Skocz do zawartości

Apel do poszukiwaczy !!!!!!


banan20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ehhhh Panowie, każdy gada, nic nie robi. Czeka i będzie czekał...

Ja cudów nie wykopuję tak jak kol. bagnetSS, ale czas coś z tym zrobić.

Tak jak pisałem w tym wątku czekam na odpowiedź z biura Poselskiego posła z PO z mojej okolicy - co do terminu spodkania. Prawa od razu nikt nie zmieni. Po spotkaniu napiszę co W OGÓLE MYŚLI na ten temat Pan K. mgr Historii. (kto mnie lepiej zrozumie, jak nie on)

I dzisiejszy mail z lokalnej Gazety - chętnie opisza moje spotkanie i NASZ Problem.

Jak będe znał termin spotkania to na pewno dam Wam znać.
.
.
.
CirrusCX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać do jednego posła, należy napisać do wszystkich posłów Komisji Kultury. Kiedyś tak zrobiłem i otrzymałem odpowiedź od przewodniczącego tej komisji [poseł Maria Jackowski]. Niestety, wtedy sejm się chyba przedwcześnie zmienił.
Nie prowadzę agitacji politycznej, tylko wyjaśniam, że jak coś dobrze idzie, to trzeba głosować na maszynę, która dobrze pracuje, a nie na nową, która będzie dążyła do pracy na biegu jałowym. Nie będę się rozpisywał dlaczego na jałowym, bo nie interesują mnie polemiki z Wami na tematy polityczne, a i miejsce nie jest na to.
A teraz odliczajcie dni, kiedy zmieni się GKZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku poprostu glosujcie-jesli nie zaznaczymy swojej obecnosci to nikt nie bedzie z nami rozmawial..czy to taki problem zalogowac sie na forum i oddac glos? przypominam link.. http://www.po.org.pl/forum/viewtopic.php?p=146816
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecalym tygodniu czas na male podsumowanie. Watek na forum PO ma 1200+ odslon i za moment bedzie najczesciej odwiedzanym w tym dziale - to cieszy.

Gorzej z aktywnoscia - jak napisal Hitboy Na forum [Odkrywcy] jest ponad 60 000 kont, gorzej z ich aktywnością". Na razie glosow oddano 31 za i 1 przeciw. Nie za dobrze, biorac pod uwage, ze wiadomosc o tym watku wisi tez na forum PS.com, ktore tez jest niemale.

Coz :) Uznaje jednak, ze poczatki sa zawsze trudne i nie nalezy sie zniechecac.

A moze tez Redakcja O" jakos ustosunkuje sie do tego pomyslu?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiescie nie wierze ze poszukwiania na wlasna reke beda zalegalizowane. Z prostej przyczyny: w Polsce nie ma kultury kopania. Za duzo hien i tych co po kopaniu pozostawiaja burdel w lesie lub na polu.Jesli byloby legalne to moglyby sie zaczac akty wandalizmu, rozkopywanie starych cmentarzy itp... Zreszta w zacofanej ustrojowo i gospodarczo Polsce jest o wiele wiecej wazniejszych problemow do rozpatrywania przez władze niz zajmowanie sie legalizacja poszukiwan...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostoja pleciesz bzdury !!!!!
Legalizacja również ma polegać na odróznieniu hien" od prawdziwych pasjonatów......Osobście jestem za zaostrzeniem kar dla złodzieji którzy łażą po stanowiskach archeo czy cmentarzach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan20 - ja tez jestem za zaostrzeniem kar dla wandali i złodziei co kopia na stanowiskach archeologicznych. I co z tego...Weź ich złap. Przy kazdym musialby stac straznik 24 na dobe i pilnowac ( no moze z wyjatkiem okresu srogiej zimy). Nie wiem czy w budzecie na badania archeologiczne bylyby na to pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może warto przypomnieć sobie przy okazji, że nie jest to pierwsza taka akcja i zapewne nie ostatnia: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=374917&sid=119659019466b39ffe4144b12fe0910f9566e9a110#375229
Taka akcja wymaga nie tylko ogromnej mobilizacji, co może się udać, ale też pełnej zgody a z tym już będzie o wiele gorzej..
Nie sądzę aby na obecnym etapie sensowne było domaganie się zmiany ustawy. Jednak należy uświadamiać wszystkim decydentom jak wielkie straty są spowodowane tym, że poszukiwacze nie mogą zgłaszać swoich (najczęściej przypadkowych) znalezisk. Zabytki, także militaria, giną na czarnym rynku, są wywożone za granicę (od 21go już bez żadnych przeszkód), bądź w najlepszym razie gniją w szufladach. Są tylko dwa wyjścia: albo egzekwujemy prawo i wsadzamy każdego poszukiwacza, co wiąże się z postawieniem policjanta na każdym stanowisku archeo w kraju, albo wprowadzamy pilotażowy program zgłaszania zabytków. W ten sposób archeolodzy niczym nie ryzykują bo zabytki, które nie są zgłaszane teraz będą katalogowane i zapewne zostaną w ten sposób odkryte setki nowych i do tej pory całkowicie nieznanych stanowisk archeologicznych. Jeśli ten system nie zadziała to zawsze można wrócić do koncepcji penalizacji poszukiwaczy. Jestem jednak przekonany, że taki schemat sprawdzi się w naszym kraju i być może stanie się przyczynkiem do zmiany ustawy. Byłem zaangażowany w taki własnie proces wrowadzenia takiego programu na początku lat 90tych w UK i wiem jakie są jego słabe i mocne strony. Możemy zrobić tak żeby u nas działał na 100%. Musimy tylko mówić jednym i bardzo sensownym głosem. Jeśli tego nie zrobimy, to wkrótce najprawdopodobniej zostaniemy zepchnięci do podziemia". Wtedy większość z nas i tak będzie działała i to własnie należy uzmysłowić archeologom i decydentom.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostoja ale co to ma wspolnego z nowa ustawa- czy z nia czy bez niej hieny beda grasowac psujac nam Bogu ducha winnym eksploratorom opinie i robiac z nas wandali, bandytow i zlodziei.. Jednak zaostrzenie prawa co do stanowisk cmentarzy czy mogil ktore powinno znalezc sie w tej ustawie moze troche odstraszyloby takich debili..a wtedy moze i mentalnosc srcheologow by ulegla zmianie.. Wiem jedno jesli sami czegos nie zrobimy to na tacy nam nikt niczego nie poda i tyle.. Dobrze ze Banan20 zalozyles watek , dobrze ze Dect zrobil ankiete- brawo za pomysl brawo za inicjatywe brawo za idee !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 111. 1. Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Nie za bardzo widzę co tu jest jeszcze do zaostrzania? Co oprócz odpowiedzialności karnej ma odstraszyć złodziei? Publiczny pręgierz? Bicie cewką po głowie? No i jak odróżnić ogu ducha winnych" od hien i złodziei"? Dlatego właśnie istotne jest przeforsowanie koncepcji zgłaszania zabytków. Do tego jednak trzeba najpierw skończyć z hipokryzją, która polega na tym, że szukamy zgubionych kluczy, meteorytów itp., a nie faktycznie zabytków i militariów:) No i rzecz jasna druga strona musi nam jeszcze na to pozwolić..

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam gdzieś to całe ich prawo,i wcale nie zalerzy mi na jego zmianie!Poza stanowiskami archeologicznymi i cmętarzami kopię sobie gdzie chcę!Bez względu na stan prawny kopałem,kopię i kopac będę!
Ps:Popieram całkowicie w wypowiedziach kolegę: bagnetSS!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe rozśmieszyłeś mnie hauptmann :)
Kurde człowieku nie kozacz bo robisz z siebie głupka....Narazie cwaniakujesz ale jak do Ciebie wjedzie policja z archeo i wsadzą Cie do ciupy to inaczej będziesz śpiewał.....Naprawde śmieszą a zarazem martwią tacy ludzie jak bagnetss i ty hauptmann. Zrozum że za archeologiami przemawia prawo, ktore my chcemy zmienić, chcoiaz wiem ze to bardzo trudne zadanie !!!! Twoja wypowiedz moza porównać do wypowiedzi : ..będe sobie kradł samochody z miejsc gdzie nie ma kamer..." - No nic życze powodzenia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego VanWorden zgadzam sie w 100% co do przeforsowania zglaszania zabytkow..pomysl z zaostrzeniem kar moze spelniac w tej dyskusji w pewnym sensie karte przetargowa dajaca gwarancje ze nie zalezy nam na plondorwaniu w swietle prawa kurchanow i cmentarzy.. Jednak jak czytam wypowiedzi niektorych osob to naprawde zastanawiam sie czy jest mozliwe osiagniecie jakiegokolwiek kompromisu.. :(

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze środowisko jest takie jaka kultura jej członków ,i przekonywanie kozaczących małolatów że włażenie na stanowiska archeo. czy rozkopywanie grobów jest złe, przypomina walenie głową w mur .Jeśli ktoś nie nauczył się kultury w domu to będzie mu to wisieć kalafiorem że rozkopując mogiłę bezcześci czyjeś zwłoki,a włażąc na stanowisko archeo.robi mam koło pióra dając powód do większego napiętnowania naszego środowiska .Więc tym bardziej powinno zależeć nam na wprowadzeniu normalnych i czytelnych zasad abyśmy mogli sami na wzajem się pilnować i aby przynależność do nas była powodem do dumy .Może w ten sposób gdy będziemy przestrzegać pewnych jasnych zasad ,zarysuje sie w końcu jasna i czytelna granica między tymi dobrymi a złymi poszukiwaczami i przestaniemy dostawać wszyscy w dupę za czyjeś oszołomstwo, chamstwo i brak kultury.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj hauptman hauptman..zasmiecasz watek ktory nie jest najwyrazniej skierowany do ciebie do tego obrazasz kogos kto go zalorzyl..jeli by to odemnie zalezalo dostal bys kartke..wlasnie przez takich jak TY jestesmy postrzegani jako banda zdegenerowanych zloczyncow..brak slow na taka postawe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hauptmann - Z Twojej wypowiedzi wynika że pewnie łazisz po cmentarzach i stanwoskiach archeo, bo tylko Ci pseudo-poszukiwacze boją się zmiany prawa i wypowiadają sie w tak jak Ty, któzy własnie to robią.....Szkoda mi Ciebie, ale przez takich jak Ty my uczciwi eksploratorzy dostajemy po d***e..... Naprawde nie zycze Ci wjazdu niebieskich na chate !!! Ale jeśli nie zmeini sie prawo może tego już niedłgyuo doświadczyć.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie