i rekonstrukcji. Ale chyba do tej pory nic się nie ukazało. Pamiętam że na początku fotek pojazdu robić zabraniano że niby publikacja ma być wkrótce i żeby nikt inny nie opublikował. A tu nic nadal..
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga formalna - poza wspomnianymi trzema zdjęciami nie są obecnie znane ŻADNE materiały dotyczące Lufcika. Wobec tego artykuł ów jest głównie spekulacją, popartą jedynie logiką i analizą porównawczą próbą odtworzenia historii powstania pojazdu.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jacek-26, jesteś chyba z Tomaszowa, jak tam z poszukiwaniami tego sprzętu z lend lease o którym pisaliśmy w innym wątku na głównym? Czy Skansen zamierza jakąś akcję tego lata? Ciekawie się zapowiadało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie organizowane są środki i pozwolenia na wydobycie. Robiony był mały rekonesansik w miejscu gdzie wyszły już 3 szt 251. I pokazał się ryjek prawdopodobnie 251 lub 250. No i jeszcze pan Kobalczyk przepycha sprawę sprowadzenia do Skansenu Famo wydobytego z Pilicy w bodajże 89r. Który obecnie znajduje się w Muzeum w stolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomości.
Oby co do tego Famo się powiodło szczególnie. Powinni oddać i wstydu sobie oszczędzić wreszcie, bo zniszczyli ten pojazd w takim stopniu, że lepiej było by gdyby nigdy go nie wydobyto...
Pozdrawiam ekipe Skansenu i życzę sukcesów tego lata
L.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było i myślę ze będzie ok.Mam nadzieję że Panu Andrzejowi się uda a może Sdkfz 7/2 ze Sulejowa też z muzeum stolicy też przyjedzie do skansenu??
Pracownicy z Głowna (czapki z głów) wykonali kawał pięknej roboty rekonstukcyjnej przy Rosi i Lufciku.POZDRAWIAM i TRZYMAM KCIUKI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie