Skocz do zawartości

Nieśmiertelniki niemieckie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a ja trafiłem ostatnio połówkę blaszki
1./Kw.Transp.Abt.Zbv 579 rozwinięcie skrótu znam, ale nie mogę tej jednostki ni jak przypasować :( kiedyś trafiłem blaszkę Kraftfahren Kp.579 ..czy te dwie blaszki mogą mieć ze sobą jakąś zbieżność? niby numer jednostki ten sam ale kierowca nie miał dobite ZBV..z góry dziękuję za podpowiedzi !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-wykluczone, ze mogla nastapic pomylka podczas bicia blaszki w epoce.

Sam mam polowke z biciami SS-Gren. Ausb. u. Ers. Abt. 15" - w literaturze nic pod tym pojeciem nie wystepuje.
Jak sie pozniej okazalo, wszystkie blaszki z tej jednostki zostaly w epoce wybite z bledem - nie Abteilung, lecz Bataillon winien znajdowac sie na koncu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 6 months later...
  • 4 years later...
  • 3 years later...

Nigdy nie udało mi się trafić nieśmiertelnika, może dlatego że ich nie szukałem. Aż do wczoraj. Sam mnie trafił :-)
I wojna. Moje okolice, nawet bardzo bliskie. Bisztynek kiedyś Bischofstein powiat Reszelski. Nazwisko najprawdopodobniej Zimmermann, zginął 1914 (co upamiętniała tablica na pomniku). To co udało się rozszyfrować z kawałka to: Zimmerman...Bischofstein Kreis Roessel... Co oznacza 88 i BATTR. Może macie jakieś z tych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie