Skocz do zawartości

Rekonstrukcja walk o Łowicz w 1939 roku


stawar

Rekomendowane odpowiedzi

Nocne scenki wyglądają jak z filmu historycznego a nie z inscenizacji ;)

Widzę że ma jeszcze parę filmów ten użytkownik:

Niedziela cz.1
http://pl.youtube.com/watch?v=goRgCZrKeB8

Niedziela cz.2
http://pl.youtube.com/watch?v=idje_zLK5G8

Defilada (sobota?):
http://pl.youtube.com/watch?v=bn-ybdI0-Lk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Było fantastycznie...i można, odpowiedni dobór uczestników, poważne podejście organizatorów i uczestników to dało taki efekt, że można powiedzieć, że była to jedna z lepszych rekonstrukcji w tym roku w Polsce. Słowa uznania, za wszystko, znajdą się pewnie tacy co powiedzą, że: kostka brukowa była nierówna i nie z 1939 roku" ale tymi nie ma co się przejmować...BRAWO!...jeszcze raz BRAWO za WSZYSTKO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka firma ochraniała imprezę? Sądząc po manierach ochroniarzy wydaje mi się, że to zakład karny w Łowiczu wypuścił pensjonariuszy w ramach robót publicznych. Byłem świadkiem niemalże bójki, wyzwisk i szarpaniny. Swoją drogą od jednego też usłyszałem kilka miłych słów... Co do reporterów zaś - wydaje mi się, że niestety wypadałoby na takich imprezach wydzielać im (nam, bo sam też fotografuję) wydzielone sektory i ani kroku dalej. Niestety, zbyt wielu wśród nas jest zwyczajnymi burakami i potrafi władować się drugiemu w kadr, zasłonić publiczności widok, albo stanąć przed obiektywem innemu bo ma o sobie zbyt duże mniemanie. Jak jeszcze ubierze się jak na procesję w Łowiczu to potem na zdjęciach i filmach wychodzi przecudna cepelia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biegałem, z saperką i stokrotnie za zaistniałą sytuacje przepraszam i przepraszać będę. Herr Doktor, na pocieszenie mogę powiedzieć, ze pół godziny po inscenizacji, jak już adrenalina zeszła zorientowałem się, ze mi hełmem przydzwoniłeś w szczękę i mi się górne prawe zęby ruszają i boli straszliwie... Ale skończyło się na opuchliźnie, więc wynik starcia to 1:1.
na przyszłość do wiadomości wszystkich - nie będę wychodzić już do szturmu. Mam za duże przyśpieszenie i zawsze się w coś wpakuję...
Było super, nie mam większych zastrzeżeń. jestem pod dużym wrażeniem, szczególnie sobotniej nocy (rekonstrukcji i później"). Oby tak dalej!

Pietyczny
SRH Cytadela"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym juz nie wracac do zaistniałej sytuacji Pietyczny" przeprosiny przyjęte;) trudno poniosło Cie muszę przyznac że bardzo realistycznie to zagrałes a co do hełmu trudno żebym sie nie zasłonił bo bys mi pół twarzy skasował a tego by Ci moja kobieta nie wybaczyła:)Jeszcze kilka rekonstrukcji i okrzepniesz.Wychodzi w tym miejscu profesjonalizm organizatorów za byliśmy ubezpieczeniale dzieki Bogu nikt nie musiał z tego korzystac.Tak wiec nie róbmy z tej sprawy głownego watku i zajmijmy sie wrazeniami Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ochłonąłem ale chyba największe brawa z całej puli osób odgrywających role w obu scenariuszach należą się ludziom, czy wręcz może Paniom które grały cywili. Ich performance" wbił mnie w bruk łowickiego rynku. Te krzyki, przerażenie, biegający chaotycznie po rynku ludzie, czy scena rozwalenia w bramie wyszły tak okrutnie przekonywująco, że dosłownie nie wierzyłem własnym oczom. Wyszło to bardzo przejmująco i przede wszystkim chyba szokująco. Było czuć wyraźnie dramat tamtych ludzi.

Wielkie brawa dla GRH Mieszkańcy Łowicza" (niestety nie wiem jak i skąd się wzieli na inscenizacji), ale to chyba wystąpienie i gra tych ludzi, w połączeniu z niesamowitą akustyką rynku + niesamowity nocny nastrój i łuny pożarów były kluczem.

Super, wielkie brawa. Osobne dla organizatorów i dziękuje w imieniu kolegów z grupy za zaproszenie, gościne i możliwość udziału.

Bolas, Strzelcy Kaniowscy"

p.s. najlepsze życzenia dla solenizantów z AA7 :) Klimat w gimnazjum też był kapitalny i chtba dawno nie było tak uniwersalnie, bez względu jaki ktoś nosi mundur, czy w jakiej jest grupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w pełni zadowolony impreza była super pod każdym względem i zakończyła się dla mnie bez jkiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu bo po Nowogrodzie zawsze wracam w bandażach jak nie petarda wybuchnie przedwcześnie to potnę sobie łapy bagnetem.Pirotechnika tym razem wyszła bez potknięć,ładunek na drzwiach w ratuszu super tylko na dziennym reko drugi jakby odpalił za szybko ale to szczegół bo zdążyłem odrzucić.Prośba do wszystkich fotografów-może ktoś złapał moment wysadzenia drzwi ratusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy, Akagi, nie wszyscy. Lotnictwo poszło grzecznie spać ok 1:00.... i do tej pory tego żałuje!!!! ;-)

Wracając do Łowicza:
Sobota... no coś wspaniałego. Kurdę, po raz pierwszy zobaczyłem reko z dołu i to od razu TAKIE.

Nie chciałbym się powtarzać bo Szanowni Przedpiścy wszystko już powiedzieli, ale jedno muszę:

Do profesjonalizmu Kaniowskich, 7, Cytadeli i całej niewymienionej reszty żesmy się po prostu przyzwyczaili, tak własnie miało być. Ale jak to co pokazała jak to ktos powiedział: GRH Mieszkańcy Łowicza" niosło taki ładunek emocjonalny... Stałem w tłumie pod ekranem i patrzyłem na widzów. Niektórzy mieli łzy w oczach, reszta gwałtownie przełykała ślinę. Zamarli... Nie wiem - jeśli ktoś tu jest z Łowicza to niech cywilom" podziekuje. Od polskiego pilota". Myślę że ich performance przewyższał nasz, bo czasem zaangażowanie znaczy więcej niż (piro)technika.

pzdrw

Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała impreza, warto było przyjechać na te 2 dni do Łowicza zarówno w opinii mojej jak i moich kolegów. Dziękujemy za mozliwośc uczestnictwa w rekonstrukcji Łowicz 2007. Wielkie uznanie i podziękowania dla organizatorów i dla kolegów z innych Grup polskich i niemieckich.

Jhaken SRH Marienburg" sekcja mazowiecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza rewelacyjna pod kazdym wzgledem,organizacja warunki zakwaterowania wyżywienie,atmosfera na sali /wszyscu razem bez podzialow,Inscenizacja nocna :jestem pod wielkim wrazeniem,niesamowite przeżycie

Wielkie dzieki dla organizatorów że moglismy brac udzial

pozdrawiam GRH SGO Narew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRH Obywatele Łowicza" to w znakomitej wiekszosci wybrani na castingu" uczniowie jednego z łowickich gimnazjów oraz harcerze z ZHP Łowicz (ok 30 osób)
Reszta-dowodzący nimi Miłosz Grochowski Lusiek" + 5 osób to członkowie GRH II/18pp z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad BZurą w Sochaczewie (dla których zabrakło tym razem mundurów:)).
Ubiory zorganizowali sobie sami, role przydzielił im Stainer i Sławek.
Tak się wkręcili, że nie chcą już mundurów:)
ps.w nastepnym linku dolącze fotki ekipy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRH Łowicz -super.

Ale już niektórzy niewytrzymali i niejaki Ostermann, którego nikt nie zna musiał się przypiąć do organizatorów. Jak nie dało się o Łowicz to dopiął się do Bzury...
Ja mam z lekka dość takich ludzi. Ja poproszę tylko takich jacy przez dwa dni świetnie bawili się w Łowiczu.

I cześć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie