Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

vaz

Forum members
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. =>eldom, podobny schron leżący na terenie byłego Lager Smoczka jakiś czas temu był odkopany i chyba przeznaczony do rozbiórki(?)Wiesz coś na ten temat? Kolejny fakt,parę miesięcy temu zburzono stojący w pobliżu schronu dom należący do firmy Hennig.Szkoda,był jakiś kawałek historii tego terenu...
 2. Widziałem sporo takich dołków przy leśnej drodze,przy której jest również oznakowana radziecka mogiła.Wiesz chyba o jaką lokalizację chodzi.
 3. O ile się nie mylę , to budynek ten stoi do dziś w pobliżu rynku. Parę lat temu był tam jakiś sklep spożywczy albo bar .
 4. Całością" wojsk dowodził Heinz Guderian . Dowódcą 4 Armii Pancernej był gen.Graser . W jej skład wchodził m.in. XXIX Korpus Pancerny dowodzony przez gen. Nehringa . Okolice Cisowa zabezpieczane były m.in. przez XXXXVII Korpus Pancerny gen.von Edelsheima . Skoro mowa o Cisowie , lasy w okolicach tej miejscowości należą do Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego . Warto więc zostawić tam po sobie porządek tak żeby później służby nie reagowały alergicznie na każdego z piszczałką .
 5. Inne zdjęcia Stopnicy są na oficjalnej stronie : http://www.stopnica.pl/galeriakat.php?id=4&show=0
 6. Ok , zgodzisz się jednak , że zdjęcie w książce jest błędnie opisane... Na zdjęciu ruiny Stopnicy .
 7. Pierwsze zdjęcie na pewno nie zostało zrobione w okolicach Baranowa ponieważ zimą 1944/1945 front ustabilizowany był kilkadziesiąt km na zachód od tej miejscowości , na lewym brzegu Wisły .
 8. Zauważyłem jeszcze jeden obiekt w lewym górnym rogu , który zaznaczyłem na zdjęciu .
 9. =>Blitz45.Zdjęcie 2 zrobiono na drodze Trois Ponts - La Gleize (prawdopodobnie miejscowość Coo)w Ardenach . Na zdjęciu 4 jest zniszczony Tygrys najpewniej w Stavelot,parę km wcześniej.Oba należały do Kampfgruppe Peiper z 1 SS Panz.Div.LSSAH.
 10. Przyznam , że nie natknąłem się wcześniej na jakiekolwiek informacje dotyczące udziału jednostek SS w walkach pod Mielcem w czasie tworzenia Przyczółka Baranowsko-Sandomierskiego.
 11. witam , podepnę się pod temat z tym fragmentem gąsienicy , szerokość około 35 cm
×
×
 • Create New...

Important Information