Skocz do zawartości

Dwie smutne wiadomości - zmarli...


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na stronie z nekrologami w Gazie Wyborej znalazłem dwie smutne wiadomości.
W wieku 83 lat zmarł Mieczysław Teisseyre, prof. dr inż. wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Był w AK. Walczył w Postaniu Warszawskim. O ile pamiętam (ale mogę się mylić) to kolega i przyjaciel por. Nałęcza, Bronisława Komornickiego, autora Na barykadach Warszawy" (mojej pierwszej książki o powstaniu). W tej książce Teisseyre jest chyba opisywany (?).

Druga smutna wiadomość to śmierć płk dr Władysława Szkody, uczestnika walk na Monte Cassino, podsekretarza ds. emigracji w Polskim Rządzie Emigracyjnym. Płk Szkoda miał 85 lat....
SALUT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jakichś 300 ludzi..... czy to jest dział nekrologów????? Szacunek dla zmarłych ale bez przesady z tymi informacjami bo niedługo codziennie każdy będzie dodawał kogoś i rysował te idiotyczne nawiasy. bez przesady , już i tak mamy co parę miesięcy żałobę narodową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że ktoś pochyla się tutaj nad zmarłymi - nad tymi, którzy tworzyli historię.
Bardzo dobrze, że chodzi tu o zwyczajnych ludzi wplątanych w nadzwyczajne wydarzenia, a nie tylko o wątki zakładane w przypadku katastrof lub gdy umrze ktoś z pierwszych stron gazet.
Moim zdaniem powinien być taki jeden wątek, gdzie będziemy rejestrować odchodzących żołnierzy ostatniej wojny. Dla ich pamięci i dla naszej refleksji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie