Skocz do zawartości
  • 0

co to za gondola ? do junaka czy nie ?


tosiek175

Pytanie

witam wszystkich. wszedłem w posiadanie takiej oto gondoli. pan który ja miał od lat 60 twierdził że była ona od junaka(jakieś 8lat temu) teraz nie moge się nic więcej od niego dowiedzieć-gdzie ją zakupił czy posiadał orginalną rame do niej itp. pod czarna farbą znajduje się wiśniowy czy raczej bordowy lakier ze złotymi szparunkami naookoło każdego wytłoczenia. podłoga płaska, w miejscu siedziska obniżona o około6-7cm. posiadam oparcie które ładnie pasuje do gondoli, obicie derma,ścianka półokrągła ze sklejki(może doróbka ale wykonanie wskazuje na orginał). w tylnej górnej części otwór,tak jakby na koło ale raczej do czego innego służył. brak numerów, tabliczki jakichkolwiek napisów. więcej zdjęć moge podesłać na maila. bardzo proszę o wszelkie informacje na temat tej gondoli-fotki,producent, kraj pochodzenia, motocykl do którego była montowana. pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. wszedłem w posiadanie takiej oto gondoli. pan który ja miał od lat 60 twierdził że była ona od junaka(jakieś 8lat temu) teraz nie moge się nic więcej od niego dowiedzieć-gdzie ją zakupił czy posiadał orginalną rame do niej itp. pod czarna farbą znajduje się wiśniowy czy raczej bordowy lakier ze złotymi szparunkami naookoło każdego wytłoczenia. podłoga płaska, w miejscu siedziska obniżona o około6-7cm. posiadam oparcie które ładnie pasuje do gondoli, obicie derma,ścianka półokrągła ze sklejki(może doróbka ale wykonanie wskazuje na orginał). w tylnej górnej części otwór,tak jakby na koło ale raczej do czego innego służył. brak numerów, tabliczki jakichkolwiek napisów. więcej zdjęć moge podesłać na maila. bardzo proszę o wszelkie informacje na temat tej gondoli-fotki,producent, kraj pochodzenia, motocykl do którego była montowana. pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia gondola to samoróbka osadzona na jakiejś fabrycznej ramie. Przód jest zrobiony, jak już się domyśliłeś, z czegoś lotniczego - (zbiornik, zasobnik - idź tropem napisów) a tył dorobiony z blachy. Jakość wykonania całkiem przyzwoita. Takie wydumki byly dość popularne w Polsce w latach 50-60 ubiegłego wieku. Ot potrzeba rynku. Pozdrawiam. Butch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to gondola od szczecińskich, fabrycznych wózków do Junaka. WB1 i WB2 odpadają. Ale do Janka montowano fabrycznie również inne kosze. Ta gondola jest podobna do gondoli węgierskiego wózka Oceania który montowano w niewielkich ilościach do siódemki". Daj więcej zdjęć, wtedy będę mógł powiedzieć więcej. I jeżeli masz możliwość to kupuj tę gondolę. Jest ładna i stara. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie