Jump to content

sir

Forum members
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. ewenement? błąd w sztuce fałszerskiej? na pewno ciekawostka. pozdrawiam wszystkich
 2. ale od kuchni już inaczej;]
 3. w ramach odświerzenia wątku... Z przodu niby ok.
 4. Szukałem wczesniej na tej stronie i znalazłem tylko sklejony 60 megowy arkusz westlichen ruslands, poza tym nie znalazłem żadnych map które wyżej wymieniłem. Jeżeli są na tej stronie prosiłbym o dokładny link, może źle szukałem. pozdrawiam
 5. A może ktoś z was posiada Westlichen ruslands arkusze: Cholm N37, Luboml O37, Władimir Wołyński 038. Kongresówka: Włodawa K7S7. Spezialkarte der osterreichisch ungarischen monarchie: Cholm 3571, Luboml 3572, Władimir Wołyński 3672. Będę wdzięczny za pomoc.
 6. Nie wiem z jakiego jest metalu, nie bede jej też nszczył żeby sie dowiedzieć. Jubiler zeszlifował kawałek rantu i potraktował ją w tym miejscu jakimś środkiem i wykluczył że to srebro, gdy spytałem powiedział też, że to nie jest miedż. Jak bedę miał dostęp do aparatu zrobię zdjęcie zeszlifowanego miejsca w trybie mikro.
 7. Spoko wcale sie nie obrazam i nie uciekam. Monetka nie jest ze srebra ale nie jest równiez z miedzi, wiec jest to dziwne i daje do myslenia. Wydaje mi się, że nie jest to również fals z epoki bo stępel wygląda na oryginalny.
 8. Zła wiadomość: boratynka nie jest srebrna :( -nie będę bogaty. Dobra wiadomość: boratynka nie jest miedziana. Jubiler zaprzeczył, że jest to miedź. Wiec jest rzadsza niż te srebrne, bo nigdzie nie ma wzmianki o wybijanych w innych metalach niż miedź i srebro:P Może ma to związek z miejscem w którym została znaleziona- pomiędzy starą cerkwią a kuźnią. to by było na tyle pozdrawiam wszystkich!
 9. Swoją opinię opieram na kolorze monety który jest całkiem inny niż kolor miedzi (lekko niebieskawy) jak i na reakcjach chemicznyc którym poddałem monete. Po moczeniu w kwasku (60 minut) moneta straciła tylko czarną patyne, zachowywała sie inaczej niż miedziana w kwasku. A po moczeniu w amoniaku tez ok 60 min.) nie pozostawiła po sobie zielonej wody. Wiec jestem pewny że nie jest wybita w miedzi. Mam zaprzyjaznionego jubilera więc moge go odwiedzic i rozwiac moje jak i twoje wątpliwości. Pozdrawiam!
 10. 6 dla porównania zwykła miedziana
×
×
 • Create New...

Important Information