Skocz do zawartości

Atlas polskiego podziemia niepodległościowego


kindzal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
Ktoś tego używał? czytał?

Ma pewno brawa za próbę ogólnego zebrania i podsumowania odnośnie podziemia w okresie 44-56. Naprawdę zasób wiedzy jest imponujący, chociaż i tak to są dość suche i statystyczne informacje, ale podejrzewam, że gdyby twórcy chcieli się pokusić o szerszą informacje, więcej zdjęć (a dają bardzo rzadkie, pomijając trochę te toposowe, topowe jakbym powiedział typu zamyślony Kuraś - Ogień na skale z VISem, która to fotka wyskakuje w Googlach od razu, a w atlasie takich nie uświadczysz niestety) to by tą książkę chyba dźwigiem trzeba wozić, bo już teraz waży tyle co dobry laptop i idzie nią zabić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca- Piku bywa na pewnym jarmarku internetowym. Ja odpuściłem- ceny przekraczają moje zaskórniaki :-(

Herbstnebel- książka ciężka ( dosłownie i w przenośni ), ale przydatna. Sam kiedyś na czyjąś prośbę cytowałem biogramy na Forum. Co do zdjęć, itp- brakuje pewnych dodatków, ale nie o to autorom chodziło. Szkoda, że wbrew pozorom jest to, wg mnie, wydawnictwo mało przyjazne i przejrzyste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://merlin.pl/Zolnierze-wykleci-Antykomunistyczne-podziemie-zbrojne-po-1944-roku/browse/product/1,168054.html#fullinfo

http://allegro.pl/item647522799_zolnierze_wykleci_antykomunistyczne_podziemie.html

hmm są dwie książki o takim tytule ale innych autorach bo się pogubiłem :D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jedno i to samo, ponieważ:
1) Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku, opr. G. Wąsowski, L. Żebrowski, Warszawa 1999,
2) K. Krajewski, J. Kurtyka, T. Łabuszewski, P. Niwiński, J. Pawłowicz, G. Wąsowski, J. Węgierski, L. Żebrowski, Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku, Warszawa 2002.
Ten drugi tytuł, to uzupełniona i poprawiona wersja poprzedniego albumu. Faktycznie jest trochę zamętu z tytułami, co widać nawet w niniejszym poście. Pierwsze wydanie" zostało dosłownie rozchwytane. Po ukazaniu się drugiego wydania", mimo mega-słonej ceny, doszło do tego samego. Wtedy jednak wtórny obieg rynkowy został zapchany pierwszym wydaniem". Osobiście posiadam oba wydania"...
Pozdro! WiN czuwa!
PS. Drugie wydanie" ma charakterystyczną obwolutę ze zdjęciem w postaci negatywu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. DWIE strony (jedna tekst, druga mapka). Tyle samo o podziemiu niemieckim i litewskim. Tylko ogólne informacje podane w największym skrócie plus mapka obrazująca zasięg działania...
Pozdro!
PS. Żadnego skandalu nie pamiętam. Może kilka słów wyjaśnienia proszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie