Jump to content

Pytanie do grup z Lublina i okolic


Recommended Posts

Mam właśnie takie pytanie do grup jak też pojedynczych miłośników rekonstrukcji z Lublina i okolic. Od czasu do czasu trafiają się różne uroczystości. Wiele Szkół i innych placówek organizuje różne festyny i imprezy towarzyskie. Nie ma co ukrywać, iż ludzie szukają atrakcji, a nawet samo umundurowanie czy wyposażenie taką atrakcją jest. Bractwo rycerskie żąda sobie 3.500 zł za taką przyjemność (przynajmniej tak było ostatnio). Czy znaleźliby się chętni z naszego terenu (bo oczywiście inni też mile widziani-ale nie oszukujmy się-koszty dojazdu..) do wsparcia i uatrakcyjnienia obchodów ww. uroczystości w wolnym dla siebie czasie?
Link to post
Share on other sites
W sumie z Lublina nie jestem, tym bardziej okolic, znajomych wielu tam nie mam ale pytanie wydaje mi się co najmniej prowokacyjne, bowiem nie słyszałem o płatnych pokazach w szkołach. W zasadzie, znajome grupy rekonstrukcyjne dokonują pokazów bezpłatnie w celu autopromocji, ewentualnie w zamian za usługi typu bezpłatny nocleg dla zaprzyjaźnionych grup na czas rekonstrukcji. Osobiście o płatnych pokazach nigdy nie słyszałem, ale jeśli masz jakiś art. prasowy to chętnie przeczytam.
Link to post
Share on other sites
Dzięki kamilo! Zbieraj ekipę i zamawiaj dla mnie na przyszły rok! Jedna Szkoła o historycznej przeszłości i takosamej nazwie będzie obchodziła 50-cio lecie swojego powstania, a w zasadzie budowy nowego budynku, bo historia jej powstania to uchu chu...co najmniej carat, bo w średniowieczu nauczał Ksiądz Pleban przy Kościele :)
Co jak co, ale dobry poczęstunek dla grupy się znajdzie, więc kamilo dzięki za akces twój i grupy :)

PS. Jak widdzisz kolego TomHagen to nie prowokacja. A Rycerze? Chodziło z kolei o obchody ileśtam lecia dzielnicy Kośminek i takie warunki zapodali:)
Link to post
Share on other sites
Byłaby, a dlaczegóż miałbym Wam odmawiać skoro w zasadzie wszystkie imprezy z moim udziałem były organizowane na telefon i dla zupełnie obcych mi ludzi? W większości przypadków for free dla organizatorów? (Raz dostałem paliwo, i teraz mam dostać drugi raz... to się nachapię - co? :)

Nie jestem bractwem rycerskim i nie łupię bezlitośnie biedaków ;-), Dobrze wiem ile kosztuje, takich jak Wy zapaleńców, zorganizowanie czegoś własnymi siłami i jak cięzko jest załatwić marne kilka tyś z gminy czy od sponsorów -na piro czy cokolwiek.

Poza tym.. mi naprawdę idzie o uświadomienie elektoratowi" własnej historii. I o jakiś hołd złożony Tym dzieki Którym możemy się teraz tak ładnie zabawiać.

Acha, i żaden ze mnie rekostruktor... ja po prostu lubię latać. A realny koszt godziny lotu i tak ponoszę, niezależnie od tego czy cel szczytny (reko) czy tzw WDPN*

pzdrw

Kuba

* WDPN - dla niezorientowanych: Wożenie Dupy (własnej) Po Niebie
Link to post
Share on other sites
Dzięki kolego okaul. Na okrasę dodam, że Szkoła nosi imię Lotników Polskich i było tam pierwsze powojenne lotnisko polowe, choć lądowały też w 39 roku samoloty warszawskiej Brygady Pościgowej :)
Dobra chłopaki- liczę na was! :)
Dzięki :)
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Witam kamilo i dzięki za odpowiedź. Rozumiem że nr GG aktualny? Niebawem się odezwę :)
Proszę o kontakt (odpowiedź) kolegę okaul- to byłaby atrakcja he,he i wszystkich ewentualnych chętnych aby można ułożyć jakiś scenariusz występu zacnych formacji militarnych :)
Trzeba też policzyć, aby grochówki dla każdego starczyło :)
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information