Jump to content

Bunkry w lasach gostynińskich

Werwolf1

Recommended Posts

• Replies 122
  • Created
  • Last Reply
nie wiem czy to dokładnie ta okolica ale kilka obruków" namierzyłem tuż przy jeziorze Ciechomickim, są połączone linią jeszcze widocznych okopów. Większych schronów nie widziałem ale pewnie gdzieś się tam chowają...

http://www.pilot.pl/index.php3?z_city_id=597&max_katalog=n14_&katalog=n14_&x_obr=797&y_obr=1187&x_15=101576&y_15=75711&set_x=797&set_y=1187&form_t=0&tool=1&info=&lang=pl&wspolrzedne=?103,53
jeśli link się nie złamie - tu masz umiejscowione jez. Ciechomickie (tutaj jako dworskie"). Tych kilka sztuk tobruków odnalazłem na północym brzegu w widocznym zawężeniu jeziora i bodajże ze dwa na jego końcu (przy szosie nr. 60). pozdr, random

• 3 weeks later...

Dwa lata temu jak wracałem znad morza m.in. przez Płock ,Ciechomice ,Sierpc około 100 metrów od drogi po prawej stronie był obruk". Po drugiej stronie drogi był następny ringstand i duży betonowy bunkier. Nie wiem ,czy to te bunkry co was interesują ,ale załączam fotkę tego obiektu (na nim siedzi mój brat) po prawej stronie drogi jadąc od Płocka.

pzdr

bjar_1

Hmmm... nie podchodziłem do niego ,oglądałem go stojąc przy ringstandzie ,a do tego bunkra było ze 100-150 metrów.
Wyglądał jak wielki kloc betonu ,z tej strony z której go widziałem nie miał żadnych strzelnic ani nic takiego ,żadnych otworów. Mogę zrobić prymitywna mapkę tego miejsca...

Te bunkry znalezione przez b_jara1 znajdują się dokładnie na drodze od Golubia Dobrzynia do Sierpca ok 10km za Golubiem w strone Rypina znam te bunkry bo jeżdząc nad morze buszowałem w nich. ringstand jest przechylony jakby chcieli go wyrwać z pola , drugi jest głęboko wkopany natomiast ten wielki bunkier jest czyjąś własnością i wtedy był garażem na auto ale ale jeszcze jest jeden bardzo dziwny duży bunkier tuż przy samej drodze można do niego wejść z latarką pamiętam że był drożny, znajduje się tuż przy drodze Pozdrawiam!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information