Skocz do zawartości

Farba na hełm niemiecki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Monsun
Trochę mi się zachorowało.Zapalenie gardła.No i stąd przerwa w robocie.Ale postanowiłem że jak tylko pożyczę
cyfrówkę no natychmiast wstawię zdjęcie hełmu w takim stanie jaki jest obecnie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Monsun
Zrobiłem trochę fotek z kamery.Nie są najlepszej jakości.
Do zrzucania filmu na komputer trzeba mieć dobry sprzęt.Ja mam tylko amatorski.Obiecuję że jak tylko będę miał cyfrówkę wstawię ostrzejsze zdjęcia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten link sie komuś przyda:
http://germanhelmetsinc.com/restored%20WW2%20helmets.html

Szczególnie pomocne mogą byc fotki kalek i samych czerepów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Będąc w sklepie modelarskim natrafiłem na farbę, która swoim kolorem bardzo przypomina farbę, którą kładziono na hełmy niemieckie. Kolor jej jest szary z lekkim odcieniem zielonego.Farba akrylowa Tamiya - RLM Grey nr. XF - 22.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Monsun Twój hełmik prezentuje się doskonale.

Nareszcie udało mi się zdobyć cyfrówkę.I zrobiłem zdjęcia jeszcze raz.Myślę że są dobrej jakości.Hełm to był wykop z paroma dziurami.Jest to mój prototyp".Planuję pobawić się też z hełmem Wehrmachtu.Jak widać do renowacji użyłem technik modelarskich powodujących starzenie" przedmiotu.
Koszty produkcji" to ok 40 zł nie licząc kalkomani..
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich żeczy lepiej poprostu nie kupować na allegro tylko na giełdzie ,u znajomego lub odbiur osobisty , z bliska bez problemu da się zobaczyć że to nie orginał.
ps. jakich można używać lakierów bezbarwnych aby nie zniszczyć kalkomani , czym był pociągnięty w celu nie puchnięcia pod farbą i ile poszło na niego farby modelarskiej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oczyszczeniu w elektrolizie,szczotka miedziana na wiertarce.Potem lekko szpachli samochodowej.Następnie cztery warstwy lakieru w aerozolu na bazie żywicy epoksydowej- Brico color".Po nałożeniu każdej warstwy obowiązkowe 24 godzinne schnięcie i szlifowanie papierem ściernym.Potem farba modelarska,natrysk aerografem,normalna
warstwa tak aby dobrze pokryła.Po dobrym wyschnięciu zmieszałem czrną farbę modelarską z dużą ilością rozcieńczlnika w stosunku 10:1-dziesięć części rozcieńczalnika jedna część farby.I nałożyłem to za pomącą ....zmywaka do naczyń.Potem lekkie podżółcenie" suchym pędzlem oraz lekkie użycie metalizera , szczególnie w miejscach narażonych na otarcia i uderzenia.I na koniec
tarcie ostrą stroną zmywaka tak aby uzyskać fakturę porysowania"
Użyłem kilku warstw lakieru na bazie żywicy epoksydowej,ponieważ ten sposób mam wypróbowany.Nic nie pęka i dobrze się trzyma.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem na koniec lakierowanie natryskowe dowolnym lakierem matowym ,może być akrylowy. Ja używam modelarskiego lakieru matowego na rozcieńczalniku enzynowym" specjalnym do aerografów.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
1AIR1 piękna robota, gratuluję! Mój jest jeszcze nie dokończony i jest w nim jeszcze kilka rzeczy, które muszę zmienić. Czeka mnie kupno aerografu, gdyż malowanie samym pędzlem niestety nie daje tak dobrego efektu jakbym tego sobie życzył. Mam nadzieję, że i ja niebawem będę mógł wstawić fotkę w pełni zrobionego ( z kalkomaniami) hełmu.
Powiedz mi jeszcze proszę, gdzie nabyłeś kalkomanie, i czy byłeś z nich zadowolony? No i za jaką cenę?

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kalkomanie nabyłem na Allegro.Są bardzo dobrej jakości.
Przed nałożeniem na hełm,pociągnąłem hełmik preparatem do nakładania kalkomanii-też można dostać w sklepach modelarskich.Bardzo dobrze się układa na podłożu.
Cały czas czekam na dostawę podkładu kalkomani.Spróbuję
wtedy zrobić własne.Hełm jak widać jest jeszcze nie skończony ale zabieram się ostro do roboty,fasunek itd.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pilnie o pomoc, mam niemiecki hełm, odrdzewiony, i przygotowany do malowania, kumpel przyniósł mi próbki farb z oznaczeniem RAL, nie wiedziałem jaki to ma być kolor, chciałem ten chełm pomalować na jakiś kolor zielony, ale zwróciłem uwagę że w pierwszym poście napisano że hełm Wehrmachtu był malowany farbą RAL 3003 Feldgrau nr 3, zadzwoniłem do kumpla który ma te próbki i on powiedział mi że farba o tym oznaczeniu tzn RAL 3003 jest koloru bordowego, tymczasem kilka postów niżej ktoś zamieścił link do tabeli RAL i tam farba o nazwie Feldgrau nr 3 nosi oznaczenie RAL 6006, znów zadzwoniłem do kumpla i podałem mu te oznaczenie i to by się zgadzało to jest jakiś ciemnozielony kolor, mam w związku z tym pytanie, jak jest w rzeczywistości ??? chodzi mi po prostu aby ten hełm pomalować w miarę historycznie, z farb ogólno dostępnych dla lakiernika samochodowego , proszę o pilną odpowiedz
dziękuję, i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Z farb ogólnie dostępnych dla lakiernika samochodowego to raczej nie będzie odpowiedniego koloru.Chyba że mieszalnia lakieru dobierze odpowiedni kolor,ale to drogo kosztuje.
Proponuję Ci użycie typowych farb modelarskich np:
Farba Model Master - feldgrau nr 2014
lub
Farba Tamiya - RLM Grey nr XF-22
Według mnie ta ostatnia jest prawie identyczna jak na niemieckich hełmach.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAL 6006 też odpada, to kolor, powiedzmy, czarnobrunatny. Skany pochodzą z oryginalnego wzornika RAL K7. Oczywiście są całkiem niemiarodajne (odchyłki kolorystyczne skanera, monitora, drukarki etc.), pokazują jednak trafnie o jaki rząd koloru chodzi.
Ale mam i zagwozdkę - o ile 3003 to ewidentna pomyłka, bo kolory 3000 w RALu to czerwienie (1000 - żółcie, 2000 - pomarańcze, 4000 - fiolety, 5000 - błękity, 6000 - zielenie, 7000 - szarości, 8000 - brązy, 9000 - metaliki, biele i czernie) to 6006 mógłby być - teoretycznie, jako że w roku 1953 wzornik RAL został zmieniony i wobec tego ODPOWIEDNIKÓW DRUGOWOJENNYCH RALI NIE MOŻNA DOBIERAĆ NA PODSTAWIE WSPÓŁCZESNYCH WZORNIKÓW!!!
Czyli 6006 to mógłby być dobry kolor wg RALa pre-1953.
Problem (i w/w zagwozdka) w tym, że temat ten był poruszany na www.poszukiwanieskarbow.com i gościu zaklinał się, że pomalował hełm 6006 zmieszanym w lakierni na podstawie współczesnego wzornika i wyszedł mu OK, zamieścił nawet zdjęcia. No to ja już zgłupiałem. W dwóch wzornikach RAL, które oglądałem, 6006 wygląda, jak wspomniałem...

Pzdr

Grzesiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie