Skocz do zawartości

film o poszukiwaczach


Klaus BOLS

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy kopacze i niekopacze ogłaszam konkurs na scenariusz filmu o poszukiwaczach.

Film miałby przedstawiać szare życie poszukiwacza niepowodzenia i sukcesy, ale musialby mieć też jasną wyrazistą i ciekawą myśl przewodnią.

Może ktoś rzuciłby jakiś ciekawy pomysł na fabułę.

Myślałem kiedyś nad ekranizacją odyseji ukraińskiej" ale trzeba by znaleźć autorów tej historii ;]

pozdrawiam KLAUS BOLS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas napisał:
1- przedstawienie glownego bohatera
2- wyjscie do lasu
3- 12 godzin lazenia i niczego nie znajdowania
4- wypowiedz malzonki(a) o 2 polowe...
5- wizyta Policji :>
Tak w skrocie :)

Dodałbym jeszcze:
6. Sędzia Anna Maria Wesołowska" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może zrób wywiad z poszukiwaczem w stylu ala Świadek koronny"?
Nieoświetlony pokój, osobnik siedzi w czapce przodem do okna, kamera na zbilżeniu filmuje plecy, ew. tył głowy. Zmodulowany basowy głos. Opowiada o swoim ałogu kopania" przygodach, kolekcjach i absurdach polskiego prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to trochę inaczej..

1. Wycieczka do lasu z wykrywką
2. Powrót z lasu z owarem żelaznym"
3. Niedziela 20.00 Wystawienie aukcji na All...o
4. Poniedziałek 06:01 wejście z nakazem przeszukania, zatrzymanie przez organa ścigania
5. Prokurator...
6. Sąd...
7. Wyrok
9. Udział w programie Cela nr"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post MrSmith'a mnie natchnął.Ale zrobić film a la Nic Śmiesznego" z Pazurą, z cyklu o Miałczyńskim Adasiu.

Przypomnę - Adaś jest tam baaardzo fajtłapowatym filmowcem. Na początku leży w prosektorium i wspomina głównie swoje nieudane projekty filmowe w całym życiu. A na końcu jest ukazana scena jego śmierci i koło się zamyka. I to z jajem jest pokazane wszystko i w dobrym humorystycznie stylu :)
Myśle, że za filmowca wstawić kopacza-rekonstruktora i by można było tak z jajem pokazać życie w środowisku, problemy, to jak są postrzegani przez ludzi i pokazać poważną rzecz, że nie jesteście wcale wnukami ssmanów albo kuzynami talibów a policja i tak was goni i w ogóle no..

Dobra, nie musi taki kopacz martwy wcale wspominać swoje wykopki, a na końcu ukazana być scena jak go rozwalił niewypał rozbrajany (np po pijaku albo z kolegami albo na proch czy co tam chcecie)!! Ale strukturę tego filmu typu wspominam swoje zakręcone ale niezbyt udane życie" można jak najbardziej wykorzystać. Typu scena -  ostatniego znowuż filmu wyebali mnie przez las" i sru scena z lasem". Wstawić w to może Na kolejną znowuż odsiadkę wjbali mnie przez piękny moździerz kal 90 z mojej kolekcji" no i scena jak mu policja sprząta dom albo garaż bo go leśniczy zakapował - nie wiem, wstawić tu jakiś paradoks z waszego bogatego doświadczenia, ładnie ubrać i będzie! I cały film posklejany z takich wspominek.
Albo niech ten bohater będzie jeszcze rekonstruktorem, albo pasjonatem historii - i będą go sąsiadki wyzywały od ssmanów, będzie obsmarowany w fuckcie, albo zgarną go za nadmiar ddws na dysku :P Wszystkie paradoksy prawno-społeczne możecie pokazać jeśli tylko chcecie łamiąc stereotypy o poszukiwaczach.
Albo walniecie w jednej scenie wasze opisywane poszukiwania na plaży, jak ludzie wam dawali kasę na chleb - przecież opisujecie tu mnóstwo takich kwiatków!! Jak powstał taki gniot jak Job, czyli ostatnia szara komórka", gdzie reżyser spisał najgorsze kawały i gagiz netu, to co szkodzi nakręcić film o Was?! Szczególnie jak jest tyle materiału na historię! :)

Rozpisałem się znowu, wiem. Ale wziąłem sobie apel na poważnie a Smith mnie natchnął :D Zastanówcie się nad tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to czemu miałby służyć ten film?
Poprawieniu wizerunku kopaczy"?
Gdzie chciałbyś go prezentować?
Wielu weteranów" tego forum uważa, że lepiej nie popularyzować tego hobby.
(Bo fantów coraz mniej, hołota dołków nie zasypuje i sto innych powodów...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie