Jump to content

Armatka ppanc Bofors


Chrumiś

Recommended Posts

Na początku chciałbym wszystkich powitać,jest to mój debiut na forum, zalogowałem sie jakiś czas temu ale nie było jeszcze okazji żeby zadebiutować, poprostu małl czasu.
Witam wszystkich:)
Do żeczy ostatnio z moim znajomym natrafiliśmy na ślad polskiego działka Bofors, jest podobno zakopane i czeka na swojego odkrywce. I tak sie zastanawiałem ile takich działek jest w polsce,w muzeach oraz w rekach prywatnych, może ktoś z korzystających z forum wie.
Jest to na pewno unikat.
Pozdrawiam CHRUMIŚ:)
Link to comment
Share on other sites

Z grubsza:
- dwa wykopki z W-wy (MWP + Sochaczew),
- kilka sztuk pozyskanych z Finlandii w różnych rękach.
Te ostatnie są oczywiście w dużo lepszym stanie, ale czasami niektóre części zostały zmienione podczas eksploatacji (np. opony).

Pzdr,

jotes
Link to comment
Share on other sites

a ja zaryzykuje twierdzenie że jest ich przynajmniej ze 20 szt w całej Polsce z czego wiekszość w prywatnych kolekcjach ... nie znam nikogo kto takową posiada na włąsnośc ale założe się ze zachowało sie pare i nie wszystkie przejeli niemcy czy sowieci ;) A z tych co widziałem na zywca w muezach to przyjnajmniej 4 szt. Bo do tych wymienianyc ogolnie dodam jeszcze tą jedną owa" co była w 2003 nad Bzurą na inscenizacji (o ile nie jest to replika) :))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

z resztą ze dwa lata temu słyszałem od kolegi zaproszonego do licytacji o armatce ppanc wz.36 znaezlionej gdzies w stodole na Śląsku i wysawionej na aukcje nieoficjalną - ponoć nawet jakies muzeum sprzedawało kostki zeby zdobyć na nią finanse. Ile w tym prawdy nei mam pojecia. Ale przy gabarytach tej armatki sadze ze wiele moglo zostac gdzies schowanych i pozniej znalezionych bez nagłośnienia. I w tym cieniu stoja sobie do dziś w prywatnych garażach itp.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information