Skocz do zawartości

Magnes neodymowy


Bielkówko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Karabin nie chce być nie miły ale tak mi się zdaje ,że takim magnesikiem to można wyciągnąć co najwyżej śrubkę i to taką nie największą:) Bo jeśli coś się namaca w mule a będzie to coś większe od śrubki to chyba się tego nie pociągnie... Ten bagnet podejrzewam ,że musiał być w miejscu gdzie na dnie jest czyściutki piaseczek. Panowie lepiej uzbierać te parę złotych i ciągnąć fanciki duże i małe. Zaoszczędzi to nerwów i czasu.
pozdrawiam
Ps Ponawiam pytanie. Próbował ktoś szukać z łódki magnesem zamocowanym na tyczce? Może jakieś spostrzeżenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,nie chcesz to nie próbuj ,szczerze mówiąc nie zależy mi na tym abyś akurat to ty miał spróbować. Jeśli takim samym nie robiłeś to nie gadaj że jest nieskuteczny. Jutro wstawię foto jak odważnik 5kg wisi na jednym magnesiku-wtedy będziesz musiał mi zwrócić honor.
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze ,że nie da rady podnieść 20 kg. Tyle że jeśli jest coś większego i siedzi w mule to takim małym magnesem nie da rady tego wyszarpać. Miałem kilka przypadków ,że duże fanty które wkomponowały się w dno rzeki za nic nie chciały wyjść z mułu. Musiałem próbować po kilka razy ciągnąć z każdej strony żeby je obruszać. A magnesik mam jeden z mocniejszych na rynku. Ma taką moc ,że jeśli przyczepi się do grubego metalu to potrzeba naprawdę sporo siły żeby go odczepić. Po prostu czasem się ześlizguje i w końcu puszcza. Dla tego wydaje mi się że magnes o udźwigu 20 kg może i nie jest najgorszy ale nadaję się tylko na akweny o piaszczystym i niezarośniętym dnie. Zdaje sobie też sprawę ,że porządny magnes kosztuje kilkaset złotych i nie każdy może sobie na niego pozwolić ot tak ale nie jest to znowu nie wiadomo jaka kupa pieniędzy żeby nie można było na niego odłożyć. Jeśli ktoś ma taki magnes jak pokazałeś to w sumie ,można spróbować. Może akurat wyjdzie coś bardzo fajnego a niezbyt wielkiego.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały test ,chropowaty segment żeliwnego kaloryfera,waga ok 15kg.
Co do bolszych fantów to nie wiem jakie masz na myśli,czy ckm czy motocykl?
Jak podnoszą np.czołg to wpompowują powietrze pod spód aby się odczepił. Bez powietrza żaden dźwig nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskach twardych stosuje się jedne z najmocniejszych magnesów neodymowych. Więc wieżę w moc tego magnesu, jednakże jego kształt i lekkość może powodować problemy przy łowieniu w zbiornikach z tak zwanym dnem podwójnym" i w rzekach o silnym prądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na mój gust jest trochę za tani,tzn tej klasy magnesy tej wielkości to koszt ok 400-500zł ,ciężko coś powiedzieć bez testu. Moim zdaniem gdyby był taki jak w opisie to pokazałby jak np. wisi na nim blok silnika od Poloneza. Kupno w ciemno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do kupna magnesu neodymowego, poczytałem poszukałem i wszystkie magnesy oferowane na allegro są słabej jakości. Jest pewne forum na którym jest sporo o tego typu poszukiwaniach. A jeśli chodzi o porządne niedymowe magnesy to polecał bym Ebay a nie allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyk jeśli piszesz na poważnie to poniżej odp.a jeśli to jaja to... trudno.
To zależy czego się boisz. Bo jak tego, że magnes Ci karty do bankomatu rozmagnesuje czy palec stłucze to pół biedy, ale jeśli masz lęki o rozrywki to proponował bym magnes na alle.. a do wody to tylko kaczki puszczać. Nie odbieraj tego złośliwie chodzi mi o to, że strach racjonalny (a ten z rozrywkami może taki być) czy irracjonalny odbiera każdemu człowiekowi możliwość trzeźwej oceny sytuacji a wtedy łatwo o błąd np na siłę próbować strach przezwyciężyć i gdy trafi się rozrywka odczepiać ją a wtedy .... nieszczęście gotowe. Nie chodzi też by nie bać się takich urwiłapek ale gdy staje się on za duży to też może być problem. Pozdrawiam. J"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chociaż mam neodyma 70x20 to akurat miałem stary dysk i spróbowałem te magnesy z dysku i stwierdziłem że może mają moc ale żeby wyciągnąć coś z rzeki czy jeziora to nie ma szans bo przeważnie fanty są w mule i jest potrzebny mocny magnes aby je wyciągnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie