Skocz do zawartości

Pieczęcie lakowe


domini

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 504
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Moje zdanie jest takie:Herb przedstawia LOHENGRINA-Legendarnego syna Perciwala.A pieczęć powstała po 1850r.,czyli po premierze opery Wagnera.być może należała do kogoś o takim nazwisku.Nie zdziwiłbym się gdyby została odkryta na terenach po niemieckich,pozdrawiam v.N .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak dla mnie to bedzie jakas pieczec cechowa nie jestem w stanie Ci dokladne powiedziec czyja, mysle ze nikt nie jest w stanie tego stwierdzic. Moim zdaniem jakiegos kolesia ktory robil w drewnie (wypadla mi z glowy nazwa takiego kolesia, ciesla??, moze to za sprawa tych piw co wypilem) albo slusaza, poniewaz widac mlotek (mlotki?) i pile. Pomyslisz ze korona wskazuje na jakas wyzsza osobistosc ale to moze byc mylne, jesli to mial by byc ktos wazniejszy mysle ze byl by ten przedmiot lepiej wykonany bardziej dokladne rycia wieksza ilosc ornamentow i tym podobnych i przedewszystkim jakies inicjaly.

Ale to tylko moje przypuszczenia.

p.s. wybaczcie ze nie uzywam polskich znakow ale nie moge poniewaz pisz na niemieckiej klawiatuze (przebywam tymczasowo w niemczech).

Pozdrawiam Domini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie