Skocz do zawartości

Muzeum Wojska w W-wie, co jest i co było


pysiekr

Rekomendowane odpowiedzi

12.

Coś się ostało. Nie wiem co Muzeum trzyma w magazynach. Może jakieś perełki objawią się po przenosinach na Cytadelę. Od głównej siedziby MWP zdecydowanie fajniejszy jest jego oddział na Fortach Czerniakowskich. Tyle, że niektóre unikatowe eksponaty wciąż gniją w tej części, do której zwiedzający nie mają dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tej "bandy dawno już nie ma"
..jest, niestety ...myślenie też że zostało wystarczy zobaczyć co zostaje zaprzepaszczone ...gnije na zapleczach muzeów....bo niezgodne planami czeka na wyjazd itp. itd.
Acer..ten raczej się nie zmieni...krety (czerwone?) zawsze zostają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalman - acer jest pewnie o wiele starszy od ciebie i trochę przeżył jak i się pewnie przejechał nie raz np. na obecnym ustroju i czasami racjonalnie zgryźliwy jest, a na pewno wie, że nie można palić tego co było za prlu bo sami tacy będziemy.

zalmanbie - racz mi powiedzieć co jest koło tej wioski??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoni" tu, czerwoni" tam. To nie o kolor chodzi. Wystarczy odwiedzić muzeum w Kubince, aby się przekonać że pod panowaniem wszechwładnego Komitetu również dało radę coś uchować i odpowiednio zabezpieczyć. Decydentów Polska miała kiepskich. Szukali Wroga Ojczyzny" gdzie popadnie, to przy okazji wyżywali się na sprzęcie wojskowym pochodzącym z wrogich ideologicznie krajów. Cóż z tego iż de-facto polskim. Były z apada" - zatem na przemiał. Po '89 wcale nie było lepiej. Z tym że teraz to wschód" jest BE. Prawdę powiedziawszy mocno obawiam się o dalsze losy lotniczych eksponatów z MWP (są w fatalnym stanie i trzymają się kupy tylko dzięki pokrywającej je farbie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie

Spity, Chwat, niemieckie koty, Nebelwerfer itp nie wyczarują się z popiołu. Było mineło, trzeba żyć dalej. Są w MWP eksponaty które należałoby odpowiednio zabezbieczyc a nie robi się nic.

Dla mnie tragedią jest co się dzieje z Iłem-2. To jeden z góra 3 kompletnych egzemplażach na świecie (nawet w Rosii stoi kilka makiet i odbudowanych wraków) - u nas jest perełka, a tymczasem gnije pod chmurką. To dopiero skandal. I co? mam się cieszyć że stoi w państwowym i gnije? Już bym wolał gdyby sprezentowali Niemczyckiemu.. Bo o przenosinach do Krakowa chyba nie ma co marzyć.

Wogóle samoloty z elementami drewnianymi i płóciennymi stojące pod chmurką to debilizm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer..ten raczej się nie zmieni...krety (czerwone?) zawsze zostają...

Synu, nigdy w partii nie byłem, nie zabieraj głosu nadaremno

Administracja: darujcie mu tego kreta czerwonego" albowiem nie wie co czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbstnebel
Może masz rację co do Acera... choć ja też nie jestem młody już niestety.... co do wieży Vickersa (brygady gen. Maczka).. jest tam nadal na kamiennym cokole z wyciętymi palnikiem takimi pięknymi" wzorkami ..miejscowy czasowy właściciel uciął tylko cześć lufy..resztę dokonał artysta" wg. mnie jakieś 2 lata w kamieniołomie za takie coś..
...siedziałem w srodku jej jest zachowany zamek działa...miała jeszcze oryginalną farbę..ehhh ..poszukaj bo był już na jej temat post...kawał historii sprute palnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był cały....ale go rozebrali miejscowi nawet silnik pracował po wojnie w tartaku..w sumie jak by poszukał to pewnie by jeszcze cos zmnalazł na w zagrodach...w sumie to praktycznie 7TP z inną wieżą...
tak się zastanawiam czy jakieś wózki ..blachy gdzies by się nie znalazły do tworzonego 7TP? W końcu złomowiska są nie wszędzie....skoro Niemcy nie podnieśli go z tego potoka w całości..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kasinie Wielkiej były rozbite tam dwa Vickersy, ale historię ich opisano już w Archeologii Wojskowej , Po wojnie to co po nich zostało ( praktycznie puste kadłuby )wojsko zabrało na złom , wieża ocalała z powodu że gospodarz poprosił wojaków aby mu ją dali i służyła mu przez 40 lat jako cembrowina w studni, a po podpięciu domu do wiejskiego wodociągu , studnia została zasypana a wieża wyjęta i dana Nadwornemu Wiejskiemu Artyście aby upamiętnił boje Czarnej Brygady" w Kasinie Wielkiej. Wprawdzie szkoda że są wycięcia zawsze się je da załatać" ale przynajmniej jest - jeśli jeszcze jest???, bo taki egzemplarz nawet w takim stanie jakiś kolekcjoner z tego małego kamiennego postumenciku zawsze w nocy może zdjąć i wtedy będzie dopiero jęk zawodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer...dobrze, że nie dostałeś od zaplutych karłów reakcji"...:D Ciesz się Ty czerwony kapturku że tylko tak się skończyło :). No komedia...

Na szczęście ja czytam odpowiednie periodyki i wiem co się teraz w kraju dzieje... Jak macie tyle zapału to spróbuję zebrac sponsorów na farby, żeby te koty" do nieba nie poszły...o pardonsik nie utleniły sie na oczach naszej młodziezy.

Ludzie co wy w Polsce bierzecie. Nie ma sie tu czym ekscytować bo co poniektórym gumy w majtkach popękają. Lepiej jak towarzystwo poczyta co ludzkośc zniszczyła bardziej wartościowego. Przy Tenochtitlan zniszczonym przez katolickich Hiszpanów, czy wierszach Goethego palonych przez Nazistów te złomy funta kłaków nie sa warte.

A swoja droga dobrze, że niektórzy stoją na straży i leja po łbach takich pogrobowców systemu. Nawet najciekawszy wątek nie jest wart aby go pozostawić niesprawdzonym przez Kkomisje Weryfikacyjna. Bóg zapłać chłopaki za czujnośc. Wiara w ostateczne oczyszczenie internetu z komuchów nie pozostanie bez nagrody. Ufajcie w ostateczne zwycięstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwage zwraca niska, zwarta sylwetka niewiele wyzsza od rosnacej dookola trawy" Ubawilem sie po pachy. Super ciekawy sposob plenerowej ekspozycji. Ciekawe co napisza o 7-tonowce ktora rdzewieje obok jak sie zapadnie po burty w ziemi. sposob maskowania w okopie na pozycji obronnej."
Brak slow, ile czasu mozna trzymac z dala od oczu ciekawe eksponaty. Eh.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam

Zdjecia bardzo ciekawe i szkoda eksponatow no ale ...

W Bovington jest co ogladac z broni pancernej, sa tanie loty, mozna wyskoczyc w weekend.

W Kubince i w Bovington sie tyle zachowalo bo obok byly poligony do testowania sprzetu pancernego. W Polsce po wojnie nie rozwinela sie taka mysl techniczna.
A oto czolg z Bovington w ladnym" malowaniu.

W Polsce zachowalo sie dosc duzo, na pewno 50 lat temu bylo tego wiecej ale jak by zebrac to do kupy i wyeksponowac w jednym muzeum to by bylo kilkadziesiat sztuk roznych pojazdow, armat itp. Ale Polskie muzea nie umieja wspolpracowac miedzy soba.

Wyjsciem moglo by byc jedno muzeum Artylerii, jedno muzeum Lotnictwa, jedno muzeum Marynarki - tak jest np w Rosji

Pozdrawiam
smuga_79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że teraz wcale nie lepiej. Jakiś rok temu Pan z etosu opbecnie odpowiedzialny za miejsca pamięci z małopolskiego, stwierdził, że nie spocznie dupuki wszystkich T-34 z pomników nie przerobią na żyletki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie