Skocz do zawartości

ZLOT - PARCZEW


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że moje uwagi zostaną przez Kolegów jako chęć pomocy, a nie atak personalny, bo nie taka jest moja intencja. Zwróćcie zwłaszcza uwagę na fakt, że większość ze wskazanych przeze mnie niedociągnięć jest łatwa do wyeliminowania w przyszłości i nie łączy się z poważniejszymi nakładami finansowymi. Jeszcze raz deklaruję swoją chęć pomocy.
Życzę powodzenia w dalszej działalności rekonstruktorskiej!

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hindus jestem pod wrażeniem
moja opinia zawarta jest w słowach piosenki :d
jezeli to była jedna grupa to panowie jednolity kolor to podstawa.
nie piszcie jak było kiedys, teraz sa juz pewne standarty i znam ludzi którzy wolą odpuscic 2-3 imprezy ale na 4 byc juz w miare wyposażonym i zgodnym z historia i grupą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Hindus za fachowe podejście do tematu. Zaprezentowane przez ciebie uwagi są na miejscu i w odpowiedniej formie, za którą nie można się obrażać. Dobrze by było żeby wszyscy reprezentowali twój poziom i kulturę wypowiedzi na forum. Mozaika niemieckich mundurów w dużej mierze faktycznie związana była z tym że byli to koledzy z kilku grup. Korzystając z okazji prosiłby Cię o uwagi na temat dwóch fotek, które zamieszczam obok (chodzi mi o panów w mundurach kamuflażowych). Poza tym czy masz jakieś konkretne informacje na temat stosowania w LW kurtek mundurowych M43 (kroju Wehrmachtu) ale w kolorze LW. Szczególnie interesuje mnie użycie ich w Dywizji HG. Posiadam w swoich zbiorach jedno zdjęcie żołnierzy ubranych w te bluzy ale jest ono czarno-białe więc trudno określić ich kolor. Wiem tylko że pewna partia tych bluz była koloru niebieskiego tak jak inne mundury LW. Wiem też że pod koniec wojny bluzy te wydawano dywizjom polowym LW ale już w kolorze ogólnowojskowym. Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem pod wrazeniem. Nawet nie wiedzy Hindusa tylko faktu że jednak można normalnie pogadać o niedociągnięciach, bez jakichś durnych osobistych wycieczek. Hindus - szacuneczek.

A Okejos tych kolorków to zapewne zazdrości, bo sam jest ubranym na czarno facetem w czarnym czołgu... smutas jeden :-PPP

Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, okejos to starszny smutas - w niedziele dogorywał na czołgu, czołg szary, on czarny, znikł w tle...


Kamil - gratulacje!
Doprowadziłeś inicjatywe do końca i wszyscy się dobrze bawili. To najważniejsze. A krytyka sie nie przejmuj - zawsze znajdzie się drugi Ostermann" jak w temacie o Bzurze, i coś go będzie bolało.

Hindus -przyjm prosze słowa uznania za wiedzę i wyrazy szacunku za kulturę wypowiedzi. Tylko się od ciebie uczyć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo – odtwarzanie sylwetek żołnierzy z polowych dywizji Luftwaffe osobiście uważam za bardzo ciekawy i mało eksploatowany w naszym kraju temat rekonstrukcji niemieckiej (znam osobiście tylko jedną grupę zajmującą się tym na poważnie). Przyznam jednak szczerze, że nie czuję się w tej kwestii ekspertem i dlatego proponowałbym Wam dwa rozwiązania:
- poszukaj na forum kontaktu do Kolegi Stadler’a,
- nawiąż kontakt z autorem tego portalu: http://www.angelfire.com/tn3/luftwaffefeld/index.html – Jack’iem Malvin’em – on od ładnych kilkunastu lat zajmuje się rekonstruowaniem sylwetki żołnierza z polowej dywizji Luftwaffe. Po za tym można do niego dotrzeć przez portal Wehrmacht-Awards.com, gdzie jest moderatorem działu forum „Living History”. Na pewno chętnie podzieli się swoją wiedzą – ja od niego kilka ciekawy informacji dostałem.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o jakiś konkretny dowód na to, że przy narzuconym płaszczu pas nie jest obowiązkowym elementem munduru generała. Bo w końcu gdzieś o tym czytaliście", to chciałbym również to przeczytać", gdyż nigdy się tym nie interesowałem, ale jakoś tym razem sie zaciekawiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo – płaszcz nie zwalnia od założenia pasa. Teoretycznie płaszcz powinien być zapięty na wszystkie guzki, a na nim powinien być założony pas (co ciekawe w przypadku kawalerów Krzyża Rycerskiego Żelaznego Krzyża płaszcz mógł mieć wyłożony kołnierz w celu prezentacji tego odznaczenia).
Oczywiście regulamin mówił jedno, a wyżsi oficerowie i generałowie pozwalali sobie na rozmaite odstępstwa od tego. Dlatego często na zdjęciach widać generałów w zapiętych płaszczach, ale bez pasów – dlatego, że pas główny z kaburą mają zapięty pod płaszczem na mundurze. Ale jak już to nie raz na tym forum powtarzaliśmy – odtwarzamy regułę a nie wyjątek. A generał musi świecić przykładem swoim żołnierzom.
A skoro już jesteśmy przy omawianiu tej sylwetki, to przydały by się do płaszcza Waszego generała wykładane mankiety (tzw. francuskie).
W załączeniu garść zdjęć rozmaitych generałów WH w płaszczach i z pasami.

Pozdrawiam
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie POLONIKUS – pomoc merytoryczną oferowałem już wcześniej – osoby, które były nią rzeczywiście zainteresowane zwróciły się do mnie o nią – czy byłem im w stanie pomóc, nie mnie to osądzać, ale im.
Jeżeli uraziłem Pana lub kogokolwiek z Pana Kolegów publikując zdjęcia ze zlotu w Parczewie, w kontekście moich uwag, to bardzo przepraszam. Bo jak już wcześniej o tym wspominałem nie było moim celem obrażanie lub atakowanie kogokolwiek! Widocznie zbyt daleko poszedłem w interpretacji propozycji Kolegi Pablo100011, dotyczącej ”… wyrażenia swojej opinii na temat niedociągnięć poszczególnych sylwetek niemieckich żołnierzy..”
Co do postów mojego autorstwa „jakby one i inne są zbyt buńczuczne” to widocznie zostały przez Pana niewłaściwie odebrane, bo jak już to po raz kolejny powtarzam, starałem się by moje wypowiedzi nie były nacechowane w jakikolwiek sposób emocjonalnie, a były wyłącznie merytoryczne.
W tej sytuacji jednak myślę, że dalsze moje uczestnictwo w tym wątku mija się z celem.

Łączę wyrazy szacunku
Michał Karpiński
Hindus

GRH 130.Panzer-Lehr-Division
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Hindus za treściwe przedstawienie sprawy jednak jak mówisz generałowie różnie nosili umundurowanie. Może generał potrzebował chwili oddechu i wyszedł bez pasa :)
Proponuje zakończyć temat generała .
Hindus twoje uwagi jak mniemam mają na celu pomoc więc nie rezygnuj z wątku .
POLONIKUS - stary przyjacielu damy radę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.
Generale ze zdjecia:) pokazywales mi przeciez w czasie Zlotu Twoj pekniety pas - moze opublikuj jego szczatki i zamkniemy w ten sposob dyskusje o jego braku w Twoim ubiorze.

Kamil - wielkie dzieki za caloksztalt. Bez Ciebie nie byloby po prostu tej imprezy.

Generale - danke fur alles.

Pozdrowienia z Parczewa dla wszystkich GRH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od relacji z kolejnej imprezy rekonstrukcyjnej w naszej pieknej RP. Następnie ujawniono kilka niedociągnięć i kolega Hindus zaoferował się w dobrej wierze merytorycznie, je wyjaśnić...... no i poleciało, zrobiło się jak zwykle - osobiste wycieczki, opluwanie się, posty w stylu: Twoja łopatka jest brzydka, a Twoja foremka i wiaderko krzywe" A w ogóle to piaskownica jest moja i nie zapraszałem cię tutaj"
Czy dżentelmeni znają może wojskowe określenie amerykańskie SNAFU ? To właśnie powstała taka sytuacja. W każdym razie jeśli panowie nie powściągną emocji i nie powrócą do meritum to będzie to kolejny wątek do zamknięcia.
To mówiłem ja - moderator Dunczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hindus za pokierowanie do odpowiednich osób. Nawiązałem już kontakty i mam nadzieję że zdobędę informacje,na których mi zależy. W załączeniu fotka z żołnierzami HG w bluzach M43. Niestety ze względu na jej kolor trudno ocenić czy są one w kolorze blaugrau czy w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracamy do tematu postu!! Wszystkie nie na temat posty Pana Duńczyka proszę o wycięcie
Robo jak chcesz z Polonikusem podyskutować to na priwa
1.Leibstandarte - prosże o przedsawienie sie i konkrety bo tak nie będziemy rozmawiać .

Kamilo .


Pan Kamilo jako założyciel wątku wyraził życzenie ażeby przywrócić równowagę, co niniejszym uczyniłem. Życzę wszystkim owocnej dyskusji i wymiany doświadczeń, pamiętajcie, że temu głównie służy to forum. Oblewanie się pomyjami zostawmy.... no sami wiecie komu

Pozdrawiam Dunczyk


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 09:18 18-10-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 2 zlot w Parczewie planowany jest na czerwiec chcemy zrobić 2 dni jak i teraz i troszkę zmienić formę zlotu (nauczeni tym rokiem ) za rok będzie wszystko w jednym miejscu i nie będziemy się przemieszczać z dnia na dzień i tak w sobotę planuje zrobić rekonstrukcję z 1401 roku ,1620 roku (w zależności od rycerstwa )
w niedzielę 1 wojenną i 2 wojenną a w między czasie pokazy .Chciałbym też zrobić małą rekonstrukcję walk w Wietnamie ale muszę mieć co najmniej 10 ludzi po obu stronach .
reasumując :
Sobota
rekonstrukcja 1401 rok (założenie miasta Parczew )(chcę zrobić walki rycerstwa z Krzyżakami)
rekonstrukcja XVII w (walki wojsk Wiśniowieckiego z Kozakami )
pokazy w przerwach walk i to wszystko na jednym terenie gdzie postaram się postawić jakiś mur ,basztę itp .

Niedziela
rekonstrukcja 1 wojenna walki na terenach okolic Parczewa
rekonstrukcja 2 wojenna walki 1939 z wykorzystaniem pociągu
Ludzie przybyli by w piątek na wieczór i w sobotę tak od godziny 12.00 zaczęli byśmy już pokazy a że dzień jest długi to mogły by trwać do nocy J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Ładnie, ładnie. Wolę się nie ujawniać, bo kompletu jeszcze nie mam, ale stosuję się do wytycznych przyjaciół starszych. Chcę publikę zachwycić jak najlepszą oryginalnością mojej sylwetki, więc pomimo wszelkich moich niedociągnięć, poprawiam systematycznie postać przezemnie odtwarzaną.Kamilo jest dusza człowiek i jak widziałem wszystkie jego imprezy cieszą się świetną organizacją i fantastyczną atmosferą.Bardzo cieszy mnie fakt, że znalazła się osoba w postaci Hindusa, która niezwykle trafnie, koleżeńsko i fachowo ukazuje błędy, jakie popełniamy wszyscy. Jeśli chodzi o POLONIKUSA, to jesteś Pan GENIALNY pod każdym względem, wielokrotnie Pana podziwiałem i podziwiam po dziś dzień,(Trzrymając się prawdy, to kilkakrotnie), ale każdą postać, jaką Pan odtwarza jest tak autentyczna, że żaden aktor, nawet pokroju De Niro, nie oddałby nigdy tego klimatu.Nie boczyć się panowie i będzie OK>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie