Skocz do zawartości

Organicacje Neonazistowskie - Realne Zagrozenie?


Adr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
This is England" - świetny film, również polecam.
A czy ktoś pamięta równie poruszający i o podobnej tematyce Made in Britain"? z '84 roku, z jedną z pierwszych ról Tima Rotha?
http://www.youtube.com/watch?v=nDVsWSwFCEw&mode=related&search=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadome sa jakiekolwiek statystyki w ktorych szacuje sie liczebnosc organizacji nacjonalistycznych? Statystyki opowiewajace na podstawie danych ze stron www grup - jak w temacie, moga byc przeklamane.. Czy w ogole ktos kiedys - nie mowie ze prywatnie, ale probowal zliczyc wszystkie te organizacje i/lub l. ich czlonkow zasilajacych ich szeregi? Na podstawie takich danych mozna by oszacowac wstepnie, rozmiar problemu" (jakim nie watpliwie jest ich polityka - bo tak to juz mozna nazwac - przyklad - Niemcy, gdzie nacjonalisci niestety legalnie dostają się nawet do władz landów) na wypadek jak to k. draven85 pisal ze takim zwrotnym punktem , który pokaże czy powtórzy się II WŚ będzie kryzys gospodarczy Unii , który kiedyś na pewno nastąpi..? Pozdrawiam. Adr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji mozna dostac noz w plecy jak sie wyglada delikatnie inaczej.. Jest tam naprawde duza ilosc nacjonalistycznych bojowek, ktore sa zwiazane z obecna wladza. Wiele razy czytajac indymedia, widzialo sie artykuly ukazujace smierc mlodych ludzi z rak nacjonalistycznych bojowkarzy, tylko za wyglad i poglady. Miejmy nadzieje, ze i u nas tak nie bedzie...

W Polsce jest kilka organizacji ktore sa dosc liczebne.. nie bede rzucac nazwami z wiadomych przyczyn. Sa to organizacje dzialajace prawomocnie, na wszelki sposob omijaja zakazy i gdyby nie dystans pewnych czesci spoleczenstwa, to bylyby jeszcze liczebniejsze.
Nawiazuja one do mitologii slowianskiej, neopoganizmu, okultyzmu, za tym idzie nacjonalizm i nienawisc.
Najgorsze jest to ze wiekszosc z nich posiada prawo do plakatowania, prowadzenia legalnie stron i wydawania czasopism.
Na stronie jednej ze znanych partii politycznych mozna znalezc odnosniki do zinow internetowych o w.w. tresci :)

Zbyt malo jest w tym kraju ludzi, ktorzy widza co 'ma pazurki i w siersc obrasta', a potem w TV ukazuja sie ogniska ze swastykami, czy zamawianie 'pieciu piw'..
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodko :)
Teraz pewnie powiedzą ze to tylko 'wiejska przytupanka' a nie nazi-rock ...

Jedyne co mnie razi to uzycie zwrotu 'skinheadowska' kapela,
poniewaz pierwsi skinheadzi byli to imigranci z Jamajki, w Wielkiej Brytanii.. byli apolityczni (ani w lewo ani w prawo), jednak zaczeły powstawac nacjonalistyczne odłamy,bojowki tworzone przez białych.
Sytuację tę ukazuje właśnie film 'this is England'.
Teraz uzywajac slowa 'skinhead' ludzie mają na mysli niestety nacjonalistow, pseudokibicow i fanatykow.
Boneheads to chyba słuszne określenie dla tego typu odłamów..
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierza ta dyskusja?bo ja niewiem o co tu chodzi jak chcecie sobie pogadac o polityce,bojowkach,skinhedach,powrocie do korzeni to umowcie sie na piwo a nie robcie z tego forum syfu.
Proponuje zalozyc forum na stronie.:http://www.nigdywiecej.prh.pl/gan.php

Podejzewam ze 95% ludzi z tego forum nie interesuje sie w/w tematem(wlacznie zemna)

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaligari mylisz sie albo ja naleze do tych 5%.
otoz u mnie w miescie nigdy nie bylo lysych dopiero od 1,5roku zaczeli sie zbierac".
co lepsze mozna powiedziec ze sa trzy obozy. otoz krzyżyki" to ONR czyli katolicki odlam, Zadruga czyli poganie(chyba najsilniejsza ekipa na zachodzie polski)zjezdzaja tu sie inni tacy z pomorza,centralnej polski.oraz trzymaja sie bardzo mocno z Zadruga z dolnegoslaska jak i gornego a co za tym idzie z BH i C18 a ci to juz fanatycy na masakre:/ i wlasnie ci z zadrugi itd napieprzaja sie przy kazdej mozliwej okazji z ONRrem.
trzecia grupa jest Antifa czyli anarchisci.
od czasu gdy lysi wpadli na jakis koncert i probowali zrobic zadyme zaczelo byc nieciekawie.do tego stopnia ze w pewnym momencie zaczeto sciagac turecka antife z Berlina a tamci...chyba nie wiem co gorsze skinheadzi czy oni,chodzi o zadymy.
kilka miesiecy temu byla afera, Gazeta Wyborcza naglosnila sprawe,zajela sie tym prokuratura,ale stwierdzono ze chlopcy nic zlego nie robia palac w nocy swastyki w lasach.fakt faktem kazdy prawnik ich by wybronil gdyz zadruga uzywa swastyki jako symbolu wiary tz.swarzycy.a nie jako symbolu adolfa. z tym ze jest to wersja oficjalna,a co drugi uczestnik tego ma w glowie to sie domyslacie...:/
sam mam bardzo dobrego kumpla ktory jest mocno powiazany z poganstwem,zadruga itd.ale jesli chodzi o poglady typu nazi itd to sie od tego odcina.
swoja droga zawsze mnie to irytowalo... czy ci prawdziwi" polacy nie znaja histori?
czy nie slyszeli o obozach? o latach 1939 do 1945?
czy moze wierza iz ogolnie IIWŚ to wymysł komuistow?
nigdy nikt mi nie potrafil odpowiedziec na to pytanie...

pozdrawiam tych lewych,prawych i bez pogladow politycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi dać komuś po mordzie a i sam czasami dostać, to każdy pretekst będzie dobry i każda grupa - kibice, skinheadzi, lewacy-anarchiści - po prostu jednakowe huligaństwo pod różnymi nazwami. Słyszałem nawet, że są gay-skini :-) Do czasu, jak całe to tałatajstwo wyżywa sie na ulicy lub koncertach można mówić jedynie o marginesie społecznym. Gorzej, jak wyciąga łapy do polityki, wtedy to już zagrożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem inaczej, grupy lewicowe sa bardziej tolerancyjne od prawicowych bojowek, nie pobiją kogos za wyglad, i z tego co widzę to w 90% przypadkow bojowki narodowcow zaczynaja bójke czy zadyme..
Co powiecie na to ze nacjonalisci nawet dziewczynie nie przepuszczą jak jest ubrana pod jakąś rockową subkulturę ??
faktycznie 'honorowe', tak samo jak fanatyzm.
W wiekszosci przypadkow antify i inne to jednak reakcja obronna na ataki onru i innych wymysłów.
Ja się wole napic piwa i isc na dobry koncert niz angazowac w politykę. A Agresji nie toleruję pod zadnym pretekstem, chyba ze ktos jako pierwszy jej uzyje..
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8total4 ---> moim zdaniem uplycasz problem. Ludzie odpowiedzialni za ataki ze strony jakby prawej" to tez margines. Taki sam jak atakujacy ze strony lewej". Nie prezentuja calego srodowiska.

Sek w tym, ze cale sprawy nieco sie rozmywaja przez wieksza tolerancje dla agresywnych zachowan lewej" strony. Prawo im zwyczajnie poblaza. Przyklad? Podejscie jest takie, ze w koszulkach propagujacycc komunizm (Che, Fidel, rozne znaczki) mozna swobodnie chodzic. Za koszulke propagujaca nazizm od razu mozna sie przygotowac na konsekwencje prawne. A WG PRAWA PROPAGOWANIE KOMUNIZMU TAKZE JEST ZAKAZANE.

Antifa to obrona przed akcjami onr? No Panie, to cos napisal to smiech na sali! Poszukaj sobie hasla ojowki antify" albo cos podobnego na google. I zobaczysz jak sami sie chwala miedzy soba. Maja nawet swojego Red Watcha jak slyszalem :) I to co mowisz to jest wlasnie efekt tolerancji dla dzialan tej strony.

Nie przepuszcza dziewczynie? (dzienie brzmi :P ) Przeciez praktycznie w kazdej innej subkulturze znajduja sie wiesniaki bijacy kobity, czy chodzi tu o metali, punkow czy cokolwiek. Tylko ze wtedy im sie nie dokleja plakietki z ideologia. A z tego co slyszalem na tym tle narodowcy wypadaja najlepiej - odsetek damskich bokserow jest w tej subkulturze najmniejszy.

Antifa i inne lewicowe bojowki ponadto daja sie poznac na praktycznie wielu demonstracjach do ktorych docodzi do aktow przemocy. Ile razy zdarzy sie jakas antyglobalistyczna akcja to prawie zawsze jest dym, rozwalanie sklepow i walka z policja. I to tez przeklada sie na ich zachowanie w mniejszych grupach na ulicy. Nie zapominajcie o tym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, co w samym LPR powiedziano o MW:

LPR: Młodzież Wszechpolska będzie zlikwidowana
Młodzież Wszechpolska przestanie istnieć. Poinformował o tym pełniący obowiązki prezesa Ligi Polskich Rodzin, Sylwester Chruszcz. Wyjaśnił, że organizacja ta wystarczająco się już skompromitowała". [...] Sylwester Chruszcz zapewnił, że do Ligi Polskich Rodzin nigdy nie wróci już wulgarny ekstremizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie pobłaża huliganom z lewackich i anarchistycznych bojówek, dla mnie to taka sama chołota jak pseudonarodowi nazi-patrioci. Wszyscy powinni być karani tak samo za wandalizm i pobicia (nie za poglądy, do tych mają prawo, choćby nie wiem jak były głupie). Tylko akurat ten wątek jest o skrajnej prawicy, stąd przewaga krytycznych opinii na jej temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę zainteresowanym uwagę, iż istnieją nieformalne grupy o wiele bardziej groźne jak neonaziście. Nie oznacza to, iż akceptuję to co oni sobą prezentują, ale poruszacie jedynie wierzchołek góry lodowej :)
Dodatkowo żyjemy w czasach gdzie nie wiadomo kto jest kto. Będziecie źle wypowiadać się o komunistach? Usłyszy to może wasz szef który ma założona teczkę i was wyleje z roboty bo odbierze to osobiście. Mówicie źle o młodzieży wszechpolskiej? A może jedna z dziewczyn jest jej członkinią? Zaręczyny macie z głowy he,he Mówicie że Żydzi do Izraela? Sprawdźcie najpierw czy ziemia po której chodzicie albo dom w którym mieszkacie nie ma pożydowskiej historii itd. Dlatego te i tym podobne tematy są bardzo niebezpieczne. Rozważcie to sami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już pies z nimi tańcował. Na ich miejsce ma powstać inna partyjna młodzieżówka LPR, podobno grzeczna i stawiająca na wyształcenie, inteligencje itp. - macie szansę, Panowie:-) Ekstrema wróci pewnie na ulice, gdzie jej miejsce, a żalu po niej będzie w kraju niewiele. Napier... gejów i lewaków, tudzież pochody 1-majowe mogą i bez politycznego zaplecza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie