Skocz do zawartości

Farba na hełm niemiecki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,
niestety firma Bader to lipa. Wczoraj tam dzwoniłem i poiedziano mi, że się tym nie zajmują, tylko robią jakieś konstrukcje budowlane. Sorry za wprowadzenie co niektórych w błąd. Numer telefonu oraz namiar na firmę miałem od kolesia z militaria-fundforum.de. W sumie to mogłem najpierw sprawdzić ten namiar, no ale mówi się trudno.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podaję link do strony modelarskiej gdzie są przeliczniki farb.Jest między innymi tabela konwersji R.A.L.-Humbrol.
I z tego co wyczytałem najbardziej odpowiednią jest farba Testors nr 2014 - Feldgrau.
oto link:
http://modelarstwo.org.pl/technika/redukcyjne/zamienniki/index.html
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem modelarzem,a w zasadzie kleje i maluje.Co do malowania helmow lub innego sprzetu wojskowego tymi farbami.to nie to panowie.To sa farby przeznaczone do modeli,czyli przedmiotow jakie leza w gablocie i raczkami sie nie dotyka,sa malo trwale na scieranie.Zwykle helm ktos wsadzi sobie na glowe,wezmie w raczki-na tych farbach zostana slady po palcach,wiec trzeba jeszcze dac lakier bezbarwny dla ochrony.Jak to w sumie bedzie wygladac,wasza sprawa.PODAM WAM SPOSOB KOLEGI-np.helm ,wyszpachlowac,oszlifowac,podklad w spraju.Zalatwiacie próbkie farby,czyli inny helm lub cos na czym znajduje sie orginalna farba,w ostatecznosci puszka tej wlasciwej modelarskiej farby .Udajecie sie z próbka do punktu gdzie dobieraja farbe do lakieru nadwozia auta,maja tam takie cudowne elektroniczne maszyny.Maszyna odczytuje z próbki farby,miesza barwniki i nabija w spraj lub do puszki dla lakernika.Koniec,tym sposobem otrzymujecie farbe zblizona do orginalnego koloru,wytrzymala na scieranie,mozna tez wybrac czy ma byc matt czy clear.Moze wam sie to przyda,koszt calej operacji,materialow ok.50 zł.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
I tu właśnie jest problem.Orginalne farby które są na hełmach po takim okresie uległy procesowi starzenia się.
I ich odcień jest już inny.
A program komputerowy analizuje próbkę dostarczoną i nie
wprowadza korekt np.takich które określą jak ten kolor wyglądał np. 60 lat temu.......
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzerrule, z odciskami palców to prawda, tylko że farba Pactra kosztuje 5 PLN, a nie 50. Zobaczę, jak będzie się ten hełmik prezentować za jakiś czas.Kiedy go brałem w ręce, to był on raptem 2 godz. po malowaniu. Może nie powinienem go ruszać przez parę godzin? Poeksperymentuję jeszcze, zawsze można to zetrzeć i pomyśleć nad innym rozwiązaniem. I tak jest warto, bo hełmik mój, jak wcześniej mówiłem, był kompletnie zardzewiały i miał kilka wyżartych (nie dużych) dziur. Teraz prezentuje się jak nówka.

Berthie - fajna stronka, podobają mi się te zegary ścienne. Gdyby były można było kupić takie u nas, to pewnie sprawił bym sobie taki z motywem 44th Bomb Group:)

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Monsun - Po malowaniu farbą Feldgrau pociągnij go lakierem
matowym - też można kupić w sklepie modelarskim. Najlepiej
to zrobić aerografem.A jak nie posiadasz to spróbuj pędzlem , lakier rozcieńcz w stosunku 3:1 trzy części rozcieńczlnika jedna część lakieru.Malując pędzlem trzeba uważać żeby nie robić zacieków".Nie będziesz miał po tym
lakierowaniu żadnego problemu z odciskami palców"
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wróciłem do starego postu.
Malowanie suchym pędzlem polega na umoczeniu pędzelka w farbie,potem go wycieramy,najlepiej w tetrowej pieluszce-nie zostawia włókien.Pędzel musi być tak wytarty aby nie malował a lekko brudził.Pocierając lekko włosiem przedmiot,dość szybkimi ruchami,brudzimy lekko miejsca np.częstego użytku.Przed taką pracą radzę wcześniej potrenować na innym przedmiocie,ponieważ do tego trzeba trochę wprawy.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 1AIR1, ciekaw jestem jak Twój hełmik wyjdzie po skończeniu. Ja natomiast mam ciekawy patent na robienie kalkomanii. Wpadłem na niego wczoraj przy kolacji:) Bierzesz cienką folię, w jaką zawinięty jest plasterek serka Hochland, myjesz dokładnie pod ciepłą wodą z płynem i wycierasz. Suchą folię nakładasz na kartkę A4 i przyklejasz taśmą rogi folii. Nastawiasz drukarę na drukowanie dokładne na papierze foto i gotowe. Istnieje tylko ryzyko, że folię powygina. NA trzy próby wyszła jedna, ale ogólnie efekt super:)

Pozdr
MArcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem tak daleko. Pewnie metodą prób i błędów. Zawsze jak coś robię, to daję sobie na wykonanie duuużo czasu.

Frozzer - nie jestem niestety modelarzem, więc wiele rzeczy próbuję wykonać we własnym zakresie lub ewentualnie kupić gotowe. Będą w sklepie modelarskim jakiś czas temu rozmawiałem z sprzedawcą, ale nie powiedział mi, że jest taka możliwość. Co to jest za papierek?

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Pomysł rodzi pomysł. Zamiast folii z serka, zastosowałem koszulkę z dokumentów.Wydruk wyszedł super; to była zwykła koszulka,lekko chropowata, warto sprawdzić te lepsze, przeźroczyste. I koniecznie laser, ja ćwiczyłem atrament. Klej? Można spróbować na bezbarwny lakier, jeśli nie reaguje mocno z polietylenen, powinno być OK. Cały hełm też dobrze jest pociągnąć matowym bezbarwnym; to powinno nieco zniwelować znaczną ( w stosunku do kalkomanii ) różnicę grubości folii> Jęśli ktoś będzie eksperymentował w tym kierunku, niech napisze, bez względu na wynik. Oszczędzi to innym otwierania otwartych... Pozdrawiam. berthier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akrylówka pactry a76 ale to raczej tylko do modeli a nie do prawdziwego hełmu, humbrol juz nie produkuje ale mieszając któreś dwie inne tej firmy można ją otrzymać, tylko nie pamiętam jakie i w jakich proporcjach bo tego nie robiłem więc musisz się dowiedzieć w sklepie modelarskim chyba ze wie ktoś z forumowiczów
ps znam dobry sklep gdzie ci dobiora daj znać mailem to wyśle Ci namiary zeby nie było kryptoreklamy tyle ze w niedz wyjezdzam na tydz służbowo to moge troche sie spoznic z odpowiedzia
pozdr
Szefo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie