Skocz do zawartości

Stare domy !


Gość ariks

Rekomendowane odpowiedzi

Heinz - napisz co wychaczyłeś od okolicznych chłopów i co wykopałeś z tego El- Dorado. Jestem bardzo ciekaw, jakie fanty i w jakim stanie tam powychodziły.

W ubiegłym roku słyszałem, że w Bydgoszczy wyszło trochę Mosinów i Pepeszek. Znajdowane były przez ekipy remontowe podczas rozbiórki dachów. Nie wiem czy to prawda, bo zastanawia mnie fakt, że nie wyszło nic niemieckiego? I to w takim mieście jak Bydgoszcz.

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A co mi tam... Pokażę wam parę flaszek: (od lewej)

-Cognac" Distillerie A Vapeur Wola Krysztoporska ;)
-Mieszanka kminkowa Jan Muszyński i S-cy Lwów
-Pippermint" Dystylarnia parowa M.Braun Piotrków
-Zaprawa na cukrze wiśniowa" A.Schweitz W-wa ul.Grzybowska

Pierwsza i trzecia sprzed I w.ś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze trzy: (od lewej)

-Wisniak" Dystylarnia Parowa M.Braun w Piotrkowie
-Iskustwiennyj końjak" ;) M.Braun A Piotrkov
-Końjak Tamara" M.Rostomow Warszawa.

Wszystkie trzy sprzed I w.ś. z tyłu butelek akcyza ze zgodą na sprzedawanie tych napitków w Kaliszskaja i Pietrokowskaja Gub." ,cena tych napitków w małych flaszkach to 15 kopiejek.


pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na strychach znalazłem manierkę niemiecką i rosyjską 1905, skrzynkę na ammo do le. I.G.18, skrzynkę na 30 Eihandgranate, Luftdichter Patronenkasten, złamany bagnet czeski vz.24, lornetkę niemiecką + furażerka sowieckaja, kanister WH, jednak dla mnie najciekawsza jest gazeta wydana 2 dni po tym jak Hitler został kanclerzem Niemiec:) Fajnie odzwierciedla nastroje podówczas panujące :-)
Poza tym pełno Rycerzy Niepokalanej itepe wydawnictw religijnych, pełno różnych dokumentów - listy, reklamy, pierdoły...
Niech się ono jeno ociepli!!!
poza tym być może znam osobę u której na ścianie wiszą pepeszka i dwa karabiny - jeden skałkowy, ten drugi to chyba Gras, pełny pocisk do Paka 40 (Full wypas) i 2 bagnety + w ch** rzeczy w piwnicy. Jego ojciec zbierał, a że zaczął zaraz po wojnie i był leśniczym to pełno tego wyciągał! Mogę się tylko domyślać, bo gość nie jest do pogadania na jakikolwiek temat... Tylko raz byłem u niego w domu... może by tak jeszcze raz? W nocy, gdy wszyscy spać będą...?
MK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strychy i piwnice, ale głównie strychy, tam zawsze coś się znajdzie. Los chciał, abym znalazł pocztówki, gazety przedwojenne niemieckie, pudełko po cygarach, pudełko metalowe po prezerwatywie, butelki, zdjęcia, świecznik z brązu. Część z tych rzeczy już nie jest w moim posiadaniu. Miło wspominam pobyt na wykopaliskach archeoligicznych w Łańcucie w latach 80, tam właśnie na strychu drewnianej willi przeznaczonej do rozbiórki znalazłem krakowska gazetę z ostatnich rozbiorów, list do hr. Potockiego z prośbą o ochronę przed napaścią ma kasę jakąś tam i wiele innych drobiazgów. Do dzisiaj rozglądam się w mieście i nie tylko, jak jest coś do rozbiórki to wchodzę na strych. Z tego co mi wiadomo większość odkrywców" tak robi.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry żę tak dlugo bez odpowiedzi ale coś nawaliło i w tym tygodniu nie miałem internetu.
A teraz kilka rzeczy z kolekcji moej lub moich znajomych znalezionych gzdieś po chałupach: hełm wz.1915(drian) ok.70% farby, 2 plecaki polskie(jeden 100% ale drugi nie mam pewnosci że przedwojenny), pol. torba polowa oficerska typ B., polska skrzynka na ?zapalniki? (już niedługo w identyfikacji), buty niemieckie, czapka pancerniaka niemieckiego(jeszcze z 39r.), maska pgaz niem. z puszką, szelki niem. wz.38, pałatka niem. kabura do parabelki i P38, manierka niem. w pokrowcu, 2 plecaki niemieckie (siersciuchy), pałatka niem., niem gazety i mapy, dokumenty. bagnety niem kanister WH, tromer(chyba tak to sie nazywa)od MG... i wszystko w b.dobrym lub dobrym+ stanie. Jest też sporo rzeczy w stanie gorszym. Większośc rzeczy dostalem praktyczni za flaszke lub postawienie wina lub piwa w miejscowym sklepie. Ludzie mówią że jeszcze na początku lat 90-tych nawet mundury jeszcze sie walaly po stodolach. Nie wypisywałem broni bo jej nie zbieram, z reszta kupowanie jej od chlopa ktorego pierwszy raz widzi sie na oczy uwazam conajmnie za niepowazne. Jesli chcesz wiedziec cos wiecej pisz bo mi juz sie niechce.

Przepraszam za bledy i nieuzywanie polskich liter ale pisze 1 reka bo jestem zaj... zmeczony.%-))

Pozdrawiam wszystkich dobrze sie bawiacych:)
Heinz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tylu się pochwaliło to i ja się pochwalę!!!Od wielu lat penetruje dom mojego prapradziadka i ciągle ma on jakieś tajemnice!!!Oprócz militariów( bagnet-sztylet chyba lotniczy niemiec, menażki manierek)znalazłem zegary,kafelki XVIII wieczne-szabrowane z jakiegoś dworu,tkaniny ,radia,bibeloty,butelki ,sztuće srebrne to ciągle odkrywam coś nowego!!!
p.s.mój mail to yasiooxx@wp.pl
Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi wojna1939
Chciałbym sie z Toba skontaktowac w sprawie tego listu do hrabiego Potockiego jak mozesz daj znac na maila vickers@wp.pl dzieki i pozdrwoionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie