Jump to content

CKM wz. 30


Recommended Posts

Witam pytanie dotyczy właśnie tego foto jaki element był nasuwany na część górną ckm-u , widać ślady że coś tam było wiele razy nasuwane i ściągane proszę o pomoc w tym temacie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

brakuje ci blokady pokrywy górnej komory zamka - element blokujący pokrywę (to ta na której jest celownik) który w celu zwolnienia pokrywy był przesuwany w tył. Jednocześnie blokował też pokrywę tylną z rączką.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
MAB - rysunek jest w atlasie do instrukcji uzytkowania, nie ma niestety przy sobie.

Fotografia ckm z podlaczonym wezem chyba byla na forum - mozliwe ze w watku w ktorym sie pytalem o wyglad ckm z polaczonym celownikiem-katomierzem. Zdjecie pochodzi chyba z ksiazki o kawalerii samodzielnej w bitwie nad Bzura. Przedstawia ckm zamocowany na taczance wz 36 zdobytej przez Niemcow. W kazdym razie wsadz do wyszukiwarki 'celownik-katomierz' i powinno to zdjecie wyskoczyc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nie bardzo pamiętam (zajmowałem sie tym dość dawno, a nie robiłem wówczas fotek, notatki są gdzieś w stosach papierów) ale chyba na tylnej nodze w okolicach uchwytu, bądź na dźwigarze podstawy (na którym osadzano karabin), jak znajdę tę ieszczęsną" notatkę, to sprecyzuję
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information