Skocz do zawartości

Kielce i okolice gdzie szukać???


catan

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce gdzie ma niby spoczywać Pantera w ńidzie sfotografuję, opiszę i wrzucę na forum. To samo z zalewem w miejscowości Umer.
A co do Lisowa - myślę że tam coś jest, faszyści stracili tam sporo sprzętu. Postaram sie zdobyć fotkę miejscówki.
Kol. LeszekKranger11 - czy ta IVka o której piszesz, bez wiezy to pewniak?
Bo rozmawiałem z chłopakami którzy budując drogę gminną w tym rejonie, odkopali transporter niemiecki razem z pacjentami w srodku. I zakopali go spowrotem. Może to właśnie ta sama opowieść??:-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 429
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na szczęście nie to samo;-) A kiedy go pocięli?
Często cytujecie tu koledzy książkę Kielce 1945"
Co sądzicie o tym fragmencie:
w czasie przekraczania licznych rzek, z powodu zerwanych mostów forsowanych po lodzie, utracono wiele pojazdów pancernych."
i
w innym miejscu, aby zbudować prowizoryczny most na jednej z rzek, zatopiono dwa czołgi, które posłużyły za jego filary".
str. 56
Ktoś się domyśla, co to za miejsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem:
nie to jeziorko?? to które??:)) żadnego innego w Morawicy nie kojarzę.

Jeżeli chodzi o ten czołg to zarył się nosem w dno i zaraz po wojnie obcieli go ile się dało, taki zrzyn stał do, bodajże, lat 70 kiedy to spychaczem z KW Morawica wytargali resztę i dokończyli jego żywot. Człowiek który obsługiwał spychacz dostał kolegium za zniszczenie asfaltu gąsienicami spychacza:)))

Jeżeli chodzi o książkę Kielce 1945" to ja osobiście mam mieszane uczucia. Niestety to jedyne sensowne źródło o walkach w tych okolicach tylko, że kiedy próbuje się zweryfikować zawarte tam informację z terenem okazuję się, że jest bezużyteczna.
Co do cytowanych fragmentów:
pierwszy na pewno prawdziwy, nie ma tu nic z czym możnaby dyskutować;
co do drugiego to myślę, że chodzi o Pilicę, albo o inną rzekę położoną bardziej na zachód która była forsowana przez uchomy kocioł".

Jeżeli ta ślepota" odnosi się do moich fotek to ostrzegałem wcześniej, że wyszły fatalnie:)))

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, skoro most był dwufilarowy.
Co do jeziorka. Nie było przypadkiem czegoś takiego jak oczko wodne pomiędzy rozwidleniami rzeki, lub jakieś starorzecze?
Moje notatki są z 1995 roku. I wtedy mi to miejsce pokazywali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pytanie kierowane jest do mnie, a mniemam, że tak to z przykrością muszę powiadomić, że nie mam bladego pojęcia -> nie pamiętam.
Nie znam rosyjskiego.
Kręciłem się po necie klikając wszędzie gdzie się dało no i wyszła w końcu taka mapka.


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marna jakość fotki, ale ma, problem z netem, musiałem obkroić".
Jeżeli faktycznie da siś w nim nurkować, to raczej to jeziorko. A informacę mam z lat 1993-95, a więc jest cień szansy.
Albo uśmiercimy kolejną legendę;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się mojego ojca on o niczym takim nie słyszał.
Jak już sprawię sobie neodyma to może kiedyś to sprawdzę to jeziorko:)))
Na razie sprawę uważam za zakończoną.
Teraz czekam na fotki miejscówki na Kubach ;)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego EVO a ty chodziłeś gdzieś po okolicach Morawicy/Marzysza?? Jakieś ciekawe znaleziska, a w zasadzie czy w ogóle coś wyszło??

W oczekiwaniu na fotki kolegi Rema zdjęcie przedstawiające niemieckie ziemne fortyfikacje perfekcyjnie zaadoptowane przez miejscową ludność:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz:)))

To chyba bardziej znane miejsce w okolicach.
Te doły" to oczywiście stanowiska po części 16 Dpanc.
Foto prezentowane przeze mnie 2008-11-03 13:16:08" przedstawia jedno z tych stanowisk(trzeba wytężyć wzrok:)))
Śmieci są na innej miejscówce"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie