Jump to content
Sign in to follow this  
catan

Kielce i okolice gdzie szukać???

Recommended Posts

Witam
Chciałbym nawiązać do miejscowości w której to mieszkam i rozpocząć wątek gdzie szukać wszelakich fantów" na terenie woj. Świętokrzyskiego.

Jako pierwsze miejsca polecam:
1 stara strzelnica w lesie na bukówce
2 okolice Morawicy od strony Łabędziowa ( fortyfikacje w lasach po działaniach w II WŚ)

Zapraszam wszystkich do rozwinięcia tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miejsca które podałeś przeszukiwałem 15 lat temu.Morawica ,II wojna światowa.Skarby pozostawione przez Żydów.Już mało aktualne i przereklamowane.Stara szczelnica na Bukówce?Stary bunkier do którego idą tory,przy kulochwycie.Cmentarz żołnierzy Radzieckich zamordowanych w obozie jenieckim w 1943r.Zginęło ich tam 12.000.
W terenach których podałeś trzeba mieć bogate doświadczenie saperskie,więc niepolecam.Spróbuj Piaseczna Górka przed Morawicą.Tam szło całe natarcie woisk pancer.niem. na jednostki ruskie.Po
tej informacji będzie szło całe natarcie poszukiwaczy w ten rejon.Może zacznę bilety sprzedawać?
Dobrych terenów,złotodajnch na internecie nikt ci nie
poda przed przeszukaniem. Pozdrawiam. Ziomal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od strony Łabędziowa są pozostałości po okopach,ziemiankach.
Tamtędy przeszło natarcie wojsk pancernych niemieckich i jest tak dużo odłamków że po włączeniu wykrywacza cały teren wyje!.
Musisz mieć dyskryminacje,bez tego ani ani.Pociesze ciebie że w naszym terenie są jeszcze czołgi potopione i to wcale nie mit.
Przed wypadem w teren dużo studiuje mapy,gdzie szedł front,natarcie,które miejsca bym obsadził strategicznie.
Porównuje to ze zdobytymi informacjami od ludzi i w terenie.
Często pochłania to dużo czasu.Potem są efekty.Zgadzam się z poprzednikiem:mapy trzeba studiować.
Powodzenia w terenie.

Ziomal z Kielc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry ,że drugi pod rząd , ale jeszcze zapytam ziomala z miasta scyzoryków o efekty poszukiwań w terenach Morawickich i Kieleckich. Co najlepszego trafiłeś?
Może jakieś zdjęcia . Jak co to ślij na mail to17071990@interia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
duże znalezisko to czołg niemiecki ale już odjechał do krainy wiecznych łowów.Został jeszcze T-34 uszkodzony.Byłem tam 2 lata temu to jeszcze był.Ale mnie on nie interesuje.Chyba że ciebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich aż miło zobaczyć tyle odpowiedzi:) na wyjeździe wtedy byłem krotko robiłem rozpoznanie terenu faktycznie odłamków bardzo dużo znaleziska na zdjęciu co prawdę skromne ale to moje pierwsze wyjście z x-tera70.

Zgadzam się z kolegą leszekranger11 na temat czołgu chyba 3-4 lata temu w okolicy kuby młyny wyciągnięto pantere a z pod niej jeszcze działo armatnie, jak mi wiadomo w tych okolicach jest jeszcze troche sprzętu na wzgląd bagnistego terenu niestety tu trzeba brać wzgląd tylko plotki i pogłoski a z ciekawości gdzie znajduje się ten t34?? jak coś to maila proszę aic777@tlen.pl, jakby ktoś był zainteresowany chętnie potowarzyszę w poszukiwaniach:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanko mam jeszcze o mapy jakie polecacie i gdzie mogę je znaleźć dostałem w tym tygodniu książkę kielce 1945 ale mapy są dość poglądowe tylko:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam ja tez lazę od niedawna w okolicy morawicy faktycznie odłamków cala masa :/ mi tylko wyszły dwie łuski póki co ale straszne zjedzone:/ gleba tam jest bardzo wilgotna.

A tak na marginesie z jakiego okresu pochodzą okopy w okolicy Chęcin konkretnie we wsi Mosty bylem tam ostatnio i teren dość mocno przekopany

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okopy we wsi Mosty pochodzą z I wojny.Jest tam mogiłka żołnierza Carskiego 182 Pułku Grochowskiego z krzyżem prawosławnym.Teren mocno przekopany.Dużo odłamków,drutu kolczastego,starych puszek i Straży Leśnej.Ok.9 lat temu prawdziwe ELDORADO.Teraz można tam jedynie wypocząć i po oddychać świeżym powietrzem co polecam.Przyglądam się dyskusji
która robi się coraz bardziej gorąca.
PANOWIE! Musicie chodzić po mnie tam gdzie przeszukałem teren? Może Jakieś nowe miejsca?Polecam tereny Czerwonej Góry.Jest to II woj.Ciekawe znaleziska ale Uwaga!NIE WYPAłY
POZDRAWIAM I DARZ BÓR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedno ok.6lat temu wyciągnięto koło miejscowości Kuby Młyny czołg PzKpfw IV ale po wyciągnięciu zaginął.Trzy lata temu wyciągnięto w miejscowości Bieleckie Młyny czołg Panterkę,sporo zniszczoną,która jest w Muzeum Orła Białego.Wraz z czołgiem znaleziono działo ruskie.Ja znam jeszcze dwa miejsca gdzie są czołgi na 100% bo sam sprawdzałem ,i to nie mit.Mam jeszcze jedną informacje o czołgu niemieckim ale niesprawdzoną jeszcze.Zbyt duży,bagnisty teren
NARA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli na Morawicę nie ma sensu uderzać??

Mam jeszcze pytanie nie mam niestety dostępu do map:( .Mam działkę w okolicy Daleszyc i w pobliskich lasach sa okopy co to za okopy i czyje niemieckie??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sens uderzać na Morawicę zawsze jest.Zawsze można trafić coś co ominięto.Poco pchać ci się na Morawicę jak masz działkę w Daleszycach.Okopy o których piszesz są z grudnia 44r. a stycznia 45r.Niemieckie.Mam nawet ich zdjęcie z tamtych czasów.Te tereny bardzo bogate w pozostałości po partyzantach.W pobliżu był obóz Barabasza.Koło Daleszyc jest bardzo dużo ciekawych tematów do szukania.Tam też szedł front i jest dużo żelastwa BUM!.Ale warto.

Zawsze pomocny kolegą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W okolicach Daleszyc zlokalizowałem miejsce gdzie spadł samolot niemiecki,odnalazłem dół" w którym wala sie dużo aluminium już troche utlenionego.Byłem tam w tamtym roku ze smetkiem,tylko aparatu nie wziołem.
W tym roku kolejna wycieczka w to miejsce.
W kieleckie jeżdze na zaproszenie mojego kolegi na współne wykopki.Pozro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam kolegów podobnie skoro jest tyle miłosników można by spotkać się kiedyś i razem powojować jak coś to w lato zapraszam mam działkę rekreacyjną w morawicy w sam raz na wypady:)

A nawiązujać do tematu czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś mapy ja mam ale bez lini frontowych:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzekłeś i masz przechlapane.Czuje się zaproszony na działkę latem w Morawicy.Możemy tam pogadać i przekazać sobie informacje.Książka którą masz Kielce 1945r. jest dobra,chociaż niedokładna.Gdy dołączysz parę map powojennych i przekazaniu moich informacji ,będziesz troszkę bogatszy i nie tylko.Okolice Kielc są bardzo bogate w miejsca do szukania.Jak chcesz to pisz do mnie przez ODKRYWCE na Ataman11. To dotyczy też innych poszukiwaczy z woj.świętokrzyskiego.
Pozdrowienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tez bym sie dołączył jeśli można oczywiście ostatnio szukałem kontaktu z ludźmi z CK.Ja konkretnie mam działkę w Marzyszu.Jak by ktoś miał mapy lub informacje o tych okolicach bardzo bym prosił :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście podtrzymuje zaproszenie na działce dużo miejsca dla wszystkich tylko pamiętać o namiotach :) reszta jest włącznie z rzeką Czarną Nidą:) wiec serdecznie zapraszam.

PS Jak ktoś jest z okolic kielc chętnie wybrałbym sie na wspólne wypady najlepiej przy weekendzie:)
kontakt na maila aic777@tlen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiec kolego leszekranger11 czekamy na kolejnych chętnych:)
PS Masz może jakieś materiały do poczytania na temat frontu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolego leszekranger11 ,a ten uszkodzony t-34 to jakoś widoczny jest czy coś? Gdzie leży. Zainteresowany nim jestem ,ale chodzi wyłącznie o obejrzenie go :). O panterach spod Morawicy to wiele sie słyszało co utwierdza w przekonaniu ,że tamtejsza ziemia wiele jeszcze kryje. Nie chcesz pisać na forum , to powtarzam wal na mail to7071990.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information