Jump to content
  • 0

Od czego ten iskrownik???


siwy_49

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

Zakłady Thomson-Bennett rozpoczęły działalność ok 1905 roku w Birmingham w Wielkiej Brytanii.Iskrowniki tej firmy były stosowane przeważnie w mniej znanych silnikach motocykli i samochodów.Nie mam danych jak długo fabryka istniała,ale ten iskrownik to druga połowa lat dwudziestych.
W Birmingham działała w tym samym czasie także firma Lucas, której produkty lepiej się sprzedawały i firma przetrwała do czasów obecnych.
Pozdr.
C.
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/Robert-Bosch-FU4-Magneto-L-K_W0QQitemZ220193736750QQihZ012QQcategoryZ63945QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

I z tej strony to. Trochę podobne, myślę, że mając swoje w ręku rozpoznasz czy jest takie same czy nie. Widać skąd wychodzą przewody zapłonowe. No i przy okazji są ceny! A Twoje jest z lat 30-tych XX wieku. Ma min. reczną regulację kąta wyprzedzenia zapłonu.
Link to comment
Share on other sites

Iskrownik do silnika benzynowego,czterocylindrowego,lewobieżny (tzn.,że prawidłowo musi obracać się w lewo-na tylnej pokrywie,nad osią,powinna być strzałka pokazująca kierunek obrotów-aby dawać wystarczająco silną iskrę w odpowiednim momencie).W takim stanie z pewnością do remontu kapitalnego.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information