Skocz do zawartości

Pieczęcie lakowe


domini

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś w dniu dzisiejszym widział na polu młodego mężczyzne który biegał,skakał i krzyczał mam cie k....a" to miał wątpliwą przyjemność ujrzenia mojej osoby:)))
Czwarty urlopowy wypad i trzeci tłoczek. Może sprawiedliwość jest gdzieś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
niestety nie mam więcej. ta ołowiana to samorobna inicjałowa MK".

a ten jegomość to musiał być ktoś nietuzinkowy z fantazją jeśli zażyczył sobie podobizny na pieczęci :) Bogaty również. Pierwszy raz taką widze. Gratuluję.

Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolegom.
Szczerze, to miałem nadzieje, że teoria którą nakreślił darmatt się pojawi. Chciałbym, żeby to była prawda:)

Kopijniku drogi- po samym szkle jak wylazła pomyślałem o którymś kaiserku, ale po pierwsze takie używanie było raczej niedopuszczalne..
W odbiciu odrazu narzuca się grecja-filozof jednak patrząc choćby na pruskie moniaki widać podobieństwo" do tych greckich przedstawień".
Pytanie- po co pieczętować się popiersiem filozofa?

W obrębie paru/parunastu metrów wyszło kilka monet z pocz. XIXw, guzik liberyjny z dziewięciopałkową koroną(książe zdaje się) i pruskie guziki wojskowe.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Karpik,
tak na gorąco:

יואל בחדר נתמי-יצו
Joel bacheder 'natmei-itzo' (ang.transkrypcja)
Joel w chederze 'natmei-itzo'

ale!!

nie jestem pewna nazwy chederu...to wygląda mi na 2-członową nazwę, z czego pierwsza (natmej) to nazwisko,które mi się już obiło o uszy.A druga część (ico,icu) - nie mam pojęcia...
Jeszcze będę myślała a póki co może ktoś inny na coś wpadnie :)))))


Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie