Skocz do zawartości

Części panthery w naszych muzeach


maus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie naprawdę dobrze by było jakby ktos sie tym zainteresował jest w sumie komplet Pantery no prawie komplet tylko złożyć może na prawde by sie udało nie mamy żadnej nawet wydmuszki a tak by było cos konkretnego a tak jedni mają wieże drudzy wanne inny koła i tylko niszczeje a tak jakby był komplet był to nawet kase łatwiej by było wyrwać na konserwacje.. bo teraz cos mamy a w sumie to kupa złomu ale mozna by coś z tym zrobić, wiem ze jest sporo ludzi tutaj co potrafią .... na prawdę warto sie zastanowić nad tym..

pozdrawiam
panzerhrabia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Stug IV wydobyty dobrych kilka lat temu stoi sobie pod chmurką i nawet nie doczekał się zabezpieczenia antykorozyjnego to Ty wierzysz w złożenie Pantery? Poza tym wątpię, że istnieje wystarczająca ilość części aby tego dokonać no chyba, że razem z tym co maja prywaciarze" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta sama. Ta Kęszyckich ma nawet charakterystyczne załamanie kadłuba w miejscu gdzie dołem przechodziła gąska. Znaczy się wyższy zrzyn (przynajmniej jednostronnie) niż te z MWP i MOB. Te dwie powszechnie znane wanny właśnie w tym miejscu się kończą.
Hmm - nawet nie wiedziałem, że aż tyle strugów się w Polsce pałęta. Pod względem podeszw od kotów jesteśmy zapewne światowym mocarstwem. Niestety, tylko podeszw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ta panterka o której mowa na końcu tego wywiadu.
http://www.wolf.pl/wywiad.html
Arv słuszne spostrzeżenie z tymi wannami, doszedłem do identycznego. Myślałem, że w Polsce tylko MWP i MOB ma niemiecki sprzęt ale się myliłem:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wywiadu:
- To jeszcze na zakończenie powiedz o swoim marzeniu z górnej półki. Jaki sprzęt w swojej kolekcji najbardziej chciałby mieć Maciej Kęszycki ?

- Uważam, że miałem Panterę i będę miał Panterę z górnej półki. Jedną mam już uzbieraną, ale tylko na makietę, a będę miał taką, która będzie jeździła. To jest moje prawdziwe marzenie, bo ja nie chcę Tygrysa. Tygrys ma ten sam silnik, a waży 20 ton więcej. Wygląd Pantery i jej osiągi sprawiają, że jest jak Ferarii wśród czołgów. Nie liczę, że taką wykopię, ale znam jedną Panterę, która jest bardzo dobra i jest szansa kupić ją tanio. Wiesz, co to będzie jak Pantera będzie jeździć po czołgowisku w Darłówku ?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym to polega. Może to, że Niemcy robili broń skuteczną ale też i ładną. Nie zapomnę jak zobaczyłem pierwszy raz Panterę (całą) na żywo. Wrażenie potężne, ogromny pojazd - jakby tak na mnie jechał w agresywnych zamiarach no to nie wiem czy wykazałbym się odwagą ;)
Obok fotka z mojego spotkania z Kotem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po prostu tak mi się nasunęło patrząc na niemieckie czołgi w Polskich muzeach. To już było dużo razy roztrząsane ale mam wrażenie że niemiecki sprzęt w muzeach jest jakby egzotyczną atrakcją a wręcz ciekawostka na miarę Spitfire'ów przed MWP w późnych latach 40. A ideologia ma tu jednak jeszcze dużo wspólnego. Dlaczego T-34 w Bowington jest atrakcja a Panthera w MWP jest ciekawostką? Której zrzyn wanny niedawno i tak wyniesiono na fort, jak mi się zdaje ze zdjęć.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie